Спікер про політику підтримки
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин зазначає, що в період виборчої кампанії для України більше значення мали б підтримуючі заяви з боку США та інших країн світу, а не застереження. Таку думку він висловив учора в Києві під час зустрічі з президентом американської Асоціації НАТО, послом Робертом Хантером. «У цей період більше значення мали б підтримуючі заяви й сигнали з боку США та інших країн світу. Доцільнішою була б політика заохочення, а не застереження, політика втягування України в європейські справи. Потрібна спільна робота, спрямована на позитивне очікування», — процитував В. Литвина його прес-секретар Ігор Сторожук. Кажучи про перспективу розвитку відносин з НАТО, В. Литвин наголосив на незмінності євроатлантичних прагнень України і висловив надію, що в найближчі місяці співпраця з Альянсом набуде нових якостей і розвиватиметься активніше. Співрозмовники також відзначили важливість об’єднання зусиль світової спільноти в боротьбі з тероризмом. Роберт Хантер подякував Україні за миротворчі зусилля з відновлення Іраку.
ЄС знову розширяється. У 2007 році
Румунія та Болгарія зможуть вступити до Європейського Союзу 1 січня 2007 року, а підписання договору про приєднання цих країн до ЄС має відбутися «якомога раніше» 2005 року. Такий висновок міститься в доповіді Європейської Комісії, повідомили учора в Брюсселі дипломатичні джерела. Одночасно визнається, що Румунія має «діючу ринкову економіку».
Таємна інавгурація
У Грозному відбулася урочиста церемонія вступу на посаду обраного 29 серпня президента республіки Алу Алханова, яку провели в обстановці суворої секретності. Через загрозу терактів було підготовлено три місця для її проведення. На церемонії були присутні щойно призначений повпред президента в Південному федеральному округу Дмитро Козак та лідери сусідніх із Чечнею регіонів. Очікується, що після інавгурації Алханов вирушить до Страсбурга на сесію Парламентської асамблеї Ради Європи, де обговорюватимуть російську політику в Чечні, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Потенційний переможець опротестував вибори
Кандидат від влади у президенти Абхазії Рауль Хаджимба заявив, що має намір вимагати визнання виборів недійсними. «Маємо досить фактів, які доводять, що вибори були нечесними. На підставі цих матеріалів ми вимагатимемо визнання недійсними виборів, принаймні в Гальському районі», — сказав Хаджимба на прес-конференції в Сухумі. За його словами, підсумки виборів у Гальському районі фальсифіковані, і це позначилося на загальних результатах. Голова ЦВК Абхазії Сергій Смир раніше повідомив, що за результатами виборів у Сухумі та Гагрському районі Рауль Хаджимба випереджає опозиційного кандидата Сергія Багапша менш ніж на 200 голосів, повідомляє РІА «Новости».
Згадали тільки ліворадикали
Учора в Москві відбувся мітинг, присвячений жовтневим подіям 1993 року. Близько 30 осіб із лівих радикальних організацій виступили з протестом проти «здійсненного режимом Єльцина 1993 року розгону законно обраної Верховної ради і розстрілу Будинку рад». Нагадаємо, що 11 років тому в Москві біля будівлі «Білого дому» та телецентру «Останкіно» сталися збройні зіткнення прихильників Верховної ради, яку очолював Руслан Хасбулатов, з підрозділами МВС та Міноборони. Внаслідок конфлікту загинуло більше ста осіб.
Більшість українців у Росії не проголосують?
Більшість громадян України, які працюють у Росії, не братимуть участі в голосуванні на виборах президента України 31 жовтня, повідомляє українська служба «Німецької хвилі» з посиланням на заступника глави Об’єднання українців Росії Юрія Кононенка. На його думку, українці проігнорують голосування через дві причини — невелику кількість дільниць і страх перед російською міліцією через відсутність у багатьох офіційної реєстрації. Усього в Росії, за інформацією ЦВК, виборчі дільниці відкриють у чотирьох містах — Москві, Санкт-Петербурзі, Тюмені та Ростові- на-Дону. За даними з різних джерел у Росії знаходяться від одного до трьох мільйонів громадян України, передає Інтерфакс.
Координація діалогу
Росія й Україна позитивно оцінюють стан свого діалогу з європейської тематики. Це відзначалося під час консультацій заступника голови МЗС РФ Володимира Чижова і першого заступника міністра закордонних справ України Олександра Моцика, що відбулися в Москві. Сторони обмінялися думками про найактуальніші завдання, що стоять перед Росією й Україною в розвитку взаємодії з Європейським Союзом, повідомляє Інтерфакс. Також було розглянуто актуальні питання взаємодії Росії й України з НАТО, Радою Європи та ОБСЄ.
Діти з Беслана вирушили до «Артека»
Понад 300 постраждалих внаслідок захоплення терористами школи в Беслані дітей та їхніх батьків вирушили вчора на відпочинок і реабілітацію до Міжнародного дитячого центру «Артек». Як повідомили агентство Інтерфакс-Південь у міністерстві освіти Північної Осетії, поїздка стала можливою завдяки особистому запрошенню Президента України Леоніда Кучми. Співрозмовник агентства розповів, що в «Артеку» на дітей чекає сучасний комп’ютеризований навчальний комплекс, а для проживання батьків виділено санаторій «Гурзуфський», розташований поруч з «Артеком». Реабілітаційний відпочинок північноосетинських дітей у Криму триватиме місяць.
Сигнал для Туреччини
Європейська Комісія вважає, що Туреччина «достатнім чином відповідає політичним критеріям» для початку з нею переговорів про її вступ до Європейського Союзу. Про це йдеться у проекті доповіді, яку офіційно приймуть сьогодні. З частиною тексту документа зміг ознайомитися кореспондент Франс-Прес. У проекті також написано, що в ході переговорів з Туреччиною виконавчий орган ЄС «може призупинити або припинити переговори про її прийом», якщо вирішить, що «проведення реформ у Туреччині поставлене під удар». Остаточне рішення про початок переговорів із Туреччиною про її вступ до ЄС приймуть глави держав та урядів Союзу 17 грудня на зустрічі у Брюсселі.
Грецький «автобус кохання»
Грецька влада запроваджує поїздки за кордон до країн, де можуть вирішити проблему самотніх фермерів і допомогти їм одружитися. Незабаром із Греції в Україну відправиться перший автобус із 40 чоловіками. Місце прибуття — Харків. За словами заступника мера міста Захаро Спіроса Біліоніса, багато українських жінок хотіли б жити в Греції. Втім, він не уточнив, як саме грецькі чоловіки шукатимуть собі дружин в Україні. Місцевий житель Захаро засудив тури на «автобусах кохання», мотивуючи це тим, що жінок не можна купити, проте визнав, що грецькі чоловіки насправді дуже самотні. У Північній Греції чоловіки вже давно шукають дружин у Болгарії, повідомляє британська газета «Гардіан».