Україна підтримує реформу ООН
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко висловив вдячність усім країнам, які підписали Спільну заяву про 70-ту річницю Великого голоду 1932 — 1933 років в Україні (Голодомору). Як повідомляє прес-служба українського МЗС, глава зовнішньополітичного відомства на сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що «міжнародна спільнота має ретельно вивчити це явище, щоб не допустити його повторення в майбутньому». У своєму виступі міністр також висунув ініціативу проведення в рамках 60-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН навесні 2006 року спеціального пленарного засідання, присвяченого пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. На думку К. Грищенка, Україна виконала свої зобов’язання щодо закриття Чорнобильської атомної електростанції. Нині Україна чекає, що фінансування будівництва нової захисної конструкції ЧАЕС, обіцяне 1995 року «великою сімкою», буде повністю забезпечено. Крім того, міністр наголосив, що Україна підтримує реформу ООН з метою її зміцнення та збільшення ефективності в подоланні викликів сьогодення. Грищенко підтвердив принципову позицію України про необхідність надання Східноєвропейській регіональній групі додаткового місця непостійного члена Ради Безпеки ООН у ході реформи цього органу. Україна також висловила зацікавленість у створенні умов для стабілізації ситуації в Іраку і готовність до подальшого обговорення з іракською стороною конкретних спільних проектів, зокрема в нафтогазовій, електроенергетичній, будівельній та транспортній галузях економіки. Про це заявив Костянтин Грищенко під час зустрічі зі своїм іракським колегою Хошіяром Зебарі.
Нев’їзні
США та ЄС оголосили про запровадження заборони на видачу віз офіційним особам Білорусі, підозрюваним у причетності до зникнення оператора телекомпанії ОРТ Дмитра Завадського та трьох діячів білоруської опозиції, повідомляє РІА «Новости». До списку включено чотири високопоставленi білоруськi чиновники: голову МВС Володимира Наумова, генерального прокурора Віктора Шеймана, міністра спорту Юрія Сівакова та полковника внутрішніх військ країни Дмитра Павличенка. За даними прийнятої раніше доповіді Парламентської асамблеї Європи, «існують свідчення, що заслуговують на довіру», того, що деякі високопосадовці Білорусі були причетні до зникнення діячів білоруської опозиції: колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Захаренка, віце-спікера парламенту 13-го скликання, голови Центральної виборчої комісії Віктора Гончара, бізнесмена Анатолія Красовського, а також оператора телекомпанії ОРТ Дмитра Завадського. У серпні цього року Греція вже відмовила у в’їзній візі міністру спорту Білорусі Юрію Сівакову, який мав намір відвідати Олімпіаду.
Серцевий напад
У Лівані від серцевого нападу помер один із високопоставлених членів «Аль-Каїди», затриманий за підозрою в підготовці терактів у Бейруті проти посольства Італії та консульства України. Ісмаїла Мухаммеда аль-Хатіба заарештували минулого тижня. 17 вересня ліванська влада оголосила про арешт групи з 10 осіб, які готували теракти, до складу якої входив аль-Хатіб. За даними спецслужб, він займався вербуванням терористів-смертників. Члени угруповання планували серію нападів на іноземних дипломатів і співробітників ліванських спецслужб.
«Пограбування століття» в Луврі
З торгового ярмарку, організованого ювелірними й антикварними фірмами в знаменитому паризькому музеї, викрадено два діаманти на суму близько 11,5 мільйона євро ($14 млн.). Коштовності викрали з вітрини виставки. Як вважає поліція, злодії проникли в кіоск фірми Chopard, коли працівники відлучилися на чверть години. Як повідомляє Бі- Бі-Сі, крадіжку здійснили вдень в одному з найбільш велелюдних місць французької столиці. Один із викрадених діамантів, вагою в 47 каратів, оцінюють у шість мільйонів євро, а другий — у 30 каратів — у п’ять з половиною мільйонів. Система заходів безпеки на торговому ярмарку не пов’язана з охоронними заходами самого Лувра, в якому зберігаються безцінні твори мистецтва, такі як, наприклад, «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі.
У Киргизстані затримали продавців плутонію
Сили безпеки Киргизстану повідомили про арешт двох осіб, які намагалися продати на чорному ринку збройовий плутоній. Захоплено 60 невеликих контейнерів із плутонієм, повідомляє Бі-Бі-Сі. За словами офіційних представників, він надійшов з однієї з сусідніх країн, можливо, Росії. Обвинувачених затримали неподалік від столиці країни, Бішкека, минулого тижня, але повідомляється про це тільки тепер. Навіть у невеликій кількості плутоній високотоксичний, і його можна використати для створення так званої «брудної бомби» — вибухового пристрою, що розбризкує радіоактивні матеріали.
Шварценеггер заборонив курити у в’язницях
Губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер заборонив курити у в’язницях свого штату. Попри побоювання щодо того, що тепер тютюн розповсюджуватимуть у в’язницях нелегально, губернатор Каліфорнії вирішив зекономити для бюджету $280 млн. — саме стільки щорічно викурюють у в’язницях, зазначає АР. З 160 тисяч ув’язнених, які протягом року змушені скористатися послугами пенітенціарної системи штату, половина — курці. Сам Шварценеггер полюбляє викурити хорошу сигару. Щоправда, він встановив поруч з офісом спеціальний «намет для перекурів», де палить, не завдаючи шкоди легеням співробітників адміністрації. Куріння вже заборонили у в’язницях семи штатів США, а ще в п’яти діють різні обмеження.