Колін Пауелл визнав помилки
Державний секретар США Колін Пауелл визнав, що хімічну та біологічну зброю в Іраку, мабуть, ніколи не буде знайдено. «Не схоже, що ми колись знайдемо якісь запаси», — сказав глава американського дипломатичного відомства, виступаючи перед американськими законодавцями, передає Рейтер. Пауелл також відзначив, що кілька співробітників американського розвідувального відомства знали, що джерела, на основі інформації яких робили висновок про існування в Іраку зброї масового знищення (ЗМЗ) є сумнівними, однак вище керівництво не було своєчасно поінформоване про це. У січні Колін Пауелл заявляв, що питання про виявлення в Іраку зброї масового знищення «залишається відкритим». Пізніше у квітні держсекретар США визнав, що інформація про іракську зброю масового знищення, яку він минулого року представив Раді Безпеки ООН, була неточною. Відомості ЦРУ про наявність в Іраку ЗМЗ стали головним обгрунтуванням початку воєнної операції США та їхніх союзників проти режиму Саддама Хусейна. Крім того, виступаючи в ефірі телеканалу NBC, Колін Пауелл визнав, що Саддам Хусейн не був прямо причетним до терактів 11 вересня.
Держдепартамент про Панкіську ущелину
Завдяки спільним зусиллям США, Грузії та Росії в боротьбі із загрозою тероризму в регіоні, Панкіська ущелина більше не є притулком для терористів. Про це йдеться в поширеній у Вашингтоні письмовій заяві офіційного представника держдепартаменту США Ричарда Баучера. Напередодні, як повідомили грузинські ЗМІ, посол США в Грузії Ричард Майлс заявив, що «в Панкіській ущелині знову переховуються кілька міжнародних терористів». У світлі заяви російського військового командування про можливості превентивних ударів по терористах у будь-якій точці світу майбутнє Панкіси почало викликати побоювання, хоча на офіційному рівні ніхто не згадував про можливість бомбардування ущелини. Панкіська ущелина опинилася в центрі уваги міжнародної спільноти після того, як наприкінці 2001 року та на початку 2003 р., влада Грузії визнала, що в ущелині перебували чеченські бійці й іноземні найманці, нагадує Civil.ge.
Рада ЄС стурбована референдумом Лукашенка
Міністри закордонних справ 25 країн-членів Євросоюзу висловили «серйозну стурбованість» у зв’язку з грядущим у Білорусі референдумом із питання можливої участі Олександра Лукашенка в чергових виборах президента. Як iдеться в матеріалах за підсумками першого дня засідання в Брюсселі Ради ЄС щодо спільних справ і зовнішніх відносин, у разі, якщо парламентські вибори та всенародний референдум у Білорусі не будуть вільними та справедливими, «це матиме наслідки» для відносин між Євросоюзом і Мінськом. Міністри також висловили сумніви, що влада Білорусі забезпечить усі необхідні умови для того, щоб усенародне волевиявлення було вільним і справедливим. Визнаючи за Білоруссю право на проведення референдуму, Рада ЄС вказала на те, що він має відповідати стандартам і нормам ОБСЄ та Ради Європи, повідомляє РІА «Новости».
Міжрелігійна рада СНД закликала вбивати терористів
«Знищення терористів та їхніх підсобників, які прикриваються ім’ям ісламу, не лише не може зашкодити християнсько-мусульманським взаємовідносинам, але й, навпаки, укріпить їх, оскільки подібні, дозвольте сказати, люди своїми діями підривають насамперед основи ісламу», — заявив секретар-координатор Міжрелігійної ради СНД Роман Силантьєв. Торкаючись можливих переговорів з терористами, він передбачив, що «коли людство зуміє укласти мирний договір з раковими клітинами та вірусами СНІДу, тоді можна спробувати домовитися і з терористами». При цьому Роман Силантьєв нагадав про те, що в середні віки існувала терористична секта асасинів, члени якої вбивали як християн, так і мусульман, і тільки тотальне знищення її послідовників спільними зусиллями європейців, арабів і татаро-монголів допомогло кардинально вирішити цю проблему, передає РІА Новини.