Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

18 серпня, 2004 - 00:00

До Неджефа вирушили посередники

У Неджефі вчора не вщухали бої між радикальними шиїтськими повстанцями й американськими військами. Попри неспокійне становище, було вирішено відправити до Неджефа делегацію посередників, що складається з учасників конференції з конституційного відновлення Іраку, яка відбувається в Багдаді. Спочатку передбачалося, що посередником між протиборчими сторонами буде група з 60 чоловік. Однак згодом було вирішено, що до Неджефа поїде не більше десятка депутатів. Групу очолить Хусейн Садр, двоюрідний брат шиїтського проповідника Моктади Садра, який очолює опір частинам американців та іракській армії. Неспокійною залишається становище і в самій столиці. У вівторок у Багдаді прогримів ще один вибух. Цього разу мінометного обстрілу зазнала одна з центральних торгових вулиць столиці. Убито принаймні шестеро осіб, поранено 24 людини.

«Третя сила» заважає Цхінвалі та Тбілісі

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі учора відправив послання лідерам провідних держав світу і керівникам міжнародних організацій, в якому просить їх створити дорадчий форум для вирішення грузинсько-осетинського конфлікту. Він пропонує розширити мандат і збільшити кількість спостерігачів ОБСЄ в зоні конфлікту, крім того, Саакашвілі закликає лідерів держав надати гуманітарну допомогу Грузії. Президенту Росії Володимиру Путіну планується відправити особливе послання. Також учора міністр оборони Грузії Георгій Барамідзе заявив, що в зоні грузинсько-осетинського конфлікту діє неконтрольована південноосетинською стороною група бойовиків, яка і провокує сутички між сторонами конфлікту. Озброєні формування Грузії та Південної Осетії мають намір провести спільну операцію проти цих «третіх сил», повідомляє Інтерфакс.

Нідерланди не виведуть контингент з Іраку

Влада Нідерландів оголосила, що не має наміру виводити свій військовий контингент з Іраку, незважаючи на погрози з боку ісламського терористичного угруповання «Тавхід ва джихад», яке погрожує Нідерландам терактами, якщо країна не виведе з Іраку свій військовий контингент, що нараховує 1350 вояків. Вважається, що угруповання очолює Абу Мусаб аз-Заркаві, емісар «Аль-Каїди» в Іраку. На нього покладають відповідальність за ряд найбільших терактів у цій країні, а також за викрадення і вбивства кількох іноземців, повідомляє Інтерфакс.

Новобудови на Західному березі

Ізраїльська влада схвалила будівництво тисячі нових будинків у поселеннях на Західному березі річки Йордан. Минулого тижня прем’єр-міністр Аріель Шарон заморозив тендери на нове будівництво, вимагаючи привести цей проект у відповідність із зобов’язаннями Ізраїлю перед США. Із протестом проти таких дій виступило керівництво опозиційної партії «Авода», яке вимагало негайно скасувати прийняте рішення як умову для участі партії в ізраїльському коаліційному уряді. Проект доопрацювали й визнали відповідним договорам із Вашингтоном. Нові будинки незабаром з’являться в поселеннях Бейтар-Ілліт, Аріель, Маале-Адумім і Карней-Шомрон, повідомляє РІА «Новости».

Вчені виявили нового птаха

Вчені виявили невідомого науці птаха на одному з віддалених островів Філіппін. Калайланського погониша, а саме таку назву отримав родич куріпки, виявили британські та філіппінські фахівці. Орнітологи побували на маленькому острові Калайлан уперше за останні 100 років і були вражені своєю знахідкою. Їм вдалося виявити невеликого наземного птаха, який мешкає в лісі у внутрішній частині острова. Темне оперення, яскраво червоний дзьоб і форма лапок одразу ж підказали вченим, що перед ними небачений донині птах, який є далеким родичем звичайної куріпки. Дослідники з Британії та Філіппін упевнені, що на острові знаходиться від 100 до 200 птахів, майбутнє яких уже непокоїть вчених.

Придністровці подали на Росію до суду

До Європейського суду з прав людини надійшла скарга проти Росії від директора й десяти учнів школи-інтернату придністровського міста Бендери, в якій більшість вихованців — сироти. За даними агентства Інтерфакс, заявники повідомляють про порушення їхнього права приватного життя, а також права на освіту. За їхніми словами, місцева влада примушує керівництво школи перевести навчання, яке здійснюється молдавською мовою з використанням латинських букв, на основу кирилиці. Інакше школу обіцяють закрити. Скарга спрямована проти Росії, оскільки раніше Європейський суд визнав її відповідальною за порушення прав людини на території Придністров’я. Заявники вважають, що Росія «не зробила нічого для запобігання порушенню їхніх прав».

Скільки чекають обіцяного в Білорусі?

У Білорусі до кінця наступного року середня зарплата має зрости до суми, еквівалентної $250. Таке завдання поставив президент Білорусі Олександр Лукашенко на нараді, що відбулася вчора, про проекти прогнозу соціально-економічного розвитку, бюджету й основних напрямів грошово-кредитної політики країни на 2005 рік. Лукашенко також звернув увагу, що найважливішою складовою проекту державного бюджету на 2005 рік є його реальність, надійність джерел наповнення і цільове використання статей витрат. Зараз середня зарплата в Білорусії становить приблизно $160.

Газета: 
Рубрика: