Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

11 серпня, 2004 - 00:00

Тирасполь пропонує «шкільний» компроміс

Міністерство освіти невизнаної Придністровської Молдавської республіки заявило про готовність дозволити функціонування молдавських шкіл на основі латинської графіки у Придністров’ї, але тільки за умови дотримання ними освітніх програм і стандартів ПМР. Для поновлення роботи школи мають пройти державну реєстрацію, а також отримати ліцензії на ведення освітньої діяльності, повідомляє Інтерфакс. Раніше педагоги молдавських шкіл Придністров’я неодноразово заявляли, що навчання має відбуватися за освітніми програмами Молдови, які принципово відрізняються від придністровських. Сьогодні у Придністров’ї закрито чотири з шести молдавських шкіл із навчанням на латинській графіці. Ще дві відключено від водопостачання й електроенергії. До розв’язання «шкільної проблеми» Молдова припинила участь у п’ятисторонніх переговорах з урегулювання придністровського конфлікту та запровадила економічні санкції проти Придністров’я.

Довічний строк за вибух в Оклахомі

49-річного Террі Ніколса, спільника організатора вибуху в торговому центрі в Оклахома-сіті 1995 року, засуджено до довічного ув’язнення без права помилування, повідомляє Рейтер. Проти нього висунули 161 обвинувачення в убивстві, і за всіма визнали винним. Усього жертвами вибуху стали 168 чоловік, серед них 19 дітей. Одна із загиблих жінок була вагітна. Головного організатора вибуху, Тімоті Маквея, який і заклав бомбу, стратили за допомогою смертельної ін’єкції у червні 2001 року. Ніколс у момент вибуху був у себе вдома, однак активно допомагав Маквею спланувати злочин, а потім втекти і сховатися. До трагедії 11 вересня 2001 року вибух в Оклахома-сіті вважали найкривавішим в історії США. Маквей на суді заявив, що помстився за події в Уейко, Техас, де 1993 року 82 члени секти «Гілка Давидова» загинули при штурмі зайнятої ними ферми урядовими силами.

«Весь Карімов» — на компакт-диску

В Узбекистані вийшов мультимедійний диск «Іслам Карімов. Зібрання праць», що містить 11 томів праць президента Іслама Карімова. Як повідомили РІА «Новости» у прес-службі президента країни, зібрані на диску понад 8,5 тисяч сторінок тексту, близько тисячі фотографій, понад десять годин аудіо- та відеоматеріалів відображають становлення й розвиток незалежного Узбекистану. До мультимедійного варіанту зібрання праць Іслама Карімова, що вийшов узбецькою й російською мовами, входять також промови й виступи президента на сесіях парламенту, засіданнях кабінету міністрів, міжнародних форумах і зустрічах.

У Вільнюсі почався суд над спонсором Паксаса

Учора вільнюсський суд приступив до розгляду кримінальної справи громадянина Російської Федерації Юрія Борисова, який фінансував передвиборну кампанію екс-президента Литви Роландаса Паксаса. На засіданні прийнято рішення допитати Паксаса й деяких інших колишніх співробітників адміністрації екс-президента, повідомили Інтерфаксу в канцелярії суду. У листопаді 2003 року генпрокуратура Литви на підставі матеріалів Департаменту держбезпеки порушила кримінальну справу проти власника підприємства з ремонту вертольотів «Авіа Балтика» Юрія Борисова. Його звинувачують у тому, що він шантажував Паксаса і вимагав собі офіційну посаду в канцелярії президента. Якщо підсудного визнають винним, то йому загрожує до двох років ув’язнення.

Аліменти на собаку

Домашні тварини страждають при розлученні хазяїв, як діти, вирішив суддя Дональд Лі з міста Варбург, і ухвалив: розлучений чоловік Кен Дункан має щомісяця виплачувати колишній дружині Барбарі 200 канадських доларів (150 доларів США) на утримання чотирирічного сенбернара, який залишився жити з нею. Крім того, суддя зобов’язав його виплатити 2 тис. доларів за ті місяці, коли він вже не жив у сім’ї та не брав участі в утриманні собаки. Враховуючи розміри пса, суддя вирішив, що сума цілком розумна. У результаті «собачі аліменти» склали майже третину суми, яку Дункан платить на свою дочку. При цьому суд не надав колишньому хазяїну право бачитися з собакою. «Я так скучив за ним, — скаржився він місцевій газеті, — не можу дивитися кіно, якщо там є сенбернар». Дункан — водій вантажівки й непогано заробляє, але платити стільки на собаку вважає безумством і має намір оскаржити рішення судді, повідомляє Бі-Бі-Сі. За канадськими законами домашні тварини належать до рухомого майна, як дивани, стільці та інше добро. Однак останнім часом у Канаді, а ще частіше в Америці, подружжя при розлученні починають ділити вихованців у суді, немов дітей — з ким вони залишаться, хто й коли має право відвідувати їх. З’явився навіть спеціальний сайт, де розлученим дають з цього приводу слушні поради.

Газета: 
Рубрика: