Наші миротворці — кращі!
Українських миротворців в Іраку визнано кращими серед національних контингентів за результатами перевірки стану зберігання зброї, повідомляє прес-служба Міноборони України. На адресу командування українського миротворчого контингенту від командування багатонаціональної дивізії «Центр-Південь» надійщов лист-подяка, в якому повідомляється про висновки комісії вищого штабу. Згідно з цими висновками, результати виконання українськими військовими завдань з вилучення, зберігання і передачі іракським силовим структурам зброї визнано кращими серед всіх національних контингентів дивізії «Центр-Південь».
Закладено фундамент «Вежі свободи»
У Нью-Йорку в «епіцентрі» зруйнованих 11 вересня 2001 року веж ВТЦ відбулася церемонія закладення нового хмарочоса «Вежа свободи». На гранітному блоці викарбувано напис «На честь і у пам’ять про тих, хто загинув 11 вересня 2001 року. Хай живе незламний дух свободи!». У церемонії закладення першого каменю брали участь родини загиблих при катастрофі веж ВТЦ, представники влади міста й штату Нью-Йорк. Новий будинок стане найвищим у світі. Його висота становитиме 1776 футів (541 метр). Висота у футах відповідає року здобуття Америкою незалежності. План передбачає будівництво хмарочоса з підвісними садами та спеціальним «вікном», в яке в день і годину річниці катастрофи веж ВТЦ бив би прямий промінь сонячного світла. Однак на запитання про те, який будинок краще побудувати, самі жителі Нью-Йорка часто відповідають, що краще відтворити «вежі-близнюки», повідомляє Бі-Бі-Сі.
Президент Австрії при смерті
Президента Австрії Томаса Клестіля доставили вчора до віденської лікарні із серцевим нападом. Він знепритомнів вранці у своїй заміській резиденції. До лікарні президента переправили на вертольоті. За словами лікарів, 71-річний Клестіль перебуває у критичному стані. 1996 року Клестіль переніс важку форму пневмонії. За деякими даними, у президента останніми днями знову з’явилися проблеми з легенями. Термін президентства Клестіля закінчувався цього четверга. Поки що президентські повноваження покладено на канцлера уряду Австрії, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Захист Мілошевича відкладено
Намічене судове засідання на процесі в Міжнародному трибуналі з колишньої Югославії у справі екс-президента країни Слободана Мілошевича знову відклали. За рішенням лікарів, засідання можуть не проводити впродовж усього цього тижня, оскільки через проблеми зі здоров’ям лікарі в’язниці у пригороді Гааги Схевенінгені заборонили Мілошевичу працювати. Колишнього югославського лідера звинувачують у геноциді та інших злочинах під час конфліктів у Хорватії, Боснії та Косово. Мілошевич сам захищає себе. Як очікується, він викличе у трибунал як свідків британського прем’єр-міністра Тоні Блера, екс-президента США Білла Клінтона та багатьох інших політичних лідерів, повідомляє Інтерфакс.
ЮКОС повідомили про дефолт
Учора російська нафтова компанія ЮКОС оголосила про отримання повідомлення про дефолт за кредитом в $1 млрд. Міжнародний консорціум банків на чолі з Societe Generale вимагає від компанії виплати боргу за кредитом, наданим у жовтні минулого року. Повідомлення про дефолт, отримане ЮКОСом, спричинило стрімке падіння акцій компанії. Реакції влади на падіння акцій найбільшої російської нафтової компанії поки що не було. Водночас інший кредитор ЮКОСу Group Menatep, що є не лише найбільшим акціонером нафтової компанії, а і її основним кредитором, поки що не має наміру оголошувати нафтовій компанії дефолт за кредитом у $1,6 мільярда. Цей кредит було надано ЮКОСу у вересні 2003 року, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Бельгія без дрібних грошей
Бельгія може наслідувати приклад Фінляндії, яка першою з 12 ти країн-учасниць єврозони вивела з січня 2002 року з обігу монети вартістю один і два сантими. Попри те, що офіційне рішення щодо цього поки що не прийнято, група експертів Національного банку Бельгії вже почала прораховувати можливі плюси й мінуси такого кроку. Розглянутих варіантів відмови від дрібних грошей кілька: безпосередньо виведення з обігу, обмеження обігу монет в один і два сантими або округлення при розрахунках сантимової частки в ціні товару. Більшість бельгійських торговців підтримує виведення з обігу дрібних монет. Покупці також не проти, за умови, що округлення сантимової частки в ціні товару не призведе до росту цін у цілому, повідомляє РІА «Новости».