Обама: смерть Каддафі — попередження для всіх диктаторів
Президент США Барак Обама переконаний, що смерть лівійського лідера Муамара Каддафі є попередженням для диктаторів у всьому світі. Про це він заявив у вечірньому шоу на телеканалі NBC. За словами глави Білого дому, Каддафі мав, але не використав шанс ввести демократію. «Ця людина, яка впродовж 40 років підтримувала тероризм, під час «арабської весни» мала шанс на мирний перехід до демократії», — заявив Обама. «Це надсилає потужний сигнал диктаторам у всьому світі, що люди щиро прагнуть бути вільними», — підкреслив він. Нагадаємо, що раніше сенатор від штату Арізона Джон Маккейн заявив, що смерть Каддафі — це привід почати нервувати диктаторам, до яких прирівняв і російського прем’єр-міністра Володимира Путіна. «Вважаємо нижче за свою гідність якось реагувати на ці слова», — заявив у відповідь прес-секретар прем’єра Росії Дмитро Пєсков, додавши, що 75-річний сенатор, ймовірно, «сильно втомився».
Французький депутат закликає уряд підтримати «список Магнітського»
Колишній міністр культури Франції, а нині депутат Національної асамблеї Джек Ланг звернувся до міністра закордонних справ країни Алена Жюппе із закликом ввести санкції стосовно причетних до загибелі російського юриста Сергія Магнітського. У листі, який потрапив до редакції радіо «Свобода» йдеться про те, що «Голос Франції, країни прав людини, має бути почутий у співтоваристві держав, аби звірства, заподіяні відносно пана Магнітського, були засуджені». Джек Ланг також відзначає, що дії Жюппе «мають визначальне значення для того, аби швидко запровадити санкції — заборони на візи — відносно російських чиновників, причетних до цієї справи». Тим часом автор горезвісного «списку Магнітського» — документа, який застосовує санкції до людей, причетних до загибелі юриста, американський сенатор Бенджамін Кардін заявив, що винних можна прирівняти до військових злочинців. Слідом за США готується застосувати санкції відносно російських чи новників і уряд Нідерландів. Тим часом міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що «російський список», який забороняє в’їзд до Росії американським чиновникам, буде ширшим. Проте жодних конкретних прізвищ Лавров не назвав.
Анкара погодилася прийняти допомогу від Iзраїлю
Туреччина погодилася прийняти ізраїльську допомогу в ліквідації наслідків руйнівного землетрусу, який стався у вихідні на сході країни. За повідомленнями Бі-Бі-Сі, число загиблих у результаті стихійного лиха вже досягло 459 чоловік, 1352 особи отримали поранення. А як випливає з поширеної днями заяви міністерства оборони Ізраїлю, глава цього відомства Ехуд Барак віддав розпорядження відповідним службам підготувати все необхідне для відправки до Туреччини необхідної допомоги для ліквідації наслідків стихії. Перший транспортний літак з ізраїльською допомогою на борту вилетів до Туреччини вчора вранці. Раніше ізраїльські власті неодноразово пропонували Туреччині свою допомогу в ліквідації наслідків землетрусу, проте Анкара відхиляла пропозиції Ізраїлю. Нагадаємо, стосунки між Туреччиною та Ізраїлем, які до недавніх пір тісно співпрацювали у військово-політичній сфері, зіпсувалися після ізраїльської операції в секторі Газа взимку 2008—2009 років і ускладнилися ще більше після перехоплення в травні Флотилії свободи — шести суден з гуманітарним вантажем, які прямували в блокований сектор Газа. В ході операції ізраїльського спецназу загинуло дев’ятеро турків — учасників плавання.
Україна і Бразилія зацікавлені в поглибленні взаємовигідної та довгострокової співпраці
Президент України Віктор Янукович та Президент Бразилії Ділма Руссефф підтвердили відданість розвитку стратегічного партнерства, встановленого у 2009 році, та відзначили обопільну зацікавленість у поглибленні взаємовигідної та довгострокової співпраці. У своєму виступі глава української держави, який перебував із державним візитом у Бразилії, відзначив, що за результатами переговорів сторони актуалізували пріоритети співпраці між Україною та Бразилією в усіх сферах взаємодії, зокрема у торговельно-економічній, космічній, військово-технічній та енергетичній галузях. Говорячи, зокрема, про співпрацю в космічній галузі, Глави держав звернули увагу на велике значення проекту «Циклон-4 — Алкантара». Д. Руссефф погодилася з В. Януковичем щодо важливості налагодження ефективної співпраці між регіонами наших країн. Президенти також висловилися за доцільність активізації зв’язків між владою та бізнесом, у тому числі на міжрегіональному рівні. В цьому контексті співрозмовники звернули увагу на корисність проведення спільних заходів, бізнес-форумів тощо за участю підприємців та представників влади. Президент України, крім того, високо оцінив увагу бразильської влади до потреб української громади, що проживає у Бразилії. У своїй заяві Ділма Руссефф назвала символічним візит Віктора Януковича у рік 120-річчя початку української імміграції в Бразилію. Вона наголосила, що в Бразилії високо цінують вихідців з України. Ділма Руссефф запросила Віктора Януковича взяти участь у Конференції ООН з питань сталого розвитку «РІО+20», що відбудеться в Ріо-де-Жанейро у 2012 році.