Японія збільшить внесок до Чорнобильського фонду
Японія вирішила збільшити на $10 млн. внесок офіційного Токіо до Чорнобильського фонду «Укриття». Про це повідомив міністр закордонних справ Японії Йоріко Кавагучі на зустрічі з главою МЗС України Костянтином Грищенком у Токіо. Як повідомив начальник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, Грищенко та Кавагучі обмінялися думками про перспективи розвитку ситуації в Іраку, обговорили становище на Корейському півострові. За підсумками переговорів міністри підписали угоду про технічне співробітництво та грантову допомогу. Угода передбачає, зокрема, створення в Україні Японського центру, основним завданням якого є розвиток співробітництва між двома країнами в різних сферах.
Що святкуємо?
Понад половину росіян — 60% — вважають, що 12 червня у країні відзначають День незалежності Росії та лише 6% опитаних змогли правильно назвати свято — День прийняття Декларації про державний суверенітет Росії (з 2002 року відзначається як День Росії). 2% росіян вважають, що цього дня відзначається річниця виборів першого президента Росії, 3% учасників опитування назвали інші варіанти відповіді, а 7% взагалі не вважають 12 червня святковим днем. При цьому 22% респондентів завагалися відповісти, з якої нагоди цей день оголошено у країні вихідним. Такі дані повідомили Інтерфаксу в Аналітичному центрі Юрія Левади за підсумками проведеного наприкінці травня репрезентативного опитування 1600 росіян. Згідно з результатами дослідження «Левада-центру», нині 43% респондентів вважають, що суверенітет був на благо Росії, а три роки тому так думали 33% учасників аналогічного анкетування. 35% опитаних вважають, що суверенітет лише зашкодив Росії та новим незалежним державам, проти 49%, які думали так три роки тому.
Лейбористи програють
Лейбористська партія, яка є нині правлячою у Британії, зазнала важкої поразки на місцевих виборах в Англії та Уельсі, повідомляє Бі-Бі-Сі. Згідно з попередніми даними, лейбористи втратили понад 200 місць у місцевих радах і посіли третє місце після консерваторів і ліберал-демократів. Ці вибори вважають важливою перевіркою настроїв британської громадськості перед загальними виборами, які мають відбутися наступного року. Згідно з прогнозами Бі-Бі-Сі, якби загальні вибори відбулися сьогодні, то консервативна партія отримала б 38% голосів (стільки ж, скільки 2000 року), ліберально-демократична — 30%, а правляча лейбористська партія — 26%.
У Сербії — «передвиборна тиша»
Заборона на агітацію перед виборами президента Сербії набула чинності з півночі п’ятниці на території всієї республіки. Вона триватиме до закінчення голосування, яке заплановано на 13 червня. У ці дні заборонено відповідну пропаганду в ЗМІ, проведення мітингів й оголошення оцінки результатів. За посаду президента республіки змагатимуться 15 кандидатів, висунених двома партійними коаліціями, двома об’єднаннями громадян та 11 партіями.