Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

10 червня, 2004 - 00:00

ЄврАзЕС допомагатиме ЄЕП

Євразійське економічне співтовариство (ЕврАзЕС) надасть технічне сприяння в підготовці документів, необхідних для формування Єдиного економічного простору (ЄЕП) Росії, Білорусі, Казахстану й України. Про це повідомив учора генеральний секретар ЄврАзЕС Григорій Рапота. «До ЄврАзЕС звернулася група високого рівня з проханням підготувати угоди для формування Єдиного економічного простору», — сказав він. За словами Рапоти, необхідно розробити близько 100 угод, понад 30 з яких підготовлять міністерства й відомства, а до розробки 60 угод залучать експертів секретаріату ЄврАзЕС.

Болгарія йде до ЄС «ударними темпами»

Болгарія має шанси завершити переговори з Європейським Союзом ще до закінчення терміну головування в ЄС Ірландії 1 липня, і навесні 2005 року підписати договір про вступ до цієї організації. Таку думку висловив член Європейської Комісії Гюнтер Ферхойген, відповідальний за питання розширення Союзу, який провів у Софії переговори з президентом Болгарії Георгієм Пирвановим. Ферхойген зазначив, що Софії необхідно сконцентруватися на боротьбі з корупцією й організованою злочинністю, які є головними перешкодами економічному розвитку країни і залученню іноземних інвестицій. На його думку, «судова система й адміністрування у країні вказують на те, що Болгарія не повністю готова до вступу до ЄС, і в цій сфері необхідні подальші реформи».

У Туреччині почали мовлення курдською

У Туреччині вчора вперше почалося телевізійне й радіомовлення курдською мовою. Мовлення найпоширенішим серед турецьких курдів діалектом — курманджи — розпочато в рамках виконання вимог Європейського Союзу для початку переговорів про вступ Туреччини до ЄС. Випуск на радіо триває 35 хвилин, на телебаченні — 30 хвилин. Найближчим часом почнеться мовлення черкеським та іншим курдським діалектом — заза. Рішення про початок мовлення мовами етнічних меншин, які проживають у Туреччині, прийняв турецький парламент у рамках наближення країни до норм, діючих в ЄС, ще 2002 року. Однак реальний початок мовлення відбувся тільки зараз через різні бюрократичні зволікання.

Ватикан розсекречує архіви

Ватикан оголосив про публікації деяких своїх документів часів Другої світової війни. Понад 2 мільйони досьє про військовополонених і 10 мільйонів листів публікується у вигляді книг і на відеодисках. Документи стосуються періоду з 1939 по 1947 рік, коли Ватикан отримав мільйони запитів із багатьох країн світу про долю тих, хто потрапив у полон або зник безвісти. У заяві Ватикану мовиться, що ця документація була свідченням добродійності й громадської роботи за часів папи Пія XII. Його дії під час війни стали предметом гострих політичних суперечок між істориками.

В Індонезії «ожили» вулкани



Щонайменше двоє людей загинули, ще кілька отримали травми під час виверження вулкана Бромо на сході острова Ява в Індонезії. За даними місцевої поліції, виверження застало цих людей на схилі вулкана. Виверження вулкана Бромо сталося незабаром після активізації іншого вулкана — Аву, розташованого на індонезійському острові Сангіхе. На ньому відзначено несильні землетруси й викиди попелу. Через загрозу великого виверження евакуйовано близько 20 тис. жителів поселень, розташованих на схилах. За свідченням представників місцевої влади, вулкан почав виявляти активність минулого тижня. На початку тижня там оголосили максимальний рівень тривоги.

Грузія планує звільнити третину поліцейських

Іраклій Окруашвілі, кандидат на посаду міністра внутрішніх справ Грузії, заявив учора, що кількість поліцейських у Грузії буде скорочено на третину, тобто на 15 тисяч осіб, з метою створення компактної та мобільної поліції. Після так званої «революції троянд» у Грузії Окруашвілі займав пост генерального прокурора країни. Водночас поки що залишається неясним, що буде з величезною кількістю безробітних поліцейських. За даними державної канцелярії Грузії, влада країни має намір також ліквідувати транспортну й військову прокуратуру та внести серйозні зміни до кримінально- процесуального кодексу.

Нігерія паралізована страйком

Загальний страйк, організований нігерійськими профспілками, паралізував життя у країні. За повідомленням Бі-Бі-Сі, у столиці Абуджі закрито банки й державні установи. У комерційному центрі країни Лагосі, як повідомляється, страйк охопив практично все. Громадський транспорт не ходить, і в місто виходять мало людей. Солдати й поліція патрулюють вулиці. Керівники нігерійських профспілок заявили, що запланували 21-денний загальний страйк. Він розпочався, незважаючи на заборону федерального суду. Суд визнав страйк, організований у зв’язку з надто високою вартістю нафтопродуктів, незаконним, одночасно наказавши уряду знизити ціну бензину на заправках.

Газета: 
Рубрика: