Словаччина — проти «шенгенської стіни»
Президент Словаччини Рудольф Шустер заявив, що шенгенський кордон не стане перешкодою для розвитку співробітництва України та Словаччини, яка вступила до Європейського Союзу. «Шенгенський кордон не буде розділяючим рубежем України та Словаччини, це буде прозорий кордон для розвитку подальшого співробітництва між двома державами», — заявив учора словацький лідер після переговорів із Президентом Леонідом Кучмою. Він наголосив, що Словаччина завжди підтримувала співробітництво України з Євросоюзом, і заявив про намір поділитися досвідом країни щодо вступу до НАТО та ЄС. «Ми допоможемо, щоб про Україну у світі знали правду. Ми зі свого боку поширюватимемо цю правду, і підтримуватимемо правдиві слова про Україну», — сказав він. Словацький президент висловив задоволення активною участю бізнесменів Словаччини в економічній діяльності в Україні та співпрацею з нею. Учора ж Леонід Кучма нагородив свого словацького колегу орденом князя Ярослава Мудрого 1-го ступеня. Президент України також закликав політичну еліту країни стимулювати перетворення у країні: «Наше завдання — самим будувати Європу у себе в Україні, щоб нам пропонували, а не ми просили. Це вважаю головним завданням усієї політичної еліти в Україні». «Ми ще раз підтвердили — ми потрібні одне одному, що та невелика стіна у вигляді шенгенських угод після приєднання наших сусідів, у тому числі Словаччини, до Європейського Союзу — вона тимчасова», — сказав Леонід Кучма.
Ізраїльський уряд схвалив ліквідацію поселень
Адміністрація США привітала рішення ізраїльського кабінету схвалити план евакуації єврейських поселень із сектора Газа та частини Західного берега річки Йордан. У своїй заяві Білий дім назвав цей план сміливим історичним кроком. Раніше ізраїльський кабінет у принципі схвалив план прем’єр-міністра Аріеля Шарона. Міністри проголосували за демонтаж 21 поселення у секторі Газа та чотирьох на Західному березі. Здійснювати це планується в чотири етапи до кінця 2005 року. Однак по кожному етапу необхідно буде проводити додаткове голосування, а заяв про знос конкретних поселень не буде зроблено до березня 2005 року. Протягом перехідного періоду діятиме спеціальна комісія, яка розробить деталі залишення сектора Газа, повідомляє Бі-Бі-Сі.
США скоротять війська в Південній Кореї
Сполучені Штати можуть скоротити свою військову присутність на Корейському півострові на третину до кінця майбутнього року. Керівник північноамериканського департаменту МЗС Південної Кореї Кім Сук заявив про це в Сеулі після зустрічі з помічником міністра оборони США Річардом Лолессом. За його словами, Лолесс повідомив про намір Вашингтона вивести 12,5 тисяч із 37,5 тисяч американських військовослужбовців, розквартированих уздовж кордону з Північною Кореєю. До цієї кількості входить 3600 солдатів та офіцерів, про передислокацію яких із Південної Кореї до Іраку було оголошено у травні. Пентагон нині зайнятий переглядом глобальної стратегії у зв’язку зі зміною міжнародної ситуації. Американська сторона заявляє, що будь- яке скорочення не вплине негативним чином на здатність стримувати можливу агресію з боку КНДР, зазначає Бі-Бі-Сі.
Експерти про трудову міграцію в ЄС
Трудова міграція з десяти нових країн-членів ЄС до держав колишнього складу Євросоюзу не перевищить 1% від загальної чисельності економічно активного населення ЄС. Про це свідчать результати спеціального дослідження, спільно проведеного Єврокомісією та Європейським фондом із поліпшення умов життя і праці. За даними експертів, прибуття до 15 країн-«ветеранів» ЄС трудових мігрантів із Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини, Словенії, Кіпру, Мальти, Латвії, Литви й Естонії становитиме близько 220 тисяч осіб за рік. Тим часом, як прогнозують європейські соціологи, зовнішня міграція іноземної робочої сили у десять нових членів Євросоюзу істотно перевищить поповнення трудових мігрантів із цих країн до держав колишнього складу організації, повідомляє РІА «Новости».
Відставка через весілля?
Проти мера французького міста Бегль, що поблизу Бордо, порушать судову справу, оскільки той зважився зареєструвати шлюб гомосексуальної пари. Про це заявив міністр внутрішніх справ Франції Домінік де Вільпен. Гомосексуальних шлюбів у Франції досі не було. Згідно з французьким законодавством, гомосексуальні подружжя можуть укладати так звані цивільні союзи, однак їхні права обмежені. Мер Ноель Мамер заявив, що він бореться з усіма формами дискримінації. Під час церемонії одруження будівлю мерії оточила поліція, оскільки консервативно налаштовані організації провели акції протесту. Одночасно групи захисту прав гомосексуалістів вітали цей почин і привітали мера Мамера. Тепер мера можуть зняти з посади, а також оштрафувати майже на дві тисячі доларів, повідомляє Бі-Бі-Сі. В Європі шлюби між представниками однієї статі узаконені в Бельгії та Голландії. Новий прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро висловився за дозвіл таких шлюбних союзів.
Іракські бойовики «здадуть зброю»
Новий прем’єр-міністр країни Айяд Аллаві заявив, що досягнуто домовленості про розформування неофіційних іракських збройних формувань. За словами прем’єра, ця домовленість означає, що переважна більшість таких загонів, які нараховують приблизно 100 тисяч осіб, у тому числі два основні курдські й одне шиїтське угруповання, або увіллються до сил безпеки, або повернуться до цивільного життя. Разом із тим, план не передбачає розформування «Армії Магді», вірної радикальному мусульманському священнослужителю Муктаді аль-Садру, а також угруповань сунітських повстанців у Фаллуджі та інших містах у центрі країни. Тим часом у понеділок кілька вибухів сталося поблизу мечеті в місті Куфа, де знаходиться один із центрів ополчення Моктаді аль-Садра. У вихідні в Іраку сталося кілька нападів, в яких звинувачують іноземних бойовиків. У неділю в іншому інциденті загинули два американці та два поляки. Відповідальність за напади взяла на себе група під керівництвом Абу Мусаба Заркаві, якого вважають одним із провідних командирів «Аль-Каїди».