Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

26 жовтня, 2011 - 00:00

Берлусконі між двох вогнів

Італійському уряду не вдалося просунутися в питанні організації заходів для стимулювання економіки країни. Проведення негайних реформ зажадали від Сильвіо Берлусконі партнери по ЄС на саміті в Брюсселі. Вони побоюються повторення грецького сценарію в Італії. Берлусконі знаходиться між двох вогнів: йому потрібно обнадіяти європейських партнерів, проте проти деяких реформ, проведення яких вимагає Брюссель (зокрема, проти пенсійної реформи), виступає союзник Берлусконі по правлячій коаліції — Ліга Півночі. Тим часом інвестори занепокоєні ситуацією в Італії, держборг якої сягає 1,9 трлн. євро. На тлі застою італійської економіки це викликає серйозні побоювання — країну може спіткати та ж доля, що і Грецію. Проте на сайті італійського уряду говориться, що Італія повністю виплатить свій держборг.

Азербайджан уперше ввійшов до Ради Безпеки ООН

Азербайджан уперше в своїй історії став непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2012—2013 років, відібравши це звання у Словенії після 17 турів голосування. Про це стало відомо після виборів нових непостійних членів Ради Безпеки ООН на період 2012—2013 років днями в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Країнами, що увійшли до складу Ради Безпеки ООН як непостійні члени, також стали Гватемала, Марокко, Пакистан і Того. При цьому місце, яке відводиться країні зі Східної Європи, залишилося вакантним, оскільки потрібної кількості голосів не змогли зібрати ні Азербайджан, ні Словенія. Нагадаємо, Рада Безпеки ООН складається з 15 країн-членів: п’ять постійних (Росії, Китаю, США, Великобританії і Франції) і 10 тимчасових, що обираються на дворічний термін. Ротація здійснюється за допомогою щорічних виборів, на яких визначаються чергові п’ять тимчасових учасників Ради безпеки. П’ять держав обираються з об’єднаного регіону Африки й Азії, по дві — з Латинської Америки і Західної Європи, і одна — зі Східної Європи.

Тіло Каддафі віддали пустелі

Представники лівійської Національної перехідної ради поховали Муаммара Каддафі вчора вдосвіта, повідомив телеканал Аль-Джазіра, посилаючись на джерела в керівництві країни. Раніше лівійські офіційні особи повідомляли про плани поховати тіло колишнього диктатора в таємному місці в пустелі, аби не допустити перетворення його могили на місце паломництва. «Ми передали тіло тирана відповідним органам після того, як люди і сім’ї загиблих змогли поглянути на нього; це урок усім тим, хто спробує обмежити свободу громадян», — заявив один із повстанців. Напередодні Рада повідомила і про створення спецкомісії, яка розслідуватиме обставини загибелі Муаммара Каддафі. А організація Human Rights Watch закликає розслідувати і факт загибелі 53 прибічників Джамахірії, тіла яких були знайдені в одному з готелів м. Сирта. Ймовірно, повстанці жорстоко розправилися з ними.

Екс-прем’єри Бельгії та РФ закликають ЄС натиснути на Росію

Екс-прем’єр-міністри Бельгії та Росії Гі Верхофстадт і Михайло Касьянов закликають Європу натиснути на недемократичну Росію, правлячий режим якої «прагне залякати не лише власних громадян, але й решту світу». Верхофстадт і Касьянов зі сторінок The International Herald Tribune звертаються до «справжніх друзів Росії» із закликом: «Настав час відкрито й чесно визнати, що Росія є не демократією, а все більш крихкою державою під управлінням авторитарного режиму, який прагне залякати не лише власних громадян, але й решту світу. Час провести на Заході широку й публічну дискусію про те, як можна підтримати демократію і верховенство закону в Росії та як зовнішньому світу слід ставитися до Росії, її правителів і російського суспільства, включаючи опозицію й незалежні громадські організації». Спираючись на Заключний акт Наради з безпеки і співробітництва в Європі, прийнятий у 1975 році в Гельсінкі, автори публікації заявляють: «Ми маємо намір ініціювати новий хельсінкський процес, почавши обговорення російської демократії, знову в Гельсінкі 9 і 10 листопада. Серед практичних кроків, які можуть стати предметом розгляду, — відмова від визнання майбутніх виборів у Росії легітимними. Крім того, до Росії не має бути шанобливого ставлення в Раді Європи і ОБСЄ, а російській парламентській делегації не має надаватися теплий прийом у Страсбурзі». Верхофстадт і Касьянов також зауважують: «Умовою співробітництва з російськими лідерами має стати дотримання ними міжнародних конвенцій, учасницею яких є Росія. Більш того, на російських чиновників, причетних до корупції та придушення свобод, слід накласти реальні санкції».

Кемерон переконав своїх соратників не проводити референдуму

Депутати британської палати общин проголосували позавчора проти референдуму з питання про вихід Великобританії зі складу Євросоюзу. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, за проведення референдуму висловилися 111 депутатів, проти — 483. Більшість із тих, що відхиляють питання про референдум, — представники опозиційної Партії лейбористів, а також ліберальні демократи — партнери правлячої Консервативної партії по коаліції. При цьому за проведення референдуму проголосували 80 представників правлячої партії, що, як відзначає Бі-Бі-Сі, свідчить про розкол усередині консерваторів. Голосуванню передували п’ятигодинні дебати. У вступному слові прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон попросив парламентарів проголосувати проти проведення референдуму, підкресливши, що зараз для нього не найкращий час, оскільки Європа переживає кризу. «Коли будинок вашого сусіда горить, першим вашим поривом має бути бажання загасити вогонь, не в найостаннішу чергу для того, щоб не допустити його поширення на ваш будинок», — заявив Кемерон. Він також пообіцяв, що найближчими роками Великобританія постарається добитися більшої незалежності від Брюсселя, проте зараз, підкреслив Кемерон, інтереси ЄС є частиною інтересів Сполученого Королівства.

Газета: 
Рубрика: