Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

22 квітня, 2004 - 00:00

Грищенко і Пауелл — про Ірак

Розвиток останніх подій в Іраку, а також перспективи відновлення країни, зокрема участі в ньому України, обговорили міністр закордонних справ Костянтин Грищенко та державний секретар США Колін Пауелл. Під час телефонної розмови, яка відбулася у вівторок з ініціативи американської сторони, Грищенко наголосив на важливості активізації політичних контактів між країнами-учасницями коаліції з ключових питань, пов’язаних із сьогоденням і майбутнім Іраку. Як повідомила учора прес-служба українського МЗС, співрозмовники поділилися як оцінками ситуації в Іраку, так і баченням шляхів її стабілізації. Пауелл дав високу оцінку участі України у стабілізаційних процесах в Іраку, зокрема, рівню військової та психологічної підготовки українського контингенту в складі миротворчих сил.

Лужков потурбувався про бджіл

Найближчим часом у всіх лісопаркових зонах Москви встановлять вулики з бджолами, повідомив Інтерфаксу президент Російського Союзу бджолярів Арнольд Бутов. «Ми хочемо оселити в московських лісопарках 150 — 200 бджолиних сімей», — сказав він. У грудні минулого року на засіданні уряду Москви мер Юрій Лужков запропонував розводити бджіл у лісових масивах міста. Мер тоді зазначив: «У нас у місті велика кількість лісових масивів і жодної бджілки немає». А. Бутов також розповів, що в середині травня в музеї-заповіднику «Коломенське» з’явиться пересувна пасіка й ділянки, засіяні рослинами-медоносами. За його словами, до складу пасіки увійде 25 вуликів, у кожному з яких житиме одна бджолина сім’я. «Таким чином, у Коломенському поселяться понад мільйон бджіл, які запилюватимуть рослини у заповіднику, що дуже благотворно позначиться на екологічній ситуації в цьому районі», — зазначив А. Бутов. Він особливо наголосив, що бджіл не підгодовуватимуть цукровим сиропом, оскільки від цього вони стають агресивними.

Вибухи у Басрі: десятки загиблих

У трьох поліцейських відділках в іракському місті Басра вибухнули бомби. Убито приблизно 68 осіб, десятки поранено. Внаслідок одного з вибухів постраждали два шкільних автобуси з дітьми, повідомляє «Ассошіейтед прес». За словами представників британських військ, військовослужбовців із країн коаліції серед постраждалих немає. Внаслідок іншого вибуху, що пролунав у середу вранці в місті Зубайрі, за 25 км на південь від Басри, загинули троє іракців, а четверо британських солдатів отримали поранення. Двоє з них перебувають у важкому стані. Як заявила представниця британського міністерства оборони у Басрі, всі чотири вибухи, в тому числі й у Зубайрі, очевидно, здійснили терористи-самовбивці. Таку ж версію висловив і мер Басри. У вівторок міністр оборони США Дональд Рамсфельд висловив сумніви в тому, що протистояння між американськими військами та іракськими повстанцями у Фаллуджі можна вирішити мирним шляхом. Вашингтон вимагає видачі винних у вбивстві чотирьох американських контрактників на початку квітня. Один із вищих американських воєначальників, генерал Пітер Пейс заявив, що морська піхота США готова у разі необхідності відновити наступальні операції. Тим часом услід за Іспанією та Гондурасом про дострокове виведення своїх військ з Іраку заявила Домініканська Республіка.

Новий скандал в американській пресі

Головний редактор газети USA Today Карен Юргенсен подала у відставку в зв’язку з гучним скандалом, що вибухнув у журналістських колах США. Провідного репортера газети Джека Келлі, який пропрацював в USA Today 21 рік і спочатку спеціалізувався на ексклюзивних репортажах із різних точок світу, нещодавно викрили у фабрикації своїх статей і репортажів із зарубіжних країн, включно з Росією. Келлі також п’ять разів висували на престижну Пулітцерівську премію. Але тепер спеціальна комісія встановила, що приблизно 100 матеріалів були написані Келлі із кричущими порушеннями журналістських канонів і професійної етики. Порівнявши його статті та репортажі з фінансовими звітами про відрядження, роздруківками телефонних переговорів, інформацією з жорсткого диска службового комп’ютера, комісія дійшла висновку, що журналіст сфабрикував цілу низку гучних репортажів iз «гарячих точок». Фіктивними, зокрема, виявилися: «репортаж» із таємного притулку терористів в Єгипті 1997 року, «інтерв’ю» зі студентом у Пакистані 2001 року, який нібито мав намір здійснити теракт проти найвищого хмарочоса у Чикаго та інші сенсаційні матеріали. Аналогічний скандал вибухнув минулого року в газеті New-York Times із репортером Джейсоном Блером.

Газета: 
Рубрика: