Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

17 квітня, 2004 - 00:00

Путін про спадкоємність



«Ми уважно стежимо за тим, що відбувається в Україні. Сподіваємося, що всі плани будуть реалізовані», — заявив учора на зустрічі з главою Адміністрації Президента України Віктором Медведчуком президент Росії Володимир Путін. Відповідаючи на запитання Путіна про політичну ситуацію в Україні та конституційний процес, Віктор Медведчук сказав: «Дякую за підтримку. Ми її відчуваємо та сподіваємося, що наші відносини продовжуватимуться таким самим чином». «Ми ухвалимо будь-яке рішення українського народу, працюватимемо з будь-яким українським керівництвом. Але хотіли б розраховувати на те, що буде збережена спадкоємність у майбутньому, — наголосив Путін. — Ми розуміємо, що в Україні сьогодні триває складний процес, і зробимо все від нас залежне, щоб зберегти той рівень відносин, якого досягли протягом останніх років». А напередодні Віктор Медведчук відвідав Польщу, де провів переговори з главою Бюро національної безпеки Мареком Сивцем. Сторони обговорили спільну миротворчу місію українського та польського контингентів в Іраку, повідомляє Інтерфакс.

Індія готується до виборів

Прем’єр-міністр Індії Атал Біхарі Ваджпаї після майбутніх виборів до нижньої палати парламенту може зберегти за собою посаду голови кабінету, повідомляє телеканал Ен-Ді-Ті-Ві. Згідно з даними опитування, 61% хотів би знову бачити Ваджпаї прем’єр-міністром країни. Кандидатура Соні Ганді, лідера найбільшої партії парламентської опозиції — Індійського національного конгресу (ІНК), як прем’єр-міністра влаштовує лише 29% опитаних. Загальні вибори в Лок Сабху (нижню палату парламенту Індії) пройдуть у п’ять етапів — із 20 квітня по 10 травня.

Справа Берлусконі

В італійському місті Мілані вчора відновилися судові слухання у справі нинішнього голови Ради міністрів країни Сильвіо Берлусконі. Глава уряду, підозрюваний у підкупі суддів у 1985 році, не з’явився на судове засідання. На думку обвинувачення, він підкупив суддів, щоб вони заблокували продаж державної продовольчої компанії його конкуренту Марко Де Бенедетті. Справа виявилася настільки заплутаною, що її вирішили розділити на кілька частин: спочатку в листопаді минулого року було засуджено до 5 років ув’язнення близького соратника С. Берлусконі Чезаре Превітті. Суддю і адвоката, що отримали хабарі, було засуджено відповідно до 8 і 4 років ув’язнення. Тепер суд повинен перейти до розгляду ролі самого С. Берлусконі у цій справі.

Книгу Шекспіра продали за $600 тис.

Найрідкіснішу книгу класика світової літератури Шекспіра продано в Нью-Йорку на аукціоні «Крісті’з» за $623,5 тис. Третє видання збірника «Вільям Шекспір. Комедії, Історії і Трагедії», надруковане в Лондоні в 1619 році, придбав громадянин США, який побажав залишитися невідомим. У книзі зібрано всі твори В. Шекспіра. На цьому ж аукціоні було продано за $276,3 тис. «Гамлета» 1619 року видання. Власником став інший американець, що також побажав залишитися анонімом. Експерти оцінювали обидві ці книги значно менше. Однак, незважаючи на відмінні результати аукціону, не вдалося побити рекорду, встановленого іншою книгою В. Шекспіра: в 2001 році перше видання творів письменника було куплено за $6,16 млн.

Газета: 
Рубрика: