Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

8 квітня, 2004 - 00:00

Підтримка Саакашвілі

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі виступив у Брюсселі на підтримку України, повідомило радіо «Свобода». Виступаючи перед журналістами разом із головою Європейської комісії Романо Проді, Саакашвілі заявив: «Мої політичні функції вищі за мої партійні уподобання, а дружба між Україною й Грузією не залежить від конкретних осіб. Я вважаю, що Президент Кучма відіграв величезну роль у поліпшенні відносин між Грузією й Україною. Він — Президент України, тож нам не можна було б пробачити, якби ми не мали добрих і тісних стосунків». У понеділок Михаїл Саакашвілі розмовляв по телефону із Леонідом Кучмою. За офіційною інформацією, обидва президенти домовилися про обмін візитами, що їхні дати буде узгоджено окремо.

Прем’єру Японії заборонили відвідувати храм

Японський суд визнав такими, що суперечать Конституції, відвідування прем’єр-міністром Дзюн’їтіро Коїдзумі храму Ясукуні, присвяченого японцям, загиблим у збройних конфліктах. Ясукуні побудовано у пам’ять про 2,5 мільйона японців, загиблих у війнах і конфліктах починаючи з 1853 року. Серед цих людей чимало тих, кого визнали воєнними злочинцями. Суд постановив, що візити прем’єра, яких уже було чотири з моменту вступу Коїдзумі на посаду 2001 року, суперечать закону про відокремлення держави й церкви, повідомляє Бі-Бі-Сі. Коїдзумі назвав рішення суду «дивним» і заявив про намір i надалі відвідувати храм. Судовий позов подали 211 людей, які втратили родичів на війні або є членами релігійних організацій. Раніше інший суд не задовольнив аналогічний позов проти прем’єра. Країни-сусіди Японії, які вважають себе жертвами японського колоніалізму та імперіалізму до і під час Другої світової війни, неодноразово висловлювали невдоволення візитами Коїдзумі до храму Ясукуні. Особливо велике невдоволення дії японського прем’єра викликають у Китаї, ускладнюючи і без того непрості відносини Токіо та Пекіна.

Вирок — 15 років

Московський суд засудив російського експерта з озброєнь Ігоря Сутягіна до 15 років позбавлення волі. Суд ухвалив, що до цього терміну зарахують ті чотири з половиною роки, які вчений вже перебуває під вартою. Раніше суд присяжних визначив доведеним, що Сутягін передав інформацію про підводні човни та системи ракетного попередження британській компанії, під прикриттям якої, як вважають російські спецслужби, діяло ЦРУ. Захисники вченого стверджують, що той лише написав аналітичну записку на підставі відкритих джерел, і мають намір оскаржити рішення суду, повідомило Бі-Бі-Сі.

Газета: 
Рубрика: