«Перезавантаження» французького уряду
Прем’єр-міністр Франції Жан-П’єр Раффарен (на фото) пішов у відставку після нищівної поразки правлячої партії на недільних місцевих виборах, але його негайно призначили на цей самий пост. Однак услід за Раффареном у відставку подав і весь уряд. Очікується, що до нового кабінету повернуться не всі міністри. У результаті виборів правоцентристська партія Жака Ширака «Союз за президентську більшість» буквально була стерта з політичної карти французьких регіонів. Виборці віддали перевагу соціалістам з опозиції. Вони проголосували проти урядового пакету реформ, нездатності влади вирішити проблеми високого безробіття та застою в економіці. Оглядачі зазначають, що Раффарен, якому відводять роль виконавця непопулярної програми соціальних реформ Жака Ширака, все ж таки може залишити крісло прем’єра протягом цього року. Із 21 регіону Франції лише Ельзас залишився під контролем партії Ширака. Соціалісти зберегли вісім регіонів, які вже були під їх владою і відібрали у правоцентристів ще 12, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Інцидент вичерпано
В Україні задоволені роз’ясненнями суті висловлювань президента Грузії Михаїла Саакашвілі про вербування владою Аджарської Автономії бойовиків на українській території, що нібито мало місце. Про це повідомив керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський. «Ми отримали інформацію і зараз нею абсолютно задоволені, — сказав він. — Крім того, я хотів би відзначити той жест, який зробив екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе, вибачившись перед Україною та її народом за цю прикрість», — додав він. Як повідомлялося, М. Саакашвілі кілька днів тому заявив журналістам, що глава Аджарії Аслан Абашидзе планує найняти найманців у Чечні, Панкіській ущелині, в Україні та Росії. Це висловлювання президента Саакашвілі викликало негативну реакцію офіційних осіб у Києві. Однак МЗС Грузії надав роз’яснення з цього приводу, що президент, згадавши Україну, мав на увазі виключно географічний простір, але ніяк не підтримку найманців українським керівництвом і народом України.
Оголошено вирок у справі Юшенкова
Учора Московський міський суд виніс вирок у справі про вбивство депутата Держдуми Сергія Юшенкова, повідомляє Бі-Бі-Сі. Співголова партії «Ліберальна Росія» Михайло Коданєв, названий замовником й організатором вбивства, а також безпосередній виконавець злочину Олександр Кулачинський отримали по 20 років позбавлення волі. Вони відбуватимуть покарання в колонії суворого режиму. Держобвинувач вимагав для підсудних довічного ув’язнення. Раніше суд присяжних визнав Коданєва винним у скоєнні злочину. Двох інших учасників злочину — помічника Коданєва Олександра Винника й співорганізатора злочину Ігоря Кисельова — Мосміськсуд засудив до 10 і 11 років позбавлення волі відповідно. Злочин, скоєний Коданєвим і Винником було кваліфіковано як теракт, тобто замах на державного і громадського діяча з метою припинення його державної й політичної діяльності. У свою чергу Кисельов і Кулачинський, як показало слідство, не знали, хто такий Юшенков, і діяли, лише прагнучи отримати винагороду. Минулого року спонсор «Ліберальної Росії» Борис Березовський заявляв про непричетність Коданєва до вбивства.
Поранено українського миротворця
У понеділок у ході планового патрулювання вулиць іракського міста Аль-Хай було поранено в руку українського військовослужбовця національного контингенту Коаліційних об’єднаних оперативних сил в Іраку, старшого сержанта Валерія Мітіна. Стан його здоров’я стабільний. Його життю ніщо не загрожує. Як повідомила прес-служба Міністерства оборони України, під час виконання завдань український патруль помітив біля однієї з бензозаправок натовп місцевих жителів. Ситуація поступово виходила з-під контролю місцевого підрозділу цивільної оборони, але після втручання українських миротворців людей вдалося заспокоїти та переконати їх розійтися. Проте в останній момент невідомий із натовпу випустив автоматну чергу в бік миротворців, і одна з куль вцілила в руку старшого водія взводу В. Мітіна.