«Прикрий інцидент» вичерпано?
Польські компетентні органи не висували обвинувачень українському громадянину, затриманому у Варшаві у неділю разом із двома пакистанцями за підозрою у зв’язках з терористами. Найближчим часом громадянина України звільнять з-під арешту,— повідомив на брифінгу у вівторок керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, охарактеризувавши цей випадок як «прикрий інцидент, який є ударом по іміджу України». За його словами, посольство України в Польщі просить польську сторону повідомити про обставини та причини затримання громадянина України. Як повідомлялося, у неділю у Варшаві затримали двох пакистанців та українця. В одного з громадян Пакистану не було посвідчення особи, а в його квартирі було знайдено двох інших підозрюваних, а також карти з позначеними місцевими аеропортами, синагогами й деякими посольствами. Громадянина України затримали, коли він зайшов у приміщення, де проводився обшук, і його зв’язок з пакистанцями не було точно встановлено.
Відремонтовані вертольоти повернуться до Грузії
Україна протягом найближчого місяця поверне Грузії сім військових вертольотів, які ремонтувалися в нашій країні з 1999 року. «Три вертольоти Мі-24, два Мі-14 і два Мі-2 були відремонтовані вже давно, але Грузія не мала коштів, щоб заплатити українській стороні за виконане замовлення. Зараз питання вирішено позитивно», — повідомило Інтерфаксу джерело в Міноборони Грузії. На озброєнні Сил повітряної оборони Грузії, не враховуючи авіатехніку, що повертається з України, зараз стоять сім штурмовиків Су-25, два вертольоти Мі-8 та сім переданих американцями вертольотів «Ірокез».
Генсек НАТО засудив албанських екстремістів
Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер поклав провину за сутички в Косово на албанських екстремістів. Виступаючи у Приштіні, він заявив, що сутички, в яких загинули серби й албанці, недопустимі. Генсек закликав лідерів албанської громади засудити виступи екстремістів і допомогти у відновленні близько 300 спалених будинків. Внаслідок заворушень, що охопили кілька міст краю минулого тижня, з Косового втекли понад 3 тисячі сербів. Було спалено їхні будинки та православні церкви. Близько 900 чоловік отримали поранення. У результаті НАТО було змушено відправити до провінції додаткові сили численністю 2 тисяч вояків. Миротворчий контингент тепер сягає 20 тисяч і зараз, схоже, зумів відновити порядок. Президент Косового Ібрагим Ругова закликав забезпечити безпеку сербської громади. В інтерв’ю Бі-Бі-Сі він заявив, що серби мають бути більше інтегрованими в життя провінції. При цьому, однак, він наголосив, що тільки незалежність Косового може повернути стабільність цьому регіону.
Нігерія надала притулок Арістiду
Влада Нігерії пішла назустріч урядам 15 країн Карибського басейну, які звернулися до неї із проханням надати тимчасовий притулок президенту Гаїті Жану-Бертрану Арістiду. Він був змушений залишити свою країну через масові заворушення в лютому. Поки що невідомо, як довго Арістiд залишиться в Нігерії і куди він може вирушити потім,— зазначає Бі-Бі-Сі. За словами екс-президента Гаїті, залишити пост його змусив Вашингтон. Американські посадовці заявляють, що він зробив це добровільно. Після того, як Арістiд залишив Гаїті, він провів два тижні в Центральноафриканській республіці, а потім вилетів до своїх дітей на Ямайку.
Єврокомісія хоче оштрафувати «Майкрософт»
Країни-члени Європейського Союзу підтримали пропозицію Європейської Комісії про стягнення з компанії «Майкрософт» — найбільшого світового виробника програмного забезпечення — рекордного штрафу в 497 млн. євро ($610 млн.),— повідомляє газета «Уолл-стріт джорнал». Водночас, сама компанія продовжує домагатися укладення мирової угоди з Комісією, яка звинувачує її в порушенні європейського антимонопольного законодавства, щоб уникнути тривалих судових спорів. Як очікується, сьогодні Комісія офіційно оголосить рішення про визнання «Майкрософт» винною в порушенні антимонопольного законодавства при просуванні своєї операційної системи «Віндоуз». Тоді ж може бути оголошено про стягнення штрафу. Однак для проходження всіх судових етапів розгляду справи може знадобитися від двох до п’яти років.
Слово — золото
Перше у світі видання із золота — надрукований на аркушах із золотої фольги додаток до китайської економічної газети «Цзінцзі жібао» — вийшло у світ у Пекіні, — повідомляє Інтерфакс. Видання опубліковано в рамках святкування ювілею газети. Воно присвячене підсумкам нещодавньої сесії Всекитайських зборів народних представників, вищого законодавчого органу КНР, а також успіхам у різних сферах суспільного життя, досягнутим Китаєм останніми роками. Золоте видання у варіанті «люкс» надруковано на аркушах золотої фольги площею 39 тис. кв. см. Усього видано 1949 примірників, ціна кожного — 69 тис. юанів ($8,3 тис.). 1978 примірників раритетного варіанту видання надруковано на аркушах площею 16 тис. кв. см, їх продають за ціною 29 тис. юанів ($3,5 тис.). На аркушах із золота 999-ї проби надруковано 160 тис. слів, вміщено 300 фотографій. За даними місцевих ЗМІ, майже всі примірники золотої газети розкупили китайські та іноземні бізнесмени, а також колекціонери.