Леонід Кучма вирушив до Таїланду
Президент України Леонід Кучма учора закінчив державний візит до Брунею та вирушив із офіційним візитом до Таїланду. У Брунеї Л. Кучма зустрівся з султаном Хассаналом Болкіяхом. Лідери держав обговорили широке коло питань, відзначили високий потенціал двох країн для розвитку взаємовигідних відносин у торговій, інвестиційній та економічній сфері. Вони домовилися заохочувати бізнесменів України та Брунею у вивченні можливостей співпраці між країнами в сфері інвестицій і торгівлі. У понеділок Президент України Леонід Кучма вручив султану Брунею орден князя Ярослава Мудрого першого ступеню, а його дружині Раджі Істері — орден княгині Ольги першого ступеню. У свою чергу султан вручив Президенту України орден Дарджа Керабат Лайла Утама першого ступеню, а Людмилі Кучмі — орден Дарджа Керабат Сері Утама першого ступеню.
Росія отримала новий уряд
Президент Росії Володимир Путін учора підписав укази про призначення в уряді Росії. Олександра Жукова призначено заступником голови уряду: Германа Грефа — міністром економічного розвитку та торгівлі; Сергія Шойгу — міністром РФ у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих; Сергія Іванова — міністром оборони; Сергія Лаврова — міністром закордонних справ; Віктора Христенка — міністром промисловості й енергетики. Також учора стало відомо, що колишній глава МЗС РФ Ігор Іванов став секретарем Ради безпеки Росії. Раніше секретарем РБ працював Володимир Рушайло.
Каринтія обирає Хайдера
Ультраправа Австрійська партія свободи (АПС) перемогла на виборах до ландтагу (земельний парламент) в австрійській федеральній землі Каринтія, і її духовний лідер — відомий ультранаціоналіст Йорг Хайдер залишиться прем’єр-міністром Каринтії. Партія Хайдера в Каринтії вийшла переможницею з невеликою перевагою над найбільшої в країні опозиційною Соціал- демократичною партією Австрії (СПА). За прогнозами, СПА мала виграти вибори до земельного парламенту, а її каринтійський лідер Амброзі міг очолити кабінет міністрів. Проте Хайдеру з використанням наймогутнішої піар-кампанії в останній момент вдалося створити ситуацію, що переважила шальку терезів на його користь.
Суд над Лазаренком переноситься
Суддя федерального суду Сан-Франциско, США, Мартін Дженкінс переніс дату початку процесу над колишнім прем’єр- міністром України Павлом Лазаренком. Таке рішення Мартін Дженкінс ухвалив на попередньому засіданні з участю сторін у понеділок, 8 березня. Розгляд справи «США проти Лазаренка» журі присяжних розпочне в понеділок, 15 березня. Дженкінс пояснює своє рішення тим, що в нього залишається ще низка запитань до захисту й обвинувачення, не з’яснивши які, він не зможе приймати компетентні рішення по ходу процесу. Дату початку процесу переносять уже не вперше. Спочатку його планували на 17 лютого, потім на 1,8 і, нарешті, 10 березня. У передсудовому засіданні, що відбулося 8 березня, взяв участь сам обвинувачений. Павло Лазаренко уважно слухав синхронний російський переклад дискусій і робив по їхньому ходу нотатки в своєму блокноті. У ході передсудових засідань визначаються основні лінії обвинувачення та захисту. У США екс-главу українського уряду обвинувачують у відмиванні $114 млн. У Швейцарії його вже визнали винним у відмиванні грошей, і Женевський суд засудив його до 18 місяців ув’язнення умовно. Павло Лазаренко очолював український уряд у 1996 — 1997 роках. З 1999 він перебуває під слідством у США.