Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

21 лютого, 2004 - 00:00

Миротворці в Іраку запобігли обстрілу

Українські миротворці в Іраку запобігли обстрілу їхнього базового табору в місті Аль-Кут. Це сталося 19 лютого під час церемонії передачі повноважень із підтримки миру та стабільності у провінції Васіт від особового складу 5-ї окремої механізованої бригади військовослужбовцям 6-ї омбр. Як повідомила учора прес- служба Міністерства оборони, приблизно за годину до початку церемонії спостерігачами 63-го окремого механізованого батальйону, які несуть службу з охорони базового табору, помітили підозрілий автомобіль типу «пікап». Машина білого кольору зупинилася на лівому березі Тигра навпроти одного з постів та почала вести приховане спостереження. Для перевірки транспортного засобу на протилежний берег Тигра виїхав патруль. Поки БТРи наближалися до машини, пасажири «пікапу» зробили кілька пострілів у бік табору і спробували сховатися у покинутому будинку неподалік. Український патруль затримав п’ятьох іракців — чоловіка та його чотирьох синів.

«Великий суспільний інтерес»

Центрвиборчком РФ відмовив у задоволенні скарг Ірини Хакамади та Миколи Харитонова. Вони звернулися до ЦВК РФ із заявами про нібито наявні, на їхню думку, порушення законодавства, пов’язані з висвітленням федеральними телеканалами зустрічі Володимира Путіна зі своїми довіреними особами, що відбулася 12 лютого. Як зазначено в постанові Центрвиборчкому, Перший канал та ВДТРК «висвітлювали у своїх інформаційних програмах передвиборний агітаційний захід кандидата на посаду президента Володимира Путіна з власної ініціативи». «Виступ Путіна був програмним і становив великий суспільний інтерес, у зв’язку з чим є підстави вважати, що метою представників телеканалів було саме інформування виборців, а не проведення передвиборної агітації», — мовиться в постанові. Разом із тим ЦВК звернув увагу керівників телеканалів «на необхідність суворо дотримуватися норм федерального закону, в тому числі висвітлювати виборчу кампанію збалансованим і неупередженим чином», повідомляє РІА «Новости».

Олбрайт: демократія — ключовий момент


Розвиток демократії в Україні є ключовим моментом для розвитку взаємовідносин України з Європою та західним світом загалом, заявила колишній державний секретар США, голова Ради директорів Національного демократичного інституту міжнародних відносин США Мадлен Олбрайт. «Наш уряд завжди вважав, що демократія в Україні є ключовим моментом в оцінці цієї країни світовою спільнотою. Це основна віха для розвитку відносин України та Європи, а також із західним світом загалом», — сказала учора Олбрайт. «Упевнена, що величезне значення для США має те, як відбудуться вибори в Україні, чи будуть вони демократичними», — наголосила вона. Пані Олбрайт також назвала «великою помилкою» припинення трансляції у FM-діапазоні передач радіо «Свобода».

Затримано зятя Шеварднадзе

Співробітники правоохоронних органів Грузії учора вранці у Тбіліському аеропорту затримали одного із засновників компанії мобільного телефонного зв’язку «Магтіком», зятя колишнього президента країни Едуарда Шеварднадзе Георгія Джохтаберідзе, який мав намір вирушити спочатку до Парижа, а звідти до США. Як повідомляє Civil.ge, при операції затримання Джохтаберідзе був присутній сам генеральний прокурор Грузії Іраклій Окруашвілі. За його словами, Джохтаберідзе поки жодних обвинувачень не висували. «Його затримали лише з однієї причини — його попереджали, щоб він не залишав територію країни, оскільки триває слідство і могли знадобитися його свідчення», — заявив генеральний прокурор. Георгія Джохтаберідзе доставили до КПУ МВС Грузії. Генеральна прокуратура Грузії веде розслідування діяльності компанії «Магтіком». Компанію та її керівників підозрюють в ухилянні від сплати податків. Георгій Джохтаберідзе спростовує це обвинувачення.

У Литві розпочали процедуру імпічменту

Сейм Литви розпочав процес імпічменту президента Роландаса Паксаса і звернувся до Конституційного Суду з проханням надати висновок про порушення президентом конституції та присяги. В обвинуваченнях комісії йдеться, що «президент дав зобов’язання найщедрішому спонсору його передвиборної агітації — підприємцю Юрію Борисову, які не узгоджуються з інтересами народу й держави, займаючи свою посаду, президент перебував під впливом свого спонсора і сам діяв на користь приватних інтересів за надану Борисовим фінансову вигоду та іншу допомогу». Борисов та очолювана ним компанія Avia Baltika пожертвували на передвиборну кампанію Паксаса 1,2 млн. литів. Прогнозується, що голосування щодо імпічменту президенту може бути організовано у квітні.

Іран придбав ядерні технології?

«Батько» пакистанської атомної бомби Абдул Кадир Хан отримав від Ірану $3 млн. за продаж елементів ядерної зброї, заявляє поліція Малайзії. Посередник у цій операції заявив поліції, що Хан на початку 1990-х років продав Ірану частини ядерної центрифуги, необхідної для виробництва збройових плутонію й урану. Поліція Малайзії допитує такого собі Бухарі Сайєда Абу Тахіра, імовірного фінансиста Хана. За словами Тахіра, невідомому іранцю продали два контейнери з деталями центрифуги, за що отримали «близько $3 млн.». Тахір заявив, що «готівку доставили у двох портфелях і зберігали у квартирі», в якій жив Хан під час своїх приїздів до Дубаї в Об’єднаних Арабських Еміратах. Сам вчений зізнався в тому, що передавав ядерні секрети третім країнам. У Пакистані його вважають національним героєм, а президент країни Первез Мушарраф його офіційно пробачив.

Висунено обвинувачення екс-голові Enron

Американська юстиція офіційно висунула обвинувачення проти колишнього генерального директора корпорації Enron Джеффрі Скіллінга. Його, зокрема, звинувачують у шахрайстві та наданні неправдивих даних про фінансовий стан компанії органам аудиторської перевірки. Найбільша у США енергетична корпорація Enron збанкрутувала два роки тому в результаті, як вважає слідство, махінацій її керівництва з цінними паперами. Дж. Скіллінг став 28- м і найвисокопоставленішим керівником компанії, проти якого розпочато судове переслідування.

НАТО пообіцяло охороняти Олімпіаду

НАТО пообіцяло надати допомогу в забезпеченні безпеки під час літньої Олімпіади в Афінах. Про це заявив генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер. Існують побоювання, що перші Олімпійські ігри після 11 вересня 2001 року можуть стати мішенню для терористів. Ніколи раніше НАТО не виконувало подібну функцію. Альянс може надати літаки для спостереження, а також розробити план евакуації та ліквідації наслідків можливого теракту. Очікується, що з офіційним запитом до НАТО Греція звернеться не раніше березня, коли в цій країні відбудуться парламентські вибори. Згідно з грецькою конституцією уряд має отримати схвалення парламенту щодо допуску до країни іноземних військ.

Пташиний грип добрався до котів

Учені в Таїланді повідомили про перші випадки пташиного грипу у представників сімейства котячих, повідомляє Бі-Бі-Сі. Смертельний вірус виявили щонайменше у двох домашніх котів та в тигра в зоопарку. Пташиний грип у померлого на початку тижня леопарда не доведений. Тварини могли отримати вірус пташиного грипу від заражених птахів або через куряче м’ясо. Виявлення пташиного грипу у котячих має велике значення, оскільки щоразу, коли вірус передається від одних видів іншим, він стає дедалі небезпечнішим для людей. Досі не було зафіксовано жодного випадку передачі цього вірусу від людини до людини. Жертвами пташиного грипу вже стали 22 людини. Поки вірус забирає життя тільки жителів Таїланду та В’єтнаму. Щоб уникнути поширення вірусу, в Азії забили десятки мільйонів голів домашньої птиці.

Газета: 
Рубрика: