Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

11 лютого, 2004 - 00:00

Євроінтеграція, Варшава, Київ

Польща підтримує участь України в реалізації європейської стратегії безпеки, і у зв’язку з цим сприятиме розвитку партнерства країни з ЄС у сфері безпеки. Про це, серед іншого, йшлося на сьомому засіданні постійної українсько-польської конференції з питань європейської інтеграції, яке відбулося 4 лютого у Варшаві під головуванням першого заступника міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олександра Чалого та заступника держсекретаря МЗС Польщі Яна Трушчинського. Як повідомив учора голова прес-служби українського МЗС Маркіян Лубківський, на засіданні сторони обговорили підготовку плану дії Україна — ЄС в рамках концепції Євросоюзу «Розширена Європа — сусідство». За словами М. Лубківського, Польща вкотре заявила про свою підтримку у визначенні європейської перспективи України, зокрема, про можливість підписання європейської угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Франція та Британія створять сили швидкого реагування?

Велика Британія та Франція планують офіційно оголосити про намір створити спільний контингент сил швидкого реагування, повідомляє газета «Файненшл таймс». За її даними, йдеться про 1,5 тисячi військовослужбовців з обох країн, які мають бути готові до розгортання протягом двох тижнів у будь-якій зоні, в тому числі в джунглях, пустелі або горах. Контингент планується сформувати до 2007 року. Тривалість операцій з його участю не має перевищувати одного місяця. Цей крок Велика Британія і Франція розглядають як внесок в оборонну політику Європейського Союзу. Вони сподіваються, що узгоджений ними план країни-учасниці Союзу схвалять до кінця поточного півріччя. Зазначається, що франко-британський контингент не повинен конкурувати з НАТО. ЄС поставив перед собою завдання сформувати сили швидкого реагування чисельністю 60 тисяч чоловік, однак тепер змушений ставити скромнішу мету. Ці сили планується використовувати для миротворчих, гуманітарних операцій та запобігання конфліктам.

Велика авіакатастрофа в Еміратах

Внаслідок катастрофи іранського літака в Об’єднаних Арабських Еміратах загинуло щонайменше 42 особи, троє вижили, повідомляє Sky News. Літак Fokker-50 компанії Kish Airways розбився, заходячи на посадку в аеропорту міста Шарджа. Усі вцілілі, серед яких одна дитина, були у хвостовій частині літака, яка збереглася практично цілою. У критичному стані їх відправили до лікарні. За даними арабського телеканалу Al Jaseera, на борту літака було 40 пасажирів та п’ять членів екіпажу. Пасажирами літака були громадяни Ірану, Єгипту, Нігерії, Непалу та Філіппін. Більшість із них — співробітники нафтових компаній, які мали подовжити дозволи на роботу в ОАЕ.

Теракт під Багдадом

На південь від Багдада стався потужний вибух. За словами очевидців, бомбу було закладено в авто, припаркованому біля поліцейського відділку в маленькому місті Іскандарія (Олександрія), розташованому за 40 км від іракської столиці. Внаслідок теракту близько 50-ти осіб загинуло, десятки отримали поранення різного ступеню важкості, повідомляє Рейтер. Вибух стався наступного дня після того, як представники американських сил в Іраку заявили про те, що міжнародна терористична організація «Аль-Каїда» намагається розпалити у країні громадянську війну. Офіційний представник сил США в Іраку генерал Марк Кімміт повідомив про нещодавній арешт йорданця, який мав при собі ряд документів, котрі свідчать про те, що організація Осами бен Ладена намагається розв’язати конфлікт між мусульманами Іраку на релігійному грунті.

Автошкола для миротворців



Лише за останні півроку вояки четвертого ремонтно-відновлювального батальйону Збройних сил України, що несуть службу в Сьєрра-Леоне, навчили вправно водити автомобілі та бронетанкову техніку майже 600 колег із Бангладеш, Замбії, Кенії, Гани, Нігерії, Пакистану та Непалу, повідомляє прес-служба Міноборони. «Уроки» для вояків миротворчого контингенту ООН наші військові ведуть англійською мовою. За ініціативи військових перекладачів капітана Володимира Денисова та старшого лейтенанта Валерія Корецкова навіть були розроблені й виготовлені навчальні посібники англійською мовою. Практичні заняття відбуваються на спеціально обладнаних танкодромі та автодромі. Враховуючи складні кліматичні умови та вкрай неякісні дороги африканської країни, значна увага приділяється подоланню водних перешкод, задля чого військові тренуються на узбережжі Атлантичного океану.

Газета: 
Рубрика: