Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

28 січня, 2004 - 00:00

Політику і безпеку обговорять у Мюнхені

На початку лютого (6 — 8) у Німеччині відбудеться ювілейна 40-а Мюнхенська конференція з питань політики та безпеки. Очікується, що участь у цьому міжнародному форумі братимуть міністри закордонних справ та оборони України Костянтин Грищенко та Євген Марчук. Мюнхенську конференцію проводять із 1964 року, її заснували як діалог між ФРН і НАТО з метою обміну думками з цих питань. У форумі беруть участь провідні політики країн Європи, США й Азії, військові, дипломати, представники штаб-квартири НАТО, експерти з питань безпеки, представники військово-промислових концернів, журналісти. Україна вперше була представлена на 35-й Мюнхенській конференції, яка відбулася 5 — 7 лютого 1999 року, і з цього моменту є постійним учасником форуму.



Іспанський «Франколенд»

Іспанський актор Лео Боссі вирішив здобути славу своїй країні. Щоправда, не на терені кінематографа. Він виступив з ідеєю збудувати навколо усипальні, де похований колишній диктатор країни Франсіско Франко, парк розваг. Відомий виконанням комедійних ролей Лео Боссі вважає, що спорудження «Франколенду» (аналогічно з «Діснейлендом») стане моментом істини, який примирить різні верстви населення та позбавить нинішніх комуністів ностальгії за минулим.

Японія ділиться досвідом безпеки на шахтах

На початку лютого шестеро українських фахівців братимуть участь в японській програмі «Технології безпеки на шахтах». Цю програму, яка не має аналогів в Японії, розробило Японське агентство міжнародного розвитку (JICA) спеціально для України, враховуючи важливість цієї тематики. Її реалізація стала можливою після візиту в серпні 2001 року групи японських експертів, які досліджували ситуацію у вугільній галузі України. Під час свого перебування в Японії українські фахівці прослухають курс лекцій із питань безпеки на шахтах, а також відвідають відповідні японські підприємства. Зараз п’ять український фахівців вже перебувають в Японії, беручи участь у курсах, організованих JICA за такими напрямами — управління виробництвом, розробка очисних систем, впровадження ефективних заходів щодо запобігання забрудненню навколишнього середовища промисловими виробництвами, менеджмент підприємств. За весь час двостороннього співробітництва в різних програмах взяли участь 85 українських фахівців, 24 із них 2003 року, що свідчить про позитивну динаміку розвитку контактів у цьому напрямі, повідомляє прес-служба Посольства Японії в Україні.

Катастрофа Як-40: винні пілоти

Причиною катастрофи літака Як-40 в Узбекистані були «помилки екіпажу під час здійснення посадки». Такого висновку дійшла урядова комісія з розслідування причин авіакатастрофи. При цьому у рішенні комісії, текст якого надійшов РІА «Новости», вказується також, що технічний стан літака й кваліфікація членів екіпажу відповідали встановленим вимогам експлуатації для даного типу повітряних суден. Як показав аналіз розшифрованих записів «чорного ящика», під час польоту та при заході на посадку відмови двигунів та інших систем, пожежі на його борту не було, впливу будь-яких засобів або ознак терористичного акту не зафіксовано. Зазначено, що політ літака, його посадка відбувалися у складних метеорологічних умовах, видимість у районі аеропорту Ташкент через щільний туман була на межі допустимих норм. Літак Як-40, що виконував рейс за маршрутом Термез-Ташкент, розбився 13 січня при заході на посадку в аеропорту Ташкента. Загинуло 32 пасажири і 5 членів екіпажу.

Син Гамсахурдіа йде на парламентські вибори

Син першого президента Грузії Звіада Гамсахурдіа має намір балотуватися до грузинського парламенту на виборах 28 березня. Виступаючи в ефірі телекомпанії «Руставі-2», Костянтин Гамсахурдіа зазначив, що в новому політичному русі «Свобода», за списками якого він балотуватиметься до парламенту, є його друзі. Костянтин Гамсахурдіа наголосив, що рух «Свобода» має намір підтримувати нове керівництво Грузії, однак «потрібен час, щоб дізнатися, чого воно варте». Він заявив також, що його батька, першого президента Грузії, «повинна поважати вся республіка». Костянтина Гамсахурдіа назвали на честь його діда, видатного грузинського письменника. Костянтин — вчений-філолог, із 1992 року він разом із дружиною та двома синами проживає у Швейцарії, хоча неодноразово заявляв про те, що всі ці роки хотів повернутися до Грузії, повідомляє РІА «Новости».

Новий вірус поширюється в Інтернеті

Компанії-виробники програмного забезпечення для боротьби з комп’ютерними вірусами повідомляють про поширення нового Інтернет-вірусу. Вірус Mydoom або Novarg поширюється мережею у вигляді вкладення до електронного листа. На відміну від інших вірусів, що містяться в листах з обіцянками еротичних картинок або цікавих програм, цей вірус поширюється в посланнях із темою «Test» або «Status». У тілі листа міститься короткий текст із технічними подробицями. Імовірно, зловмисники розраховували таким чином приспати пильність користувача, який захоче відкрити прикріплений до листа файл. За словами не названих фахівців, яких цитує Бі-Бі-Сі, після відкриття вкладеного файлу в системі Windows з’являється «лазівка», що відкриває зловмисникам доступ до комп’ютера.

Рішення щодо «Руслана» відкладено

Федеральний суд Канади переніс засідання з розгляду апеляції України на рішення про продаж арештованого в цій країні українського літака Ан-124 «Руслан» на пізніший термін у зв’язку з тим, що в суді представлять додаткові матеріали у цій справі. «Саме цим пояснюється перенесення судових слухань по «Руслану», — повідомив учора керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський. Він також повідомив, що кіпрська компанія «TMR Energy Limited (арешт «Руслана» було здійснено внаслідок визнання Федеральним судом Канади рішення Арбітражного суду Стокгольма (Швеція) про задоволення позову кіпрської компанії «TMR Energy Limited» до Фонду держмайна (ФДМ) України. — ІФ ) «зобов’язалася не робити жодних кроків щодо продажу літака без повідомлення суду». «Це для нас дуже важливо», — наголосив М. Лубківський. Він також висловив надію, що під час наступних судових слухань «буде максимально враховано аргументацію України».

Держдеп США боротиметься з корупцією

Держсекретар США Колін Пауелл особисто прийматиме рішення про заборону корупціонерам в’їжджати до США. Про це К. Пауелл повідомив у вівторок на зустрічі з представниками громадськості в резиденції американського посла у Спасо-Хаус. Таким чином, високопоставлений американський політик роз’яснив прийняте нещодавно рішення не допускати корупціонерів на територію США. «Це просто заходи безпеки, які дають держсекретарю право відмовляти в отриманні віз, якщо отримано інформацію від американського посольства про те, що та або інша особа є замішаною в корупції», — сказав К. Пауелл. Він визнав, що «це буде, звісно, суб’єктивне рішення». «Але ми не користуватимемося цим правом необгрунтовано», — пообіцяв держсекретар США. Він наголосив, що таким чином США хочуть «послати сигнал усім країнам світу про те, що корупція підриває основи демократичного суспільства».

Газета: 
Рубрика: