Кемерон назвав систему балів для мігрантів провалом
Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон виступив у Інституті уряду з промовою, в якій описав запропоновані урядом зміни до законів про імміграцію. Кемерон різко розкритикував запроваджену за лейбористів систему балів, що використовувалася для відбору потрібних британській економіці мігрантів, охарактеризувавши цю політику «цілком провальною й такою, що приваблює шахраїв». Ця система, на думку Кемерона, призвела до різкого зростання імміграції в країні. Британський прем’єр закликав усіх громадян країни надати допомогу владі у «справі відновлення кордонів» і повідомляти владі та поліції про осіб, що можуть виявитися нелегальними іммігрантами. Коаліційний уряд консерваторів і ліберал-демократів, за словами Кемерона, прагне, щоб іммігранти не ставали тягарем для платників податків і системи національного страхування. За словами прем’єра, вже є перші свідоцтва того, що дії нового уряду з травня минулого року призвели до зниження чисельності приїжджих. При цьому Кемерон заявив, що сповнений рішучості ще ширше відкрити двері перед підприємцями, інвесторами й науковцями, котрі прагнуть приїхати до Британії для створення там нових компаній і робочих місць.
ЄС вітає створення Сирійської національної ради
Європейський Союз вітає створення опозицією Сирії Сирійської національної ради (СНР), назвавши це «позитивним кроком уперед». Міністри закордонних справ ЄС на своїй зустрічі в Люксембурзі також закликали решту країн наслідувати їхній приклад. Незадовго до цього уряд Сирії заявив, що вживе «жорстких заходів» до будь-якої країни, яка визнає СНР. Один із членів СНР Абдульбасет Сайєда заявив, що погрози Дамаска вжити «жорстких заходів» до тих, хто визнає СНР, означають, що режим у Сирії боїться нової опозиційної коаліції. Проте, як зазначає Бі-Бі-Сі, хоча заява ЄС не є визнанням СНР, вона, втім, підсилить тиск на уряд у Дамаску. Тим часом, представники опозиції повідомляють про стрілянину в місті Хомс. За їхніми словами, в неділю в Сирії було вбито щонайменше 30 людей. Нагадаємо, що Сирійська національна рада була створена сімома опозиційними партіями на переговорах у Стамбулі близько тижня тому.
Вашингтон — за надання Грузії ПДЧ у НАТО
США виступили за надання Грузії Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі. Про це сказано в заяві глави американської делегації в НАТО, конгресмена Майкла Тернера. У Вашингтоні впевнені, що Грузія, яка своєю активною участю в миротворчих операціях в Іраці та Афганістані надає дуже важливу допомогу, є «надійним союзником і гарантом безпеки». «Розширення альянсу не являє собою небезпеки ні для однієї країни. Навпаки, воно зміцнює безпеку та стабільність у всіх сферах діяльності НАТО. На майбутньому саміті НАТО в Чикаго я підтримаю надання Грузії програми Плану дій щодо членства», — заявив Тернер. Крім того, в документі зазначено, що палата представників американського Конгресу розпочала розгляд резолюції щодо запровадження режиму вільної торгівлі з Грузією. США закликали всі держави — члени Північноатлантичного альянсу наслідувати приклад Вашингтона й спростити торговельні відносини з Грузією. На останніх самітах у Бухаресті й Лісабоні Грузія не отримала MAP. На сьогоднішній день Грузія здійснює Щорічну національну програму (ANP).
У Словаччині не домовилися про антикризові заходи в єврозоні
Лідери панівної в Словаччині коаліції не змогли дійти згоди щодо ратифікації антикризових заходів у єврозоні, повідомляє AFP. Про це заявив лідер партії угорської меншості «Міст» Бела Бугар. Раніше джерела в панівній партії повідомили, що прем’єр-міністр країни Івета Радичова заявила, що в разі відмови панівної коаліції ратифікувати антикризовий план піде у відставку. Проблеми з ратифікацією антикризового пакета виникли в Словаччині після того, як партія «Свобода і Солідарність», яка має 22 місця в парламенті з 150 (друга завбільшки фракція з чотирьох, що належать до коаліції), відмовилася підтримати документ. Її лідер Ріхард Сулік уважає, що за цією угодою Словаччині доведеться «зробити непропорційно великий внесок до європейських фондів». Рада Європейського Союзу готує перенесення запланованого на 17—18 жовтня саміту ЄС через проблеми з ратифікацією антикризових заходів у Словаччині, а також через незавершений звіт експертної «трійки» щодо Греції.