Бойовики захопили заручників у Дагестані
Група чеченських бойовиків чисельністю близько 25 осіб учора захопила в заручники чотирьох чоловік у Дагестані. За даними глави адміністрації Цутинського району Дагестану Басіра Магомедова, усі дев’ять прикордонників, які вирушили за бойовиками, потрапили в засідку і були вбиті. Потім група бойовиків увійшла до селища Шаури і взяла під контроль будівлю місцевої лікарні. Вранці загін залишив Шаури, взявши чотирьох заручників із числа місцевих жителів. Невідомо, як бойовики потрапили до Дагестану і куди вони прямували. Російська влада припускає, що група сепаратистів намагалася прорватися із Грузії на територію Чечні. Однак грузинське міністерство державної безпеки заявило, що група потрапила до Дагестану не з Грузії, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Генерал Кларк — у Гаазі
Колишній командуючий силами НАТО, а нині кандидат у президенти США від демократів Уеслі Кларк учора почав свідчити у трибуналі з воєнних злочинів у Гаазі на процесі югославського екс-президента Слободана Мілошевича. За повідомленням Бі-Бі- Сі, генерал Кларк свідчитиме два дні. Він командував натовським бомбардуванням Югославії у 1999 році. Свідчення Уеслі Кларка обставлені спеціальними умовами, про які трибунал домовився з американським урядом. Це безпрецедентний випадок у практиці Гаазького суду — засідання, на якому виступатиме Кларк, буде закритим. Потім протягом двох днів у Вашингтоні вивчатимуть те, про що він розповість, і якщо якісь фрагменти свідчень екс- командуючого силами НАТО стосуватимуться національних інтересів США або військової таємниці, Вашингтон проситиме Гаазький трибунал засекретити цю частину матеріалів.
Миротворці навчать суддів працювати з комп’ютерами
У неділю в адміністративному центрі провінції Васіт місті Аль-Кут відбулася церемонія відкриття перших комп’ютерних курсів для суддів, ініціаторами яких виступили юрисконсульт 5-ї окремої механізованої бригади Геннадій Рожков та офіцери відділення взаємодії українського миротворчого контингенту. Як повідомила прес- служба Міноборони, спеціальний комп’ютерний клас обладнали у приміщенні апеляційного суду провінції Васіт. Після двотижневого ремонту закупили спеціальні меблі, 8 комп’ютерів, сканери, лазерні принтери та ксерокс. Українські офіцери також відібрали фахівців, які навчатимуть першу групу представників судової влади. Курс навчання становитиме два тижні. Перспективний план допомоги з боку українського миротворчого контингенту передбачає забезпечення найближчим часом усіх восьми судів провінції Васіт сучасним комп’ютерним обладнанням. Це дозволить покращити матеріально-технічне оснащення установ системи місцевого правосуддя, сформувати банк даних, привести роботу суддів до вищого рівня, зумовленого світовими стандартами.
Африку та Європу з’єднають тунелем
Іспанія і Марокко домовилися про будівництво залізничного тунелю під Середземним морем. Ця споруда вперше в історії з’єднає Європу з Африкою. Про початок реалізації проекту стало відомо незабаром після переговорів між лідерами двох країн. Оглядачі розглядають цей крок як ознаку покращання відносин між Мадридом і Рабатом. Ідея будівництва тунелю виникла ще 20 років тому. Нового дихання їй надав іспансько-марокканський саміт, що відбувся недавно. Візит іспанського прем’єра Хосе Марії Аснара до Марокко мав на меті відновити дружні відносини між країнами, які помітно погіршилися внаслідок конфлікту через крихітний острівець Перехіль, що призвів навіть до відкликання послів зі столиць. Іспанський міністр розвитку заявив, що два континенти з’єднає 39-кілометровий тунель, який проляже під Гібралтарською протокою.