Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

13 грудня, 2003 - 00:00

Євроконституцію можуть заветувати

Польща може накласти вето на проект майбутньої конституції Європейського Союзу, заявив президент цієї країни Олександр Квасневський, повідомляє українська служба радіостанції «Німецька хвиля». Учора у Брюсселі розпочався дводенний саміт ЄС, головною темою якого стало обговорення проекту майбутньої конституції Євросоюзу. Напередодні зустрічі представники кількох країн ЄС висловили сумніви в тому, що проект буде схвалено. Зокрема через позицію Польщі. Водночас канцлер Німеччини Герхард Шредер висловив надію, що Польща змінить свою позицію і не стане накладати вето при голосуванні з питання про конституцію Європейського Союзу. В інтерв’ю німецькому телебаченню Г. Шредер сказав, що Польща «не може прагнути вступити до ЄС і хотіти почати свій вступ з вето».

Перед маневрами в Болгарії

Представники Військово-морських сил України візьмуть участь у початковій плануючій конференції з підготовки багатонаціональних військово-морських навчань «Кооператив партнер- 2004», яка відбудеться 16-17 грудня в Неаполі (Італія). Учасники конференції планують узгодити тему, мету та ідею майбутніх маневрів, структуру й організацію штабів і сил. Також буде визначено склад учасників і план заходів навчань, повідомляє прес- служба Міністерства оборони. Проведення «Кооператив партнер-2004» заплановано на липень 2004 року у Варні (Болгарія). Морську фазу проведуть у територіальних водах Болгарії. У маневрах будуть задіяні підрозділи і кораблі країн НАТО та країн- учасниць «Партнерства заради миру».

Україна — Угорщина: оборонне співробітництво

Військові відомства України та Угорщини підписали план двостороннього співробітництва на 2004 рік. Документ учора в Києві підписали начальник відділу міжнародного співробітництва Міністерства оборони Угорщини Шандор Юхас та перший заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Міноборони України Ігор Лимаренко. Ця подія стала головним підсумком візиту до України угорської військової делегації, повідомляє прес-служба Міноборони. Крім того, угорські та українські військові велику увагу приділили аналізу виконання заходів плану співробітництва між оборонними відомствами двох країн нинішнього року, обговорили проблемні питання, які виникають при його реалізації, щоб уникнути повторення проблем наступного року. На переговорах глав делегації зазначалося, що у подальшому співробітництві акцент буде зроблено не на кількості, а на якості заходів. Порівняно з нинішнім роком, на який було заплановано 27 заходів, у 2004 році сторони планують по 9 заходів у кожній країні.

До Києва прибуде новий посол Італії

Новим послом Італії в Україні призначено 50-річного Фабіо Фаббрі, який приступить до виконання своїх обов’язків на початку 2004 року. Про це Інтерфакс-Україна повідомив другий секретар Посольства Італії в Україні П’єр Габріеле Пападіа де Боттіні. Нині італійську дипломатичну місію в Києві очолює посол Італії в Україні Іоланда Брунетті-Гетц, призначена на цю посаду 2000 року. Ф. Фаббрі — кар’єрний дипломат. Народився у Пармі 4 серпня 1943 року. Почав дипломатичну службу в МЗС 1970 року. Впродовж кількох років працював заступником глави Постійного представництва Італії в ЄС (Брюссель). До свого призначення в Україну працював у генеральній дирекції з питань європейської інтеграції МЗС Італії.

У школах Франції заборонять мусульманські хустки

Французька офіційна комісія рекомендувала заборонити носіння традиційних мусульманських хусток, єврейських шапочок і великих християнських хрестів у загальноосвітніх установах країни. Комісія, очолювана колишнім міністром Бернаром Стасі, запропонувала у своїй доповіді ввести заборону на носіння атрибутів, які свідчать про релігійну належність. Французьке суспільство має яскраво виражений світський характер ще з часів Великої революції, і президент Жак Ширак дав зрозуміти, що він підтримає офіційну заборону. Минулого тижня він заявив, що Франція стає «об’єктом критики внаслідок демонстративного характеру вияву ознак релігійної належності, які абсолютно суперечать світським традиціям». Багато мусульман упевнені в тому, що проблема прямо пов’язана зі стурбованістю певної частини французького суспільства у зв’язку зі збільшенням чисельності мусульманського населення країни, яке вже зараз є найбільшим в Євросоюзі — близько 5 млн. чоловік.

Газета: 
Рубрика: