Робертсон про українську армiю
Генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон відзначає успішні дії українських миротворців в їхній співпраці з військовими підрозділами країн Альянсу. Про це він сказав, виступаючи на міжнародній конференції «Трансформація НАТО: порядок денний для нового століття», яка розпочала роботу в понеділок у Лондоні, повідомила прес-служба Міністерства оборони України. Генсек НАТО також зазначив, що, на його думку, Збройні сили України «вже однозначно трансформувалися в армію, яка у XXI столітті здатна захистити свій народ». Відкриваючи дводенну конференцію, Дж. Робертсон звернувся до учасників і наголосив, що процеси демократизації, які торкнулися більшості країн Європи після закінчення «холодної війни», позначилися і на завданнях Північноатлантичного альянсу. Сьогодні найбільшої актуальності набувають питання боротьби з тероризмом, неконтрольованим поширенням зброї масового знищення і розростання міжнародних конфліктів. На думку генсека НАТО, спільні дії міжнародних сил у вирішенні цих питань довели свою ефективність як в операціях з підтримання миру на Балканах, так і свідчать про свою значущість в Іраку. У конференції «Трансформація НАТО: порядок денний для нового століття» поряд із країнами- членами та країнами-партнерами НАТО взяла участь українська делегація на чолі з міністром оборони Євгеном Марчуком. Учора в рамках заключного дня роботи конференції під час пленарного засідання він виступив на тему «НАТО й Україна».
Іракець віддав зенітно-ракетний комплекс
Ще один переносний зенітно-ракетний комплекс (ПЗРК) «Стріла-2М» добровільно здав українським миротворцям в Іраку житель міста Аль-Кут (провінція Васіт). Це вже третій випадок передачі українському миротворчому контингенту небезпечної для авіації зброї, повідомила учора прес-служба Міноборони України. Командування коаліційних об’єднаних оперативних сил в Іраку кілька місяців тому встановило грошову винагороду за добровільно здані ПЗРК у розмірі $500 і $250 — за пускову установку або ракету. У зв’язку з цим українські миротворці провели широку роз’яснювальну роботу. По телебаченню і в газетах було поширено інформацію про прийом ПЗРК за винагороду. Як з’ясувалося, повідомляє прес-служба, іракець довго вагався з прийняттям рішення про передачу зброї. Він побоювався покарання за його зберігання. Однак офіцери українського контингенту, дізнавшись про наявність у місцевого жителя ПЗРК, вирішили примусових методів не застосовувати, а навпаки, переконали його самостійно принести «Стрілу-2М» в український контингент.
Японські війська поїдуть до Іраку
Учора японський уряд ухвалив план відправки своїх військ до Іраку. Передовий підрозділ ВПС Японії може відправитись до повоєнної країни ще до кінця цього року. А сухопутні війська — наступного року. Утім точної дати розміщення в Іраку японських військ не називається. Усього ж Токіо планує відправити до Іраку до 700 солдатів. Планується також задіяти транспортні кораблі та есмінці. Керівництво Японії підкреслює, що японський контингент виконуватиме в Іраку виключно «небойові» функції, допомагаючи у відновленні країни: налагоджуватиме водопостачання, відбудовуватиме школи. Зона відповідальності японських військових міститиметься в південній частині країни, де обстановка відносно спокійна. Рішення про відправку японського контингенту в Ірак аналітики називають стратегічно визначним для розширення військової ролі Японії в світі.