Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

6 жовтня, 2011 - 00:00

Прихильники та акціонери Apple розчаровані новим iPhone

Акції компанії Apple впали в ціні майже на 5% за лічені хвилини після початку довгоочікуваної презентації нового смартфона, який виявився поліпшеною версією iPhone 4, а не принципово новою п’ятою моделлю, як на те розраховували прихильники компанії. Аналітики вважають, що падіння котирувань відбиває розчарування інвесторів і фанатів Apple, які чекали від нової моделі на значно радикальніші поліпшення, порівняно з попередньою. Утім, за деякий час акції Apple знову зросли в ціні, надолуживши велику частину втраченої вартості. Новий пристрій так і називається — iPhone 4S. Від популярної четвертої моделі, що вже давно вийшла на ринок, новий телефон відрізняє покращена вбудована камера, яка може забезпечити вищу якість знімків, і батарея, яка розряджається набагато довше. Це перший продукт Apple, випущений після того, як пішов зі своєї посади засновник фірми Стів Джобс. Офіційно телефон презентував Тім Кук, новий глава компанії.

Греки знову протестують проти бюджетних скорочень

У рамках 24-годинного страйку в центрі грецької столиці в середу відбулася масова демонстрація профспілок державного та приватного секторів з ходою до парламенту країни. Демонстранти виступили проти скорочення зарплат і пенсій, а також проти звільнення 30 тис. держслужбовців, переважно передпенсійного віку. Саме таких заходів має вжити грецький уряд, аби отримати черговий транш у розмірі 8 млрд. євро від Єврокомісії, Європейського центробанку та Міжнародного валютного фонду. Переважна більшість учасників протестувала мирно. Проте зіткнення все-таки сталися: невелика група молоді почала закидати поліцію каменями, а поліцейські відповіли сльозогінним газом. У рамках страйку в Греції закриті держустанови, школи й університети, транспорт працює з перебоями, повністю припинено авіасполучення. Також страйкують державні ЗМІ. «Ми голосно заявили про протест проти політики, яку реалізує уряд, і шантажу «трійки кредиторів», — говориться в заяві профспілки GSEE, що об’єднує сотні тисяч працівників приватного сектора. Це перша акція протесту після того, як у вересні уряд країни оголосив про нові заходи економії в метою скорочення бюджетного дефіциту.

Експерт: Фінал у Сирії буде той самий, що й у Лівії

Росія та Китай на засіданні Ради Безпеки ООН проголосували проти резолюції щодо застосування економічних та політичних санкцій до режиму президента Сирії Башара Асада. За прийняття резолюції, підготовленої у Франції за участю Великобританії, Німеччини та Португалії, проголосували дев’ять із 15 членів Ради Безпеки. Представники ще чотирьох країн утрималися. Посол США в ООН Сьюзан Райс заявила, що «Сполучені Штати обурені тим, що ця Рада абсолютно не в змозі вирішити вкрай необхідний моральний виклик і зростаючу загрозу миру та безпеці в цьому регіоні». Зі свого боку, постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що проект резолюції щодо санкції до Дамаска побудовано на конфронтації. «Ухвалення Радою Безпеки ООН європейського проекту резолюції призвело б до подальшого нагнітання конфронтації та розгортання в цій країні громадянської війни», — наголосив він. Зокрема, як зазначає Чуркін, у резолюції не було формулювання про неприпустимість зовнішнього збройного втручання в ситуацію в Сирії. До речі, як повідомляє Бі-Бі-Сі, європейські країни, раніше знайомі з позиціями Москви і Пекіна щодо Сирії, намагалися уникнути накладання вето, дещо пом’якшивши формулювання документа. Заклик введення санкцій проти режиму Асада було замінено пропозицією прийняти «цілеспрямовані міри», якщо сирійська влада продовжуватиме діяти у тому ж дусі. «День» звернувся до директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря СЕМИВОЛОСА і попросив прокоментувати можливий перебіг подій після того, як Москва та Пекін ветували резолюцію Радбезу ООН по Сирії:

— Чому Росія та Китай наклали вето, це зрозуміло — тому що Росія має в Сирії конкретні інтереси — це військово-морська база, єдина, яка залишилася в росіян у Середземному морі. За неї Росія битиметься доволі довго, використовуючи всі можливі засоби. Також зрозуміло, що Китай послідовний у своїй політиці, яка полягає в тому, що інші країни або світове товариство не має права втручатися у внутрішні справи країни. У цій ситуації або сторони не захотіли поступатися принципами, або всі чудово уявляли, що відбулося після подібної резолюції щодо Лівії, і тому, Росія та Китай вирішили не ризикувати. Зрозуміло, що країни, які вже оголосили про санкції щодо Сирії, будуть продовжувати політику збільшення економічного і політичного тиску на цю країну. Проте зрозуміло також, що в самій Сирії насильство триватиме далі, і це лише затягне на невизначений термін крах режиму Асада з відповідними жертвами з боку мирного населення. Фінал буде той самий, що й у Лівії, але більш кривавим, — повідомляє Ігор САМОКИШ, «День».

Газета: 
Рубрика: