Рада Європи попереджає
У Раді Європи вважають, що Україна як член цієї організації зобов’язана виконувати рішення Європейського суду з прав людини, навіть якщо Верховна Рада не прийняла відповідний закон. Про це у Раді Європи повідомили радіостанції «Німецька хвиля». Водночас РЄ не ставить питання про санкції стосовно України. В інтерв’ю «Німецькій хвилі» чиновник цієї організації нагадав, що у неї інше завдання — допомагати країнам-членам будувати демократичне суспільство, адаптувати закони до європейських стандартів. Разом із тим, Комітет міністрів і Парламентська асамблея РЄ можуть звернути увагу на неприйняття Україною закону про Євросуд із прав людини і врахувати цей факт при розгляді питання про виконання Києвом зобов’язань перед Радою Європи. Як повідомляло агентство Інтерфакс-Україна, 20 листопада Верховна Рада не змогла прийняти закон про виконання рішень Європейського суду з прав людини з пропозиціями президента. Парламентарії також не підтримали пропозицію повторно подати цей закон на підпис президенту. Таким чином, закон вважається відхиленим і парламент не буде повертатися до його розгляду. Президент чотири рази скористався правом вето щодо цього документа. У Європейському суді з прав людини перебуває близько 8 тис. заяв, відповідачем у яких виступає Україна, і статистика суду свідчить про стабільне збільшення числа таких заяв.
При пожежі у московському гуртожитку громадяни України не постраждали
Українських громадян немає серед загиблих і поранених внаслідок пожежі, що сталася у ніч на неділю в гуртожитку Російського університету дружби народів у Москві. Про це повідомив у понеділок керівник прес- служби МЗС України Маркіян Лубківський. Як повідомлялося, кількість загиблих у пожежі в гуртожитку зросла до 32 осіб. За даними ГУВС, кількість потерпілих становить 139 осіб. Президент України Леонід Кучма направив президенту Росії Володимиру Путіну телеграму зі співчуттями у зв’язку з численними жертвами пожежі.
Британська королева судиться з «Дейлі міррор»
Адвокати королеви Великої Британії Єлизавети II подали позов проти британської газети «Дейлі міррор» з вимогою припинити публікацію скандальних матеріалів журналіста газети Райана Перрі, який протягом двох місяців працював лакеєм у Букінгемському палаці. Адвокати королеви звинуватили журналіста у серйозному порушенні секретності, дотримання якої передбачав укладений ним контракт під час улаштування на роботу до палацу. На думку судді Кіма Льюїсона, газеті не вдасться виграти процес, оскільки, згідно із законодавством, свобода слова не поширюється на інформацію в контракті, що не підлягає розголошенню, повідомляє Інтерфакс-Європа. Скандальний матеріал Перрі було опубліковано минулої середи, під час перебування у Букінгемському палаці президента США Джорджа Буша. У статті мовилося про вкрай низький рівень безпеки у королівській резиденції.
$200 штрафу за небажаний лист
Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект, що передбачає запровадження штрафів та інших видів покарання, аж до ув’язнення, за несанкціоноване поширення електронних листів із різною рекламою, так званого спаму. Закон, повідомляє Bloomberg, передбачає для громадян можливість зареєструвати свою адресу електронної пошти як закриту для спаму. Для тих, хто порушуватиме ці обмеження, передбачено покарання у розмірі $200 за кожний «непроханий» e-mail. Загальна сума штрафу може сягати $6 млн. Голова Microsoft Білл Гейтс назвав прийняття документа найважливішим заходом, який має забезпечити збереження електронної пошти як ефективного інструмента для обміну інформацією.