Влада Грузії оприлюднила компромат на опозицію
Міністерство внутрішніх справ Грузії повідомило про затримання чотирьох осіб, зокрема одного працівника поліції, у зв’язку з підкупом і спробою підкупу офіційних осіб, у тому числі поліціянтів. За версією слідства, в одному з фактів підкупу фігурує кандидат у депутати від «Грузинської мрії», а матеріали, пов’язані з ним, МВС передасть до головної прокуратури. На одному з відеозаписів, поширених МВС, чоловік передає своєму співрозмовникові гроші, а потім каже, що останню суму він отримає одразу ж після того, як скаже на акції, що йде з поліції на знак протесту, оскільки не хоче виконувати наказу стосовно тиску на активістів «Грузинської мрії». Той же чоловік пропонує 50 тис. ларі (29 тис. доларів) за відеозапис з побиттям затриманого в поліції. За його словами, якщо такого затриманого не буде, вони дадуть йому «свою людину, активіста з молодіжного крила» для побиття і зйомки такого відео. Він же обіцяє гроші за відеозапис, де буде зображено побиття в армії, приміром, призовників, а також судді, який скаже, що йому довелося ухвалити незаконний вирок через тиск з боку прокуратури.
Брахімі має «певні ідеї» врегулювання в Сирії
Спецпредставник ООН та Ліги арабських держав по Сирії Лахдар Брахімі заявив, що досі не має плану врегулювання конфлікту в цій країні, проте у нього є «певні ідеї», які він поки що не розкриває. Ситуація украй складна, безвихідна, і на сьогодні чи завтра немає перспектив рухатися вперед, але я гадаю, ми знайдемо рішення у віддаленій перспективі», — сказав Брахімі на брифінгу для журналістів у штаб-квартирі ООН після участі в закритій зустрічі в Раді Безпеки ООН. За словами Брахімі, його ідеї включатимуть «елементи» з колишнього плану сирійського врегулювання, який намагався здійснити його попередник, спецпосланець ООН Кофі Аннан, а також із Женевської декларації міністрів закордонних справ постійних країн-членів Ради Безпеки всесвітньої організації від 30 червня цього року. За даними ООН, за півтора року конфлікту між владою та опозицією, який переріс у громадянську війну, загинуло понад 20 тис. осіб. 250 тис. сирійців втекли від війни до сусідніх країн. Захід наполягає на негайному усуненні президента Башара Асада. Офіційний Дамаск стверджує, що воює не з опозицією, а з терористами, що отримують допомогу з-за кордону.
Тайвань направив до спірних островів свої судна
Від 40 до 50 рибальських суден, а також близько 10 тайваньських патрульних кораблів перебувають у прикордонних з Японією водах неподалік спірних островів Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао), повідомила учора агенція Кіодо. Згідно із заздалегідь озвученим планом, рибалки мають намір зібрати всі судна за приблизно 37 кілометрів від островів уранці у вівторок, а потім почати рух довкола Сенкаку (Дяоюйдао) на знак протесту проти їх націоналізації урядом Японії раніше у вересні. Острови перебувають під фактичним контролем Японії, де вони йменуються Сенкаку, проте КНР і Тайвань (котрий сам у материковому Китаї вважається бунтівною провінцією) вважають їх частиною своєї території і називають Дяоюйдао. Напруженість у регіоні зросла після того, як уряд Японії викупив острови у їх приватного власника-японця. Японський уряд викупив острови у відповідь на потенційно ще більш провокаційний план консервативного губернатора міста Токіо купити ці землі на приватні пожертви. Суперечка виникла у момент внутрішньополітичних змін, що назрівають як у Китаї, так і в Японії, коли політикам в обох країнах важко йти на поступки. У Токіо уряд Йосіхіко Ноди має низький рейтинг і найближчими місяцями можуть відбутися нові вибори. У Пекіні за кілька тижнів пройде з’їзд Комуністичної партії, на якому відбудеться передача вищої влади новому поколінню керівників.
Останній виступ Ахмадінежада
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад сповна скористався останньою можливістю виступити на Генассамблеї ООН як глава держави. Захищаючись від нападок на ядерну програму своєї країни, він знову обрушився з критикою на Ізраїль і США. Зокрема, Ахмадінежад звинуватив Вашингтон у подвійних стандартах: «Ми бачимо, що деякі члени Ради Безпеки, які мають право вето, вирішили закрити очі на ядерні боєголовки одного фальшивого режиму. Водночас вони перешкоджають науковому прогресу в інших країнах». Ахмадінежад, який одним з перших виступив у понеділок на засіданні високого рівня з питання про верховенство права в рамках 67-ї сесії ГА ООН, закликав реформувати всесвітню організацію з тим, аби Генасамблея стала єдиним засобом управління світовим порядком і кожна країна могла брати участь в ухваленні рішень. Під час виступу іранського лідера представники Ізраїлю залишили залу. Тим часом у Нью-Йорку під готелем, де зупинився Ахмадінежад із соратниками, відбулася акція протесту. Її учасники вимагали витурити іранську делегацію з номерів і взагалі депортувати зі США.