Польські таксисти також протестують
Близько восьми тисяч польських таксистів не погоджуються з рішенням міністерства фінансів країни, згідно з яким у всіх автомобілях-таксі до кінця 2003 року слід встановити фіскальні каси, повідомляє РІА «Новости». (Нагадаємо, що проти аналогічного нововведення нещодавно протестували їхні українські колеги). Як заявив журналістам представник Комітету протестуючих таксистів і транспортників Артур Опорський, таксисти «обурені й ображені» словами прес-секретаря міністерства фінансів Польщі, який «публічно у радіоефірі стверджував, що таксисти не хочуть сплачувати податки». За словами Опорського, таксисти, які з’їдуться до Варшави з усієї Польщі, можуть залишитися у столиці кілька днів. Мінфін Польщі прийняв рішення про необхідність обладнання усіх автомашин-таксі фіскальними апаратами у зв’язку із змінами з 1 січня 2004 року в оподаткуванні, а також у зв’язку з необхідністю приведення польського права у відповідність з нормами ЄС.
У Баку заарештовано одного з лідерів опозиції
У Баку заарештовано заступника голови партії «Мусават» Рауфа Аріфогли, повідомляє РІА «Новости». Рішення про це ухвалив суд Насимінського району Баку на підставі подання генпрокуратури Азербайджану про обрання щодо Аріфогли арешту як запобіжного заходу. Рауфа Аріфогли, який є також головним редактором опозиційної газети «Ені Мусават», звинувачують в організації масових заворушень у Баку і застосуванні насильства щодо представника влади. Масові заворушення в центрі азербайджанської столиці вибухнули після закінчення голосування по виборах президента країни 16 жовтня. Їхні учасники стверджували, що результати голосування фальсифіковані. Внаслідок зіткнень одна людина загинула і близько ста було поранено. Обраний президент Азербайджану Ільхам Алієв раніше заявляв журналістам, що «люди, які брали участь у заворушеннях у столиці, керували ними, підштовхували людей до незаконних акцій, відповідатимуть перед законом». «Азербайджанська держава у змозі захистити себе від будь-яких спроб силового впливу на владу. Таким діям буде покладено край і надалі вжито серйозних заходів», — наголосив Алієв.
Іракці не бачать гідного лідера
Дві третини іракців вважають, що в Іраку нині немає політичного лідера, гідного управляти країною. Симпатії решти розділилися між майже 40 нині діючими політиками. Водночас 2,7% вважають, що таким лідером має бути Саддам Хусейн. Про це, як пише у вівторок іракська газета «Аз-Заман», свідчать підсумки опитування громадської думки, проведеного іракським Центром стратегічних досліджень. Згідно з даними опитування, лише 44% іракців стежать за розвитком політичної ситуації, 42% не цікавляться політикою, а половина населення Іраку не вірить діючим у країні політичним партіям. 46% опитаних вважають коаліційні війська окупантами, а 42% — визволителями. Найпопулярнішим каналом телебачення серед іракців є дубайський супутниковий телеканал «Аль-Арабія». Його дивляться 70% респондентів. Катарському телеканалу «Аль-Джазіра» віддають перевагу лише 12% іракців. 5,5% взагалі не дивляться телевізор, а 36% не слухають радіо.
Змагання імені Буша-старшого
Колишній президент Сполучених Штатів Джордж Буш вже не вперше ламає стереотип пенсіонера, який намагається уникати публічного життя. У ці дні Буш-старший організував у штаті Флорида змагання з рибальства. Прибутки від них мають піти на відкриття школи при Техаському університеті. Навчальний заклад відповідно буде названо на честь екс-президента Штатів.
У Білорусі ліквідовано правозахисний центр
Верховний суд Білорусі вчора прийняв рішення про ліквідацію республіканської громадської організації «Правозахисний центр «Весна». Як повідомив Інтерфакс, ініціатором звернення до суду з вимогою про ліквідацію організації виступило міністерство юстиції Білорусі. На думку представника мін’юсту, керівництво правозахисного центру неодноразово порушувало білоруське законодавство. Зокрема, за твердженням позивача, для реєстрації «Весни» до реєструючого органу було подано документи, що не мають юридичної сили, були порушені правила прийому у члени організації та порядок внесення членських внесків. Представник Мін’юсту відзначив також той факт, що на адресу «Весни» раніше було винесено кілька письмових попереджень. У свою чергу лідер організації Алесь Беляцький заявив Інтерфаксу, що правозахисний центр «все одно існуватиме — з реєстрацією чи без неї». Він також висловив думку, що «заходи, які останнім часом білоруські суди вживають до деяких громадських організацій, не відповідають дрібним наявним порушенням».
Ширін Ебаді: Іран став вільнішим
В Ірані порівняно з минулим стало значно більше свобод і немає великих проблем із дотриманням прав людини. Таку думку висловила лауреат Нобелівської премії миру, відома іранська адвокат і правозахисниця Ширін Ебаді, повідомляє РІА «Новости». Як мовиться в опублікованій у вівторок заяві Ебаді, «свобод, які ми сьогодні бачимо в Ірані, значно побільшало, і ми спостерігаємо більше порівняно з минулим поваги до прав людини». За словами лауреата Нобелівської премії миру, «з деякими проблемами у сфері прав людини, що залишилися, Іран може цілком впоратися самостійно і ніхто не має права втручатися у внутрішні справи Ісламської Республіки». Норвезький нобелівський комітет присудив Ебаді премію миру цього року як відомому борцю за права людини. Нагородження лауреата відбудеться у день пам’яті Альфреда Нобеля в Осло 10 грудня. 56- річна Ебаді, уродженка міста Хамадан, після закінчення юридичного факультету Тегеранського університету стала першою жінкою-суддею в Ірані, а також виступала як адвокат на низці гучних судових процесів, що викликали неоднозначну реакцію в іранському суспільстві. Після ісламської революції 1979 року в зв’язку із введеними обмеженнями деяких прав жінок у країні вона залишила пост судді, а потім емігрувала з Ірану до Парижа. Нині Ебаді знаходиться в Ірані.