Присуджено Нобелівську премію миру
Іранський адвокат Ширін Ебаді отримала Нобелівську премію миру за свою діяльність із захисту прав людини та демократії в Ірані, повідомляє російська служба Бі-Бі-СІ. Ебаді була першою суддею-жінкою у країні. Після ісламської революції 1979 року вона була змушена піти у відставку. Норвезький комітет з Нобелівських премій відзначив заслуги Ширін Ебаді як адвоката, яка присвятила себе захисту жінок та дітей в Ірані. Ебаді випередила 165 кандидатів, включно з Папою Римським Іваном Павлом II та колишнім президентом Чехословаччини Вацлавом Гавелом. Премію у розмірі 10 мільйонів шведських крон (1, 32 млн. доларів) вручать в Осло 10 грудня. Ширін Ебаді — одинадцята жінка, яка отримала Нобелівську премію миру, засновану 1901 року.
У Японії розпустили парламент
Прем’єр-міністр Японії Дзюн’їтіро Коїдзумі розпорядився розпустити нижню палату парламенту та призначив нові вибори на 9 листопада, повідомляє Інтерфакс. Згідно з опитуваннями громадської думки, він та його реформістський кабінет користуються популярністю у виборців. Спостерігачі зазначають, що прем’єр-міністр Японії вирішив скористатися цим, щоб досягти абсолютної більшості своїх прихильників у парламенті. Рішення про розпуск парламенту було передано для формального схвалення японському імператору, після чого про це було оголошено у нижній палаті.
Алієв не приїде на вибори
Прем’єр-міністр Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що стан президента Гейдара Алієва не дозволяє йому виписатися із лікарні у США та повернутися до Азербайджану до президентських виборів, які мають відбутися наступного тижня. Нинішній 80-річний президент проходить курс лікування від захворювань серця та нирок. Раніше він оголосив про відмову від участі у виборах на користь свого сина Ільхама. Як передає Бі-Бі-Сі, уряди західних держав сумніваються в тому, що вибори наступного тижня будуть чесними та вільними.
Прем’єр Палестини просить відставки
Нещодавно призначений прем’єр-міністром Палестинської автономії Ахмед Куреї висловив своє небажання надалі перебувати на цій посаді. Про це він заявив палестинському лідеру Ясіру Арафату після безрезультатного засідання парламенту, метою якого було затвердження нового складу кабінету міністрів. У ході майже півторагодинної дискусії сторони так і не досягнули компромісу. Втім, радники Арафата впевнені, що шляхом домовленостей вдасться переконати Куреї залишитися у прем’єрському кріслі. Призначенню Куреї передувало оголошення Арафатом надзвичайного стану в країні. Це було зумовлено звинуваченнями з боку Ізраїлю у недостатньо активній боротьбі з ХАМАС та «Ісламським джихадом» після теракту у Хайфі минулого тижня. Очікується, що голосування, яке вирішить долю лобійованого палестинським лідером уряду, відбудеться в неділю.