Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

25 вересня, 2003 - 00:00

Міністри оборони України й Польщі провели нараду

Учора Міністр оборони України Євген Марчук зустрівся у місті Жешуві зі своїм польським колегою Єжи Шмайзінським. Сторони обговорили низку міжнародних проблем, що представляють взаємний інтерес. Зокрема, Євген Марчук і Єжи Шмайзінський обмінялися думками з приводу військово-політичної обстановки в регіоні, стану та перспектив співробітництва з НАТО, спільної участі у миротворчій місії в Іраку. Також було обговорено перспективи залучення підрозділів Збройних Сил України до Багатонаціонального військового корпусу. Ідея створення Багатонаціонального корпусу належить начальнику генерального штабу Війська Польського Чеславу Пьонтасу. Перетворення частин і підрозділів у багатонаціональні структури відбувається в рамках реформування Війська Польського. На реалізацію цього проекту передбачається виділити $51 млн., повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Заарештовано нового підозрюваного у вбивстві Анни Лінд

Шведська поліція, яка розслідує вбивство міністра закордонних справ країни Анни Лінд, звільнила підозрюваного, затриманого минулого тижня, передає Бі-Бі-Сі. Тепер в ув’язненні — новий підозрюваний, якого заарештовано минулого ранку. Подробиці нового затримання учора не повідомлялися. Не називали імен ані нового затриманого, ані відпущеного чоловіка. Поліція продовжує закликати свідків нападу на Лінд, що стався в центральному універмазі Nordiska Kompaniet, повідомляти подробиці. З цією метою біля магазина припарковано поліцейський мікроавтобус. Поки що основною опорою слідства залишаються кадри камери прихованого спостереження, що зафіксували незнайомця у спортивному светрі та бейсболці. Як зазначають кореспонденти, владі так і не вдалося знайти вбивцю прем’єр-міністра Улофа Пальме, який загинув 1986 року, і поліція працює під великим тиском. Але все, що поки можуть сказати слідчі, це те, що напад, судячи з усього, не був спланованим і навряд чи мав політичні мотиви.

Ціна репортерського слова: 25 убитих за півтора року

За останні півтора року близько 700 журналістів у всьому світі побували за гратами, що на 40% більше, ніж за попередній аналогічний період. Про це мовиться в доповіді організації «Репортери без кордонів», передає Інтерфакс. У її доповіді, поширеній в Іспанії, зазначено, що свободу преси досі не забезпечено у більш ніж половині країн планети. Президент «Репортерів без кордонів» Фернандо Кастельо наголосив, що за 2002 рік і перші місяці цього року було убито при виконанні обов’язків або за висловлення своєї думки 25 співробітників ЗМІ. В Європі заходів проти журналістів вживають здебільшого влади східної частини континенту та країн колишнього СРСР, зазначено в документі. Найбільше журналістів гине в Азії. Їхня кількість з початку цього року сягнула вже 11 осіб.

Вибори у Каліфорнії відбудуться вчасно — достроково

Американський апеляційний суд скасував рішення, яке прийняла минулого тижня частина його власних членів, і дозволив провести у Каліфорнії позачергові вибори, повідомляє Бі-Бі-Сі. 7 жовтня каліфорнійці вирішать долю свого губернатора демократа Грея Девіса, якого вони повторно обрали на цей пост лише 11 місяців тому. Спершу вони голосуватимуть щодо його відкликання. Якщо вони вирішать його позбутися, то другим пунктом порядку денного будуть негайні вибори його наступника із 135 кандидатів. Опитування громадської думки свідчать, що за найвідомішого із них — Арнольда Шварценеггера — можуть проголосувати 25—30% виборців.

Газета: 
Рубрика: