Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

18 вересня, 2003 - 00:00

Розпочала роботу сесія Генасамблеї ООН

Представники 191 країни беруть участь у черговій сесії Генеральної Асамблеї ООН, що відкрилася в Нью-Йорку. Цей щорічний форум проходить на фоні серйозних протиріч по відношенню до Близького Сходу, Іраку, а також проблем світової торгівлі. Перший тиждень роботи сесії присвячений процедурним питанням та іншій формальності. Глави держав та урядів візьмуть участь у форумі, починаючи з вівторка майбутнього тижня і до 3 жовтня. Виступаючи на відкритті сесії, новий голова ГА ООН Джуліан Хант (Сент-Люсія) підкреслив, зокрема, необхідність зміцнення ролі міжнародного співтовариства в процесі глобалізації та лібералізації торгівлі, що відбувається. Нинішню сесію буде в основному присвячено боротьбі з бідністю, СНІДом, а також забезпеченню доступу дітей до навчання. Видне місце займе проблема забезпечення населення планети питною водою. Відомо, що Президент Леонід Кучма має намір виступити на Генасамблеї ООН.

Арештували підозрюваного у вбивстві Анни Лінд

Арештовано підозрюваного у справі про вбивство міністра закордонних справ Швеції Анни Лінд. 35-річного чоловіка було затримано в ресторані біля стокгольмського стадіону Раасунда. Там через деякий час повинен був початися матч футбольного чемпіонату Швеції. Поліція підозрює, однак не впевнена остаточно, що це та сама людина, яку знято на плівку камерою прихованого спостереження в універмазі, де було вбито Анну Лінд. Ордер на арешт чоловіка був виданий у вівторок. «Його підозрюють у скоєнні вбивства», — заявила представник поліції. Вбивця, який встромив ніж із висувним лезом у тіло Анни Лінд, зник з місця злочину, незважаючи на масовану операцію з його піймання. У понеділок поліція повідомила, що на залишеній злочинцем бейсбольний кепці було знайдено сліди ДНК. Аналіз показав, що це ДНК не відповідає жодному з 10 тисяч зразків молекули, зібраних лікарями і криміналістами у Швеції.

Норвезькі нафтовики замішані в корупції

Контрольована державою норвезька нафтогазова компанія Statoil опинилася в центрі корупційного скандалу з приводу діяльності концерну на іранському ринку. Норвегія, за оцінками фахівців, вважається однією з найменш корумпованих країн у світі. У вівторок рада директорів Statoil прийняла рішення не звільняти зі своєї посади голову концерну Олафа Фьелла. Проте рада розкритикувала Фьелла за діяльність компанії в Ірані — через що, власне, на минулому тижні і було розпочато поліцейське розслідування. Скандал, який норвезькі засоби масової інформації охрестили «Іранегйтом», уже призвів до відставки одного з керівників Statoil Річарда Хаббарда. Після цієї відставки вся увага переключилася на голову концерну Фьелла. Останнім часом великі нафтові компанії все частіше звинувачуються у некоректному веденні справ у країнах, що розвиваються, зокрема в Каспійському регіоні, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Саддам Хусейн багатий, як... Білл Гейтс

Особисте майно Саддама Хусейна оцінюється, як мінімум, у 40 мільярдів доларів, повідомила учора агенція ІТАР-ТАСС. Такі дані навів міністр торгівлі в перехідному уряді Іраку Алі Алауї. За його словами, іракський лідер переказував через підставні фірми на свої рахунки близько п’яти відсотків прибутків від експорту нафти з країни. Алауї заявив, що уряд докладе всіх зусиль, щоб знайти ці гроші і передати державі. За його даними, обсяг іракських державних коштів, заморожених у зарубіжних банках, становить близько восьми мільярдів доларів. Варто зазначити, що, згідно з дослідженнями часопису Forbes, маєток найбагатшої людини на Землі — Білла Гейтса — становить 40,7 мільярда доларів. У випадкові, якщо похибка у визначенні особистого маєтку Хусейна перевищить 700 мільйонів, то неофіційним лідером списку стане саме він.

Архівні документи щодо Гельмута Коля розголосять?

Адміністративний суд Берліна розглядає можливість надання громадськості архівних документів Міністерства держбезпеки /МДБ/ НДР, пов’язаних з колишнім канцлером ФРН Гельмутом Колем. Новий судовий процес на цю тему ініційований Уповноваженою уряду ФРН з питань архівів МДБ колишньої НДР Маріанною Бітлер. Вона прагне до скасування колишньої ухвали суду, яка забороняла надання журналістам і вченим усіх документів штазі, в яких йдеться особисто про Гельмута Коля. Адвокати колишнього канцлера вже заявили, що у разі несприятливої для їх підопічного судової ухвали вони звернуться до Конституційного суду ФРН.

Газета: 
Рубрика: