Шварценеггеру доведеться зачекати
За три тижні до позачергових виборів у Каліфорнії суд заборонив їхнє проведення у зв’язку з недосконалістю виборчого обладнання у шести графствах штату. Це рішення окрилило Демократичну партію і прихильників губернатора Каліфорнії демократа Грея Девіса, у якого тепер з’явився реальний шанс зберегти владу. 7 жовтня мільйони виборців повинні були вирішити питання про відкликання Девіса, якого обвинувачують у нинішніх фінансових бідах найбільш багатонаселеного американського штату. За його пост мали намір змагатися 135 кандидатів, найвідомішим серед яких є актор Арнольд Шварценеггер. Прихильники Девіса намагалися зірвати жовтневе голосування, звернувшись до суду. Суди відхилили понад десяток позовів, у тому числі й порушений Американським союзом громадянських свобод, який доводив, що оскільки у шести графствах штату застарілі машини для голосування, де використовуються перфокарти, то вибори будуть явно несправедливими. Позивачі, проте, подали апеляцію, й апеляційний суд дев’ятого округу США, який славиться своєю ліберальністю, погодився з їхньою думкою. Як передає Бі-Бі-Сі, він відклав вибори, які проведуть після заміни застарілої виборчої техніки на сучасну, а саме 2 березня. Шварценеггер та 134 інші претенденти тепер покладають надії на Верховний суд США, де напевно буде опротестовано відстрочку жовтневого голосування.
Нью-йоркський суд розбирається з хабарами у Баку
Нью-йоркський суд висунув обвинувачення швейцарському бізнесмену Хансу Бодмеру в тому, що в 1990-х роках він допомагав іноземним компаніям брати участь у процесі приватизації в Азербайджані з допомогою незаконних винагород урядовим чиновникам. Імена посадових осіб не називаються. У обвинувальному висновку одного з окружних судів Нью- Йорка вказується, що як співробітник швейцарської юридичної компанії Ханс Бодмер виконував роботу агента «внутрішніх інтересів». Сума збитку оцінюється щонайменше у 150 млн. доларів. Ханс Бодмер перебуває під вартою у Південній Кореї, і влада США на даний момент вимагає його екстрадиції згідно з американським законом про корупцію за кордоном. Обвинувачення Бодмеру висунено у вразливий для Азербайджану час, коли країна готується до президентських виборів, запланованих на 15 жовтня. У справі фігурує Державна нафтова компанія Азербайджану. До нещодавнього призначення на пост прем’єр-міністра країни син нинішнього глави держави Ільхам Алієв займав пост її віце-президента. Представник азербайджанського уряду відмовився прокоментувати кореспонденту Бі-Бі-Сі повідомлення про висунені обвинувачення.
Вірменія прагне до Євросоюзу
Вступ до Євросоюзу є одним із пріоритетів зовнішньої політики Вірменії. Про це заявив голова Національних Зборів країни Артур Багдасарян під час зустрічі з президентом Литви Роландасом Паксасом, який відвідав Єреван з офіційним візитом. Як повідомляє РІА «Новости», Багдасарян високо оцінив досвід Литви у сфері інтеграції в європейські структури. Зі слів спікера парламенту Вірменії, візит президента Литви до Вірменії стане стимулом не тільки для подальшого розвитку двосторонньої співпраці, а й сприятиме розширенню зв’язків між країнами Південного Кавказу та Балтії.
«Телефонні війни» Кишинева з Тирасполем
Національний оператор зв’язку Молдови АТ «Молдтелеком» позбавив Придністров’я міжнародного зв’язку, заблокувавши вихід на міжміські лінії. Про це Інтерфаксу повідомив міністр інформації і телекомунікацій Придністров’я Володимир Бєляєв. Iз його слів, як відплатний захід Придністров’я відключило зв’язок лівобережжя Дністра з АТ «Молдтелеком». Він також заявив, що робота запущеного Молдовою в експлуатацію біля міста Каушани передавача цифрового телемовлення створила перешкоди мобільного зв’язку в Придністров’ї, де діє стандарт CDMA. У Молдові використовують стандарт GSM-900. Бєляєв вважає, що, блокуючи зв’язок у Придністров’ї, Кишинів прагне примусити всіх операторів зареєструватися у Молдові і там отримати ліцензію на надання послуг зв’язку в Придністров’ї. У свою чергу міністр транспорту і зв’язку Молдови Василе Згардан спростував звинувачення свого колеги у «глушінні зв’язку на лівобережжі Дністра», а також у відключенні «Молдтелекомом» доступу абонентів Придністров’я до міжнародного зв’язку. Він сказав, що придністровський оператор мобільного зв’язку «Інтердністрком» «здійснював термінацію міжнародного трафіку в мережі АТ «Молдтелеком», порушуючи договір про забезпечення взаємопідключення мереж, завдаючи щорічно «Молдтелекому» та державі збитку в сумі $1 млн.». Зі слів Згардана, зв’язківці Придністров’я встановили у Бендерах, Рибніце і Дубоссарах могутні передавачі радіоперешкод у діапазоні стандарту GSM.
У Гонконгу підозра на SARS
Гонконгiвські медики проводять обстеження жінки з симптомами, характерними для атипової пневмонії (SARS), повідомляє Рейтер. Прес- секретар міністерства охорони здоров’я Гонконгу заявив, що хвора жінка останнім часом не подорожувала і вона не має стосунку до системи охорони здоров’я. Минулого тижня служби охорони здоров’я Сінгапура оголосили, що людина з симптомами атипової пневмонії справді заражена вірусом SARS. З’ясувалося, що ця людина працювала у медичній лабораторії й могла заразитися саме там. Це — перший випадок захворювання у країні протягом останніх п’яти місяців. Сінгапур заявив, що випадок цей — одиничний і ізольований. Усього з весни вірус SARS, що почав своє поширення планетою, забрав життя 800 чоловік у всьому світі. Епідемію вдалося зупинити у липні. На думку вчених, вірус передається від тварин до людей і, як вважають медики, немає жодних гарантій, що епідемія не повториться знову.
Конфлікт на роботі обернувся трагедією
Троє чоловік загинули, понад двадцять отримали поранення внаслідок захоплення заручників у японському місті Нагоя. П’ятеро постраждалих учора перебували у важкому стані, повідомило агентство «Кіодо Цусін» з посиланням на представників місцевої поліції. Трагедія розігралася у вівторок в одній із висотних будівель у східному районі міста Нагоя. До офісу поштової компанії на четвертому поверсі увірвався озброєний ножем чоловік і захопив у заручники 31 співробітника компанії, поранивши при цьому одну людину. Потім злочинець звільнив майже всіх заручників, забарикадувався у приміщенні і облив усе навколо бензином, вимагаючи виплатити йому зарплату за три місяці. Незабаром пролунав вибух, четвертий поверх будівлі вмить охопило полум’я. За даними телекомпанії «Фудзі-ТБ», у вогні загинув і сам злочинець. Пожежу загасили, але вогнем пошкоджено значну частину поверху. Серед важкопоранених — троє співробітників поліції, які намагалися переконати злочинця у необхідності здатися. За відомостями «Кіодо Цусін», передбачається, що заручників захопив 52-річний житель Нагої Нобору Беппу.