Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

16 вересня, 2003 - 00:00

Естонiя — Євросоюзу: Так!

Естонія проголосувала за приєднання до ЄС. За даними виборчої комісії, яка проводила у неділю референдум у цій балтійській країні, лише третина естонців сказала «ні» приєднанню до Євросоюзу. За результатами остаточного підрахунку бюлетенів, «так» сказали 66,9% присутніх виборців, «ні» — 33,1%. «До Естонії прийшла весна — ми знов у Європі», — заявив на прес-конференції прем’єр- міністр країни Юхан Партс. Естонські прихильники євроінтеграції робили акцент саме на прощанні з минулим. Противники зазначали, що для динамічної та ліберальної естонської економіки приєднання до ЄС може вилитися у поховання під всепоглинаючою євробюрократією та передачу реальних важелів управління країною чиновникам у Брюсселі. Слід відзначити, що явка на дільниці для голосування була невисокою — у референдумі взяли участь близько 60% від 850 тисяч жителів Естонії, які мають право голосу, передає Бі-Бі-Сі. Багато естонців вважали за краще залишитися вдома, вважаючи, що питання вирішать і без них. Із десяти країн-кандидатів на вступ до ЄС, Естонія стала восьмою, громадяни якої висловилися за приєднання. Кіпр віддав право вирішення цього питання парламенту, а Латвія повинна проголосувати у суботу.

Пауелл за поступову передачу влади Іраку

Державний секретар США Колін Пауелл висловився за поступове повернення суверенітету іракцям, але відхилив пропозиції про обмеження перехідного періоду стислим терміном. На цьому наполягала, зокрема, Франція. «Усі хочуть прискорити перехід до суверенітету, — сказав він на прес-конференції у Багдаді. — Усі хочуть, щоб це сталося швидко. Ми не прагнемо провести тут жодного зайвого дня. Це нам обходиться дорого, наші молоді солдати хотіли б повернутися до сімей. Ми не чіпляємося за Ірак, а знаходимося тут тільки тому, що необхідно продовжити нашу місію аж до створення нового відповідального уряду». К. Пауелл назвав «абсолютно нереалістичною» ініціативу про якнайшвидше проведення виборів. На цьому наполягав у суботу міністр закордонних справ Франції Домінік де Вільпен, який запропонував провести в Іраку вибори до весни 2004 року.

В Інгушетії прогримів вибух

Унаслідок вибуху в будівлі ФСБ Інгушетії в Магасі загинули дві людини, кількість поранених становила 20 осіб. Про це повідомило агентство Інтерфакс. За попередніми даними, серед загиблих — один із заступників начальника УФСБ у Чеченській республіці — сусіди Інгушетії. Другий загиблий, — також за попередньою інформацією, — водій одного з автомобілів, які було припарковано біля будівлі УФСБ. «На даний момент є інформація про одного загиблого, його особу поки що не встановлено. Госпіталізовано 23 осіб, не враховуючи тих, хто отримав легкі поранення. Четверо госпіталізованих, жінка і троє чоловіків, знаходяться у важкому стані», — повідомили учора Інтерфаксу джерела із оперативної групи при уряді Інгушетії. Згідно з деякими повідомленнями, вибухівку було закладено до КАМАЗу, що знаходився поряд з управлінням.

Тайфун у Південній Кореї: понад 80 загиблих

Територією Південної Кореї пройшов могутній тайфун. Уже відомо про загибель 85 чоловік. Ще 30 корейців вважаються зниклими без звістки. Тайфун «Маємі» бушував на півдні країни, тому столиця залишилася збоку. «Маємі» завдав Південній Кореї величезного матеріального збитку: уряд вирішив виділити понад $1 млрд. на необхідні відновлювальні роботи. Найбільші руйнування відзначено у другому за величиною місті країни — Пусані. Понад 25 тис. чоловік довелося евакуювати, а 1,4 млн. квартир залишилися без електрики.

Буш-батько зустрівся з Путіним



У сочинській резиденції відбулася зустріч американського екс-президента Джорджа Буша з російським лідером Володимиром Путіним. Візиту був неформальним, тому від офіційних заяв батько нинішнього керівника США утримався. Хоч деякі аналітики передбачали, що візит Буша-батька був певною мірою сигналом для Москви, відносини з якою у Вашингтона погіршилися після іракської кризи. Тим часом Джордж Буш зауважив, що намагається не вдаватися у політичні питання. «Причина цьому, — пояснив він, — у тому, що преса, яка уважно стежить за моїми пересуваннями і висловлюваннями, намагається знайти відмінності у підходах між мною та моїм сином». «І як тільки їм здається, що вони це знайшли, то одразу телефонують до Вашингтона і повідомляють, що за відсутності чинного президента говорить його батько», — відзначив Дж.Буш-старший. «Але це зовсім не так, — підкреслив він. — У нас із президентом спільні погляди на принципові питання», повідомив Інтерфакс.

Газета: 
Рубрика: