Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

6 вересня, 2003 - 00:00

Штати зацікавлені у партнерстві з Україною

Державний секретар США Колін Пауелл підтверджує зацікавленість адміністрації американського президента Джорджа Буша у подальшому відновленні повноцінного партнерства з Україною, яка, за його словами, є надзвичайно важливою країною як для Європи, так і для Сполучених Штатів. Про це К. Пауелл заявив на зустрічі у Вашингтоні 4 вересня з нещодавно призначеним міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком. Держсекретар США привітав К. Грищенка з новим призначенням і висловив подяку за рішення про відправку військового контингенту Збройних сил України до складу багатонаціональних стабілізаційних сил в Іраку, а також за дієву допомогу міжнародному співтовариству в операціях з підтримки миру, зокрема в Африці. Сприяння інтеграції України до європейських та євроатлантичних структур, а також допомога у подальшій демократизації та зміцненні громадянського суспільства є важливим пріоритетом у політиці США стосовно України, сказав він. Як зазначили у посольстві, К. Пауелл запевнив К. Грищенка у своїй особистій готовності до підтримки активного й відкритого діалогу з міністром закордонних справ України, а також подякував за запрошення відвідати Україну з офіційним візитом.

Квасневський: «До зустрічі в ЄС!»

Президент Польщі Олександр Квасневський підтримав Україну в її намірах стати членом Європейського Союзу. Таку заяву польський лідер зробив у місті Криниця (Польща), де в рамках ХIII Міжнародного економічного форуму країн Центральної та Східної Європи відбулася презентація українських регіонів і спільних українсько-польських проектів, повідомляє «Німецька хвиля». Олександр Квасневський наголосив, що після свого розширення ЄС в жодному разі не закриє дверей перед балканськими країнами, Туреччиною чи Україною. Він також висловив надію, що колись Польща і Україна зустрінуться в Євросоюзі. «Найголовніше для України — прийняти стратегічне рішення, що така велика держава, з такою багатою тисячолітньою історією має бути в європейських структурах. Завдяки Україні Європа буде кращою, заможнішою та сильнішою», — зауважив Квасневський. Організатори форуму, який ще називають «польським Давосом», оголосили кращою фінансовою установою східноєвропейського регіону 2002 року Національний банк України. Учора в рамках Міжнародного економічного форуму в Криниці відбулася трьохстороння зустріч Україна — Польща — Євросоюз.

Вальтер Швіммер про мрії

Об’єднання Європи неможливе без участі Росії, заявив у Москві генеральний секретар Ради Європи Вальтер Швіммер на презентації своєї книги «Мрії про Європу». Російською мовою книга генсека РЄ вийшла на місяць раніше, ніж мовою оригіналу, передає Інтерфакс. «У книзі передусім я мав на увазі мрії багатьох поколінь європейців про те, щоб наш континент перестав бути зоною воєнних дій», — сказав генсек РЄ. Він також наголосив, що «саме в наш час, після входження до Ради Європи країн Центральної та Східної Європи, ця мрія мільйонів європейців — мрія про мир — може втілитися». «Об’єднання Європи без залучення країн Центральної та Східної Європи неможливе», — заявив Швіммер. «Ми можемо пишатися тим, що ми європейці, але повинні пишатися й тим, що кожен із нас представляє власну країну», — зазначив він. Книга «Мрії про Європу» розповідає про минуле та сьогодення РЄ.

Незаміжні наступають

Опубліковане в Лондоні дослідження свідчить, що купівельна спроможнiсть незаміжніх жінок неухильно зростає. Такого висновку дійшли співробітники британської компанії «Дейтамонітор», що займається питаннями маркетингу. Зазначено, що торговцям слід приділяти цій досить численній категорії населення набагато більше уваги. Багато незаміжніх жінок витрачають на покупки величезні гроші. Купівельна спроможнiсть жінок, які проживають у країнах Європейського Союзу та США, сягнула 2 млрд. фунтів стерлінгів. Протягом наступних 5 років вона збільшиться ще на 0,5 млрд. фунтів, пише «Дейлі Телеграф».

Газета: 
Рубрика: