Янукович відбув із візитом до США
Президент України Віктор Янукович відбув із робочим візитом до Сполучених Штатів Америки (м. Нью-Йорк) для участі в заходах 66-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Як повідомили у прес-службі глави держави, Президент виступить на пленарному засіданні 66-ї сесії Генасамблеї ООН у рамках загальних дебатів, а також на двох спеціалізованих засіданнях Генасамблеї високого рівня — з питань ядерної безпеки і захищеності та з питань профілактики неінфекційних захворювань і боротьби з ними. Окрім заходів у рамках Генеральної Асамблеї ООН, Президент України візьме участь в окремому Засіданні високого рівня щодо Лівії (друга зустріч групи «Друзі нової Лівії»). В.Янукович також візьме участь у церемонії інавгурації ініціативи президента США Барака Обами та президента Бразилії Ділми Руссефф «Партнерство «Відкритий уряд». Під час робочого візиту Президент України, крім того, проведе низку двосторонніх зустрічей із главами держав та урядів іноземних країн і керівниками міжнародних організацій.
Обама — за підвищення податків...
Президент США Барак Обама пропонує скоротити бюджетний дефіцит на $3 трлн. протягом наступних 10 років. Представник Білого дому заявив, що пропозиції президента міститимуть перегляд податкового законодавства, що принесе бюджету 1,5 трлн. доларів. При цьому було зазначено, що Обама накладе вето на будь-які скорочення у сфері охорони здоров’я для літніх американців, якщо вони не супроводжуватимуться пропозиціями зі збільшення податків для забезпечених громадян. У президентських планах є пункт про скорочення на 250 млрд. доларів фінансування програми «Медичного піклування» (Medicare), якою користуються пенсіонери. Проте, як повідомляє Рейтер із посиланням на високопоставленого чиновника Білого дому, ці скорочення передбачається компенсувати за рахунок «найбагатших американців і найбільших корпорацій». Республіканці в Конгресі вже заявили, що не голосуватимуть за підвищення податків.
...а греки — проти надзвичайних податків
Біля стін грецького парламенту пройшла бурхлива акція протесту проти введення надзвичайного податку на нерухомість. За допомогою цього фіскального заходу влада Греції має намір уникнути оголошення дефолту з національного боргу. Учасники акції загрожували бойкотувати виплати цього податку. Демонстрації проходять на тлі дискусій в уряді країни про варіанти отримання чергового багатомільярдного кредиту від Євросоюзу і МВФ. Раніше в грецьких ЗМІ було опубліковано колективний лист від ЄС, МВФ і Європейського центробанку з роз’ясненням тих заходів, які треба зробити Греції. Серед них — подальші скорочення бюджетних організацій, підвищення податків на мазут і закриття телестанцій.
Правозахисники просять США розширити «список Магнітського»
Російські громадські діячі звернулися до сенату США із закликом застосувати візові та фінансові санкції до чиновників і співробітників правоохоронних органів, причетних до справи ЮКОСу. Як повідомляє «Комерсант», у складеному опозиціонерами «чорному списку» з 305 осіб: генпрокурор Юрій Чайка, керівник Слідчого комітету Олександр Бастрикін, голова Мосміськсуду Ольга Єгорова, слідчі, державні обвинувачі та судді у справах всіх фігурантів справи ЮКОСу. Автори листа сподіваються, що тим, хто увійде до списку, буде закрито в’їзд до США, а їхні закордонні банківські рахунки у разі виявлення буде заморожено. Під листом, за даними газети, поставили свої підписи співголови Партії народної свободи Борис Нємцов і Володимир Рижков, правозахисники Людмила Алексєєва і Лев Пономарьов, кінорежисер Ельдар Рязанов, народні артистки Росії Лія Ахеджакова та Наталія Фатєєва. Тим часом колишній власник нафтової компанії ЮКОС Михайло Ходорковський у інтерв’ю агентству Reuters зізнався, що влада перед його арештом «намагалася видавити» його в еміграцію, але вирішив залишитися в Росії, і він не шкодує про це.
Партія Меркель покращує результати, але все одно програє соціал-демократам...
Християнсько-демократичний союз Німеччини (ХДС) програв вибори до парламенту Берліна, які відбулися цими вихідними. За даними екзит-полів, перемога дісталася соціал-демократам (СДПН) на чолі з чинним мером Берліна Клаусом Воверайтом — вони отримали 28,3% голосів. Такий результат дозволить Воверайту зберегти свою посаду. ХДС, лідером якого є федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, набрав 23,4%, що на 2,1% більше, ніж на виборах 2006 року. Партнер ХДС по коаліції — Вільна демократична партія, набравши 1,8%, не змогла подолати п’ятивідсотковий бар’єр і залишилася без представництва в парламенті. В той же час Зелені набрали 17,9% голосів, а Ліві — 11,5%. Піратська партія Німеччини отримала 8,9% голосів — завдяки такому результату вона вперше протягом своєї історії увійде до регіонального парламенту. Очікується, що за підсумками виборів СДПН сформує в Берліні правлячу коаліцію. Крім соціал-демократів, до неї теоретично можуть увійти Зелені, Ліві або ХДС. Нагадаємо, що раніше партія Меркель програла на регіональних виборах на сході країни.