Українсько-індійське співробітництво поставлять на нові рейки
Україна запропонувала Індії постачати їй рейки та рейкові кріплення виробництва металургійного комбінату «Азовсталь». Цю пропозицію зроблено за результатами засідання міжурядової комісії з торгівельного, економічного, наукового, технологічного, промислового та культурного співробітництва, що відбулося в Києві. Українська сторона також запропонувала створити в Індії спільне підприємство з виробництва бурових верстатів нового покоління, а на базі Бориспільського автобусного заводу разом виробляти автобуси. В свою чергу Індія, зокрема, хотіла б спільно розробити технологію видобування золота із золотовмісних руд, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Вдова заручника Дубровки виграла суд
Московський суд задовольнив позов вдови заручника, який загинув під час подій у Театральному центрі на Дубровці, прийнявши рішення про виплату їй щомісячної компенсації для догляду за неповнолітньою дочкою. Влада Москви заявила, що уважно вивчить це рішення суду, передає Бі-Бі-Сі. Тетяна Хазієва подала позов про відшкодування їй матеріальних збитків у зв’язку з утратою годувальника на користь своєї трирічної дочки до досягнення останньою 14 річного віку. Згідно з рішеннямсуду, за 11 років Хазієва повинна отримати з міського бюджету майже $50 тисяч. Однак, як сказав представник московської мерії Михайло Соломенцев, рішення суду запізнилося, оскільки одразу після трагічних подій жовтня 2002 року влада Москви прийняла рішення про виплату компенсацій сім’ям загиблих і потерпілих і призначила пенсії тим, хто втратив годувальника. «Сім’я Хазієвих отримує пенсію, але ми не впевнені, що суд був про це проінформований», — сказав Соломенцев. Влада Москви закликає не плутати справу Хазієвої зі справами 14 позовів про відшкодування моральних збитків, після подій на Дубровці. Ці позови були пред’явлені потерпілими московській владі. Розгляд цих позовів було перенесено на 9 вересня у зв’язку з неявкою представників відповідача та департаменту фінансів Москви.
Казахстан викреслять із «чорного списку» Держдепартаменту
«Казахстан визнано країною, що відповідає вимогам Конгресу США у сфері демократизації та прав людини», — мовиться у поширеному прес-службою МЗС Казахстану повідомленні. На початку літа адміністрація США оголосила, що збирається припинити фінансову допомогу тим країнам, в яких порушують права людини. У «чорному списку» Держдепу США було перераховано 92 держави, ситуація з правами людини в яких викликала стурбованість. Серед них був і Казахстан. Визнання Казахстану країною, що відповідає вимогам конгресу США у сфері демократизації та прав людини, «означає продовження надання офіційної допомоги нашій країні», наголошено в повідомленні казахстанського зовнішньополітичного відомства, передає РІА «Новости».
Лукашенко не довірить сир іноземним інвесторам
Президент Білорусі Олександр Лукашенко висловився проти залучення іноземних інвестицій у харчову промисловість. Про це він заявив, виступаючи учора в Мінську на нараді з новопризначеними керівниками уряду, які займаються агропромисловим комплексом. «Нам не потрібні в жодному разі іноземні інвестиції у харчову переробну промисловість», — заявив президент, пов’язуючи цю проблему з інтересами національної безпеки. «Що вони (іноземні інвестори. — Ред. ), сири вироблятимуть? Сметану, масло, пиво?» — сказав президент. «Ви повинні налагодити нормальну роботу переробних підприємств», — заявив Лукашенко, звертаючись до нового керівника державного концерну «Белгоспищепром» Володимира Долженкова.
Британія має потребу в лікарях іноземцях
Постійний брак медичного персоналу в системі державної охорони здоров’я змушує уряд відкривати двері іноземцям, які отримали дипломи і давали клятву Гіппократа за межами ЄС, повідомляє Бі-Бі-Сі. Генеральна медична рада Сполученого Королівства, яка веде реєстр усіх лікарських дипломів країни та видає ліцензії на ведення лікарської практики, пропонує зрівняти у правах європейські дипломи та дипломи, отримані в усьому іншому світі. Рада збирається знизити вимоги рівня знань англійської мови для іноземних лікарів і спростити для них отримання роботи у Великій Британії. Рада лише хоче, щоб лікарі були у змозі адекватно спілкуватися англійською. Досі всі медичні працівники, які навчалися за межами ЄС, могли протягом довгого часу працювати у Британії лише під наглядом лікаря з європейським дипломом.
Китай бореться з непристойними SMS
Влада китайської провінції Ляонін намагається заборонити передачу за допомогою мобільних телефонів SMS-повідомлень образливого та непристойного змісту. За повідомленням Бі Бі Сі, відтепер користувачі мобільних телефонів, які спробують передати повідомлення, що містять «образливу, непристойну та вигадану» інформацію, ризикують опинитися за гратами. Влада Китаю блокує доступ до деяких західних сайтів «підривного», на їхню думку, змісту, може прочитати лист, який ви надіслали електронною поштою, і «послухати», про що ви розмовляєте в чаті. Але короткі текстові повідомлення залишалися поза таким контролем. Тепер адміністрація Ляоніна стверджує, що вже може знаходити людей, які надсилають образливі та непристойні SMS. Але влада поки що не каже, як саме вона збирається вистежувати порушників громадської моралі. У середньому в провінції Ляонін щодня надсилається близько 10 мільйонів коротких текстових повідомлень. А найбільший китайський оператор мобільного зв’язку — компанія China Mobile — підрахувала, що її клієнти по всьому Китаю минулого року надіслали цілих 40 мільярдів SMS. У Китаї 207 мільйонів користувачів мобільних телефонів — більше, ніж у будь-якій іншій країні світу.