Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

16 липня, 2003 - 00:00

Румунію цікавить наш досвід підготовки військових

Делегація Вищої академії оборони Румунії на чолі з начальником Іліє Маріном під час п’ятиденного візиту до України минулого тижня знайомилася з роботою військово-навчальних закладів. Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони України, в Києві румунська делегація відвідала Національну академію оборони України. Друга частина візиту відбувалася в Одесі, де румунські військові ознайомилися з системою підготовки курсантів в Інституті Сухопутних військ. Як зазначив Іліє Марін, після того, як Румунія офіційно отримала запрошення вступити 2004 року до НАТО, реформування армії стало першочерговим завданням держави. «Пошук нових ідей щодо підготовки фахівців військової сфери не обмежується власними розробками та програмами. Румунське керівництво зацікавлене в досвіді сусідніх країн, зокрема, українських Збройних сил», — зазначив Іліє Марін.

В Італії 43 українцi пiд слiдством

За злочини, скоєні в Італії, на сьогодні заарештовано 43 громадянини України. Про це на прес-конференції у Києві повідомив Генеральний прокурор України Святослав Піскун, повідомляють Podrobnosti.com.ua. За його словами, ці українці перебувають під слідством у багатьох кримінальних справах, що їх розслідують спільно італійські та українські правоохоронні органи. Останнє злочинне угруповання українців, яке знешкодили в Італії, за словами Піскуна, займалося продажем наркотиків, пограбуванням туристичних автобусів тощо. Він зазначив, що це угруповання мало зв’язки зі злочинними структурами у Львівській та Одеській областях. «Ми працюємо з італійськими колегами над розкриттям цих злочинів», — сказав Піскун.

Правозахисники стурбовані долею громадянського суспільства в Росії

Закриття телеканалу ТВС, ситуація навколо компанії ЮКОС та деякі інші події в Росії ставлять під загрозу формування громадянського суспільства, — вважає група правозахисників, громадських діячів і журналістів. Заяву підписали, зокрема, президент Міжнародної Гельсінкської федерації з питань прав людини Людмила Алексєєва, голова Адвокатської палати Москви Генрі Рєзник, науковий керівник Вищої школи економіки Євген Ясін та журналіст Євгенія Альбац. На думку авторів документа, стабілізація в суспільстві, проголошена президентом та урядом, «відступає під натиском приватних і групових інтересів представників органів державної влади».

Газета: 
Рубрика: