Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

25 червня, 2003 - 00:00

Україна — за угоди про реадмісію з Росією та Білоруссю

У МЗС України відзначають важливість підписання угоди про реадмісію не тільки з Європейським Союзом, але і з північно-східними сусідами — Росією та Білоруссю. Про це на брифінгу у вівторок сказав голова прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський, коментуючи підсумки чергового раунду переговорів між Україною та ЄС щодо підготовки до підписання угоди про реадмісію, який відбувся 19—20 червня у Брюсселі. «Підписання угоди про реадмісію з ЄС є комплексним питанням, яке стосується не тільки України та ЄС, але й таких сусідніх з Україною держав, як, скажiмо, Росія і Білорусь», — сказав керівник прес-служби. Він зазначив, що «невід’ємними складовими протистояння нелегальної міграції мають стати відповідні угоди між ЄС та Росією, ЄС і Білоруссю, а також між Україною та Росією, Україною та Білоруссю і між Росією та Білоруссю». «На жаль, сьогодні з боку російської та білоруської сторін поки не проглядається бажання прискорити процес підготовки з Україною документів, які регулювали б питання реадмісії», — наголосив він, додавши, що це підтвердили й нещодавні консультації з українськими партнерами в ЄС.

Тбілісі має план урегулювання конфлікту в Абхазії

Грузинське керівництво має конкретний план мирного урегулювання конфлікту в Абхазії, заявив учора у прямому ефірі радіостанції «Імеді» міністр закордонних справ Грузії Іраклій Менагарішвілі. «Основні концептуальні засади цього плану громадськості відомі — це врегулювання мирними методами, поглиблення співробітництва з міжнародними посередниками й активізація прямого діалогу з абхазькою стороною», — сказав міністр. При цьому він зазначив, що конкретні пункти цього плану відомі лише тим особам, які безпосередньо працюють над урегулюванням конфлікту. «Остаточне слово мають сказати грузинський та абхазький народи», — сказав глава МЗС Грузії. У свою чергу, керівник місії ООН у Грузії Хайді Тальявіні сказала, що ООН має низку конкретних пропозицій щодо прийняття політичного вирішення для врегулювання абхазької проблеми. Вона також сказала, що ООН розглядає пропозицію про створення в Гальському районі змішаної адміністрації під своєю егідою. Вона не виключила, що найближчим часом Рада Безпеки ООН може прийняти рішення про доповнення місії ООН поліцейською, яка зможе консультувати, навчати та проводити моніторинг місцевих правоохоронних органів у Гальському районі.

У Литві покарають нечесних чиновників

Литовських чиновників звинувачують у привласненні земельних ділянок у наймальовничіших місцях країни, повідомляє РІА «Новости». Як заявив учора по національному радіо прем’єр-міністр Литви Альгірдас Бразаускас, лібералізм влади дав можливість нечесним чиновникам привласнити багато ділянок у найкрасивіших і найпрестижніших місцевостях країни. Сейм Литви та органи правосуддя вирішили опублікувати списки осіб, які придбали ділянки в курортних місцях на березі Балтії. Після публікації даних урядові органи з’ясовуватимуть, яким чином було придбано ці землі. Директор Служби спеціальних розслідувань Валентінас Юнокас зазначає, що встановлені факти — лише «верхівка айсберга» і що доведеться карати не тільки безпосередніх винуватців, але й їхніх вищих керівників. Землевпорядники, користуючись ліберальними законами, дешево купували земельні ділянки, а потім перепродавали їх за високою ринковою ціною. Такий «бізнес» чиновників викликав велике здивування громадськості.

Газета: 
Рубрика: