Туркменістан вимагає від Швеції видачі опозиціонерів
Міністерство закордонних справ Туркменії вимагає від Королівства Швеції видати двох опозиціонерів — Сапармурата Иклимова і Халмурада Есенова, яких офіційний Ашгабат оголосив «міжнародними терористами». Офіційні власті звинувачують Иклимова та Есенова в організації замаху на життя президента Туркменії. У ноті МЗС підкреслено, що «особливо небезпечні злочинці, не без допомоги певних зарубіжних заступників» ховаються від туркменського правосуддя протягом тривалого часу. «Перебуваючи поза межами Туркменістану та продовжуючи свою злочинну діяльність, — зазначено в ноті, — вони здійснили терористичні акції». 25 листопада минулого року президентський кортеж було обстріляно в одному з районів Ашгабата, коли глава держави прямував на роботу. Внаслідок обстрілу президент не тільки не постраждав, але навіть, за його словами, не помітив замаху. Постраждало 4 співробітники служби дорожнього контролю міністерства оборони. У справі про замах на президента у грудні—січні було засуджено понад 60 осіб, причому 56 з них було оголошено «зрадниками батьківщини», п’ятеро отримали найвищу міру покарання — довічне ув’язнення.
Здійснено затримання у справі Юшенкова
У Москві у справі Сергія Юшенкова затримано 20-річного москвича. Про це Інтерфаксу повідомили джерела у правоохоронних органах. Як повідомило джерело, за версією слідства затриманий міг скоїти вбивство депутата Держдуми РФ Юшенкова з особистих мотивів, щоб помститися за свого батька. За словами джерела, затриманий міг пов’язувати арешт свого батька кілька років тому, внаслідок якого він провів півроку в ув’язненні, з його критичним листом на адресу Юшенкова. За даними джерела, юнака було затримано вдома. Телеканал НТВ передав, що 20-річного Артема Стефанова затримали в районі Строгіно. Співробітники правоохоронних органів знаходять певну схожість у зовнішності затриманого з людиною, зображеною на фотороботі, який було складено зі слів очевидців злочину. Батьки Артема повідомили НТВ, що в їхній квартирі вже провели обшук і зараз вони намагаються з’ясувати, де знаходиться їхнiй син. «Повертаюся після роботи, приїжджаю, дивлюся — шість чоловік, бригада стоїть. Обшук. Дружина кричить: не пущу. Будимо, значить, чергового, він зв’язується по телефону з якимось прокурором, прокурор телефонує до штабу... А сина кудись відвезли. Мені на руки нічого не дали, ні повістки, нічого. Відвезли автоматники», — розповів батько юнака.
Дума відмовилася надати притулок Саддаму
Держдума учора відхилила ініціативу представника фракції ЛДПР Олексія Митрофанова щодо Іраку. Депутат запропонував включити у порядок денний проект звернення до глави держави «Про надання політичного притулку керівникам Іраку». Митрофанов також наполягав на розгляді другого проекту з рекомендацією російській владі ініціювати скасування міжнародних економічних санкцій стосовно Іраку. За ці пропозиції відповідно було подано 64 і 39 голосів за необхідного мінімуму 226. Пізніше під час обговорення порядку денного Митрофанова, за його некоректні висловлювання, позбавили слова на один день, повідомив Інтерфакс.
«Атипові» канікули в Китаї
Муніципальна влада Пекіна вирішила відмінити заняття в усіх школах на два тижні, починаючи з четверга. Цих заходів вжито, аби уникнути поширення вірусу атипової пневмонії серед учнів. Таким чином, додаткові канікули отримають близько 1,7 млн. дітей і підлітків китайської столиці. Для компенсації пропущених уроків школярі, які мають вдома комп’ютери, зможуть отримувати знання за допомогою Інтернету. Кілька тижнів тому заняття припинили в пекінських школах для дітей дипломатів та іншого іноземного персоналу. Тим часом група китайських учених повідомила про створення способу швидкого визначення вірусу атипової пневмонії у людей з підозрою на цю небезпечну хворобу. Цю методику китайські вчені називають «дешевою та швидко застосовною».
Баку та Тбілісі пропонують свої послуги в Іраку
Керівництво Азербайджану висунуло два пакети пропозицій щодо участі у відновленні Іраку, повідомив, як передає Інтерфакс, посол США в Баку Росс Уїлсон журналістам у середу. Напередодні він провів зустріч із президентом Азербайджану Гейдаром Алієвим. По-перше, сказав посол, йдеться про військову допомогу, згідно з якою Азербайджан для захисту пам’ятників релігії та культури Іраку збирається направити до цієї країни 150 миротворців. По-друге — це допомога цивільних фахівців із Азербайджану, які могли б допомогти у відновленні нафтового виробництва в Іраку, сприяти посиленню прикордонного, митного контролю тощо. Уїлсон зазначив, що для полегшення питань відправки азербайджанських миротворців до Іраку та їхнього подальшого там перебування є необхідність в укладенні угоди між Міноборони Азербайджану та США. Підписання документа очікується під час наміченого на другу половину травня візиту до США міністра оборони Азербайджану Сафара Абієва. Начальник Генштабу збройних сил Грузії Джоні Пірцхалаїшвілі, повідомляє Інтерфакс, заявив у Тбілісі, що його країна як член міжнародної коаліції з роззброєння Іраку готова направити до цієї країни певний військовий миротворчий контингент. Нині, за його словами, тривають консультації з військовим керівництвом США.