Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

23 квітня, 2003 - 00:00

Лукашенко — за український цукор

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не бачить проблем із ратифікацією білоруським парламентом угоди про державний кордон з Україною. «Це питання не лежить у білоруській площині, і якщо ми виконаємо раніше досягнуті домовленості, то жодних проблем тут абсолютно не буде», — заявив О. Лукашенко на зустрічі у вівторок у Мінську з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином. Лукашенко зазначив, що між Білоруссю та Україною складається «непоганий діалог на всіх рівнях влади», хоча «сьогодні виник ряд нових проблем, які необхідно терміново вирішувати на рівні президентів». Він також зазначив, що товарообіг між Україною та Білоруссю, який минулого року зменшився на 20%, «вже збільшився на 23-25%». Олександр Лукашенко вважає неприпустимим те, що Білорусь завозить цукор не з України, а з Куби. «Це відбувається через позицію окремих торгових партнерів», — пояснив він. У свою чергу Володимир Литвин зауважив, що четверте місце в товарообігу з Білоруссю серед країн СНД, яке сьогодні посiдає Україна, «не відповідає нашим потенційним можливостям», передає Інтерфакс.

Північний Кіпр відкриває кордон

Влада турко-кіпріотської общини вирішила відкрити розділову лінію на острові, яка протягом 29 років розмежовує його на турецьку та грецьку частини. Кордон буде відкрито з 7 години ранку до півночі, повідомляє Інтерфакс. Сьогодні «зелену лінію» контролюють миротворчі сили ООН. Уряд греко-кіпрської частини острова підписав минулого тижня договір про вступ в 2004 році до Європейського Союзу. Переговори під егідою ООН про возз’єднання острова, які проходили в Гаазі (Нідерланди) закінчилися провалом 11 березня, оскільки лідер турецької общини не виявив достатньої політичної волі. План ООН передбачає створення двох адміністрацій за збереження Кіпром єдиного суверенітету.

МЗС України: ЄЕП не повинен суперечити курсу на євроінтеграцію

Як першочергову, головну мету формування єдиного економічного простору в рамках ініціативи президентів Білорусі, Казахстану, Росії та України Київ розглядає створення зони вільної торгівлі без вилучень та обмежень, заявив учора голова прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський. Київ виходить з того, що формування такого простору не повинне суперечити його курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію та перешкоджати якнайшвидшому вступу країни до Світової організації торгівлі, сказав він. «Майбутня угода про формування єдиного економічного простору повинна чітко встановлювати етапність цього процесу, і здійснення наступних етапів має базуватися на успішній та повній практичній реалізації попередніх», — зазначив голова прес-служби МЗС. М. Лубківський підкреслив, що формування єдиного економічного простору не повинне перешкоджати вступу України до СОТ у найближчій перспективі. Учора також стало відомо, що до ЄЕП міг би приєднатися Азербайджан. Про це повідомив перший віце-прем’єр країни Аббас Аббасов. «Азербайджан підтримує ідею створення зони вільної торгівлі на пострадянському просторі, і будь-який почин, будь-які зрушення в позитивному вирішенні цього завдання є прийнятними для нас», — сказав він, передає Інтерфакс.

Шість років в’язниці за демонстрацію?

У проекті нового Військово-кримінального кодексу, розробленого міністерством оборони Іспанії, передбачено позбавлення волі терміном від 3 до 6 років за участь у будь-якому публічному висловленні незгоди, спрямованому проти участі Іспанії у збройних конфліктах, передає РІА «Новости» з посиланням на газету «Паїс». Газета зазначає, що якби цей закон вже діяв, за гратами опинилося б багато мільйонів іспанців, які протестували проти війни в Іраку. У тексті закону йдеться, що позбавленню волі підлягає будь-яка особа, «яка в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру за участі Іспанії публічно висловиться проти такого конфлікту та участі в ньому», а також той, «хто поширюватиме не відповіднi дійсності новини або інформацію, здатну ослабити моральний дух населення або іспанських військовослужбовців». Газета зазначає, що цей законопроект уперше після смерті Франко в 1975 році передбачає розширення військової юрисдикції на дії цивільних осіб, що є порушенням демократичних норм.

Газета: 
Рубрика: