Кучма вірить у майбутнє СНД
Президент України Леонід Кучма, який очолює нині Раду голів держав СНД, вірить, що спільні економічні інтереси нададуть імпульсу майбутньому розвитку Співдружності Незалежних Держав. «Користь і майбутнє у цієї організації буде, якщо ми робитимемо конкретні кроки і якщо не обслуговуватимемо політичні інтереси, а працюватимемо на користь усіх членів Співдружності в економіці. Тоді й інтереси політичні у нас будуть більш-менш спільні», — сказав Леонід Кучма на прес-конференції у Душанбе, передає Інтерфакс-Україна.
Посадку «Колумбії» погано змоделювати
Вчені, які розслідують обставини загибелі космічного човника «Колумбія», заявили, що в комп’ютерній моделі, якою оперували диспетчери під час польоту шаттла, не було достатньої інформації для того, щоб можна було зробити правильнi висновки. Модель переконала інженерів НАСА в тому, що шаттл «Колумбія» зможе успішно повернутися на Землю. Аналіз, проведений у той момент, коли «Колумбія» знаходилася на орбіті, встановив, що виниклі під час старту шаттла проблеми не викликали серйозного впливу на човник. Однак, як сказала одна з учасниць розслідування причин трагедії колишній астронавт Саллі Райд, до цього модель не використовувалася для оцінки збитку, подібного тому, що могли нанести космічному кораблю уламки обшивки. В останні тижні розслідування сконцентрувалося саме на питанні збитку, нанесеного лівому крилу «Колумбії» при зльоті. Деякі фахівці вважають, що саме пошкодження на лівому крилі шаттла могло стати основною причиною трагедії, повідомило Бі-Бі-Сі.
У справі Джинджича арештовано соратників Коштуніци
Сербська поліція заарештувала двох осіб, близьких до останнього президента Югославії Воїслава Коштуніци. Його радника з питань безпеки Раде Булатовича та генерала Аку Томича підозрюють у зв’язках з колами, котрі організували вбивство прем’єр-міністра Сербії Зорана Джинджича, застреленого снайпером 12 березня в Белграді. Поліція стверджує, що в її розпорядженні опинилася «важлива інформація» про зустрічі затриманих з людьми, причетними до організації замаху. Джинджич та Коштуніца, які виступали як союзники до повалення режиму Слободана Мілошевича, надалі розійшлися, і відносини між ними набули неприховано ворожого характеру, зазначає Інтерфакс.
Бомба зруйнувала житловий будинок в Афганістані
Представники Пентагону заявили, що щонайменше 11 мирних жителів Афганістану загинули внаслідок американського бомбардування. Як заявив представник американського контингенту в Афганістані Дуглас Лефорж, бойовики руху Талібан або будь-якого іншого угрупування, що виступає проти нинішньої афганської влади, напали на КПП армії Афганістану неподалік від міста Шкін. Авіація міжнародних сил, судячи з усього, намагалася надати афганським військовим підтримку з повітря. «Ми ніколи навмисно не проводимо операції проти цивільних об’єктів», — підкреслив представник американської армії. В Афганістані зараз перебуває понад 11 тисяч американських військових. Вони продовжують пошуки Осами бен Ладена і лідерів руху Талібан. Одночасно з цим солдати час від часу проводять операції проти бойовиків, які борються за повалення режиму Хаміда Карзая. Останнім часом дипломати, зокрема і російські, все частіше говорять, що обстановка в Афганістані близька до дестабілізації.
Продано матеріали «Уотергейту»
Вiдомi американські журналісти Боб Вудворд та Карл Бернстайн, які обнародували 1972 року дані про незаконну діяльність адміністрації президента США Річарда Ніксона, відому як «уотергейтський скандал», продали документи свого розслідування за $3,2 млн. Як повідомляє Рейтер, Техаський університет у місті Остін придбав 75 коробок з блокнотами, окремими паперами, аудіокасетами та іншими матеріалами розслідування колишніх репортерів газети «Вашингтон пост». Однак досі не розкрито основних джерел інформації, головне з яких відоме за прізвиськом «Глибока глотка». Документи, в яких розкриваються імена, будуть опубліковані після смерті цих людей. Скандал, викликаний прослуховуванням телефонних розмов у штаб-квартирі Демократичної партії, змусив Річарда Ніксона 1974 року залишити пост президента США.