Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

7 вересня, 2011 - 00:00

Китайського блогера нагороджено премією M100 Media Award-2011

Цього року китайський блогер Майкл Анти одержить премію M100 Media Award-2011, як визнання його сміливої, непохитної і зразкової пропагандистської діяльності в інтересах свободи преси, свободи слова та його мужньої боротьби проти цензури і корупції. Як повідомила «Дню» менеджер проектів M100 Sanssouci Colloquium Сабін Сасс, нагородження відбудеться завтра на міжнародній конференції медіаконференції M100 Sanssouci Colloquium, яка цього року проходитиме під назвою «Глобальна демократія — тріумф соціальних мереж?». Майкл Анти (Чжао Цзин) народився 1975 року в Нанкіні. Він — один із найпопулярніших блогерів у Китаї та близький друг китайського лауреата Нобелівської премії миру Лю Сяобо. Уже десять років він називає себе Майкл Анти. «Інтернет допоміг мені відкрити архіви національних трагедій. Прочитавши мемуари й почувши усні свідчення Лю та його друзів про Тяньаньмень, я зрозумів, що був абсолютно неправий. Так я став Анти, протестувальником проти істеблішменту. Я створив платформу для свободи слова, преси та релігії», — написав він у листопаді 2010 року в статті для німецької газети TAZ. Протягом багатьох років 36-річний китаєць сміливо бореться проти корупції в своїй країні. «Я журналіст, а не дисидент. Я повідомляю про події, а не видумую їх», — сказав він в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung. Анті знає, як боротися з цензурою, пише у Twitter і блогах майже цілодобово. Ай Вейвей називає його «вільним духом». Анти працював репортером в Іраку і був асистентом у Пекінському бюро New York Times. 2005 року, після тиску з боку китайського уряду Microsoft видалила з мережі критичний блог Анти. Це зробило його знаменитим за одну ніч. Газети всього світу повідомили про цей факт, і цей інцидент викликав дебати про роль західних компаній у системі цензури Китаю. Завдяки тиску громадськості Microsoft знову розмістила блог Анти в мережі. Анти одержав численні стипендії, в тому числі Гарвардську і Кембриджську, і є найбільш бажаним доповідачем на конференціях по всьому світу. Він живе в Пекіні, повідомляє Микола СІРУК, «День».

Тайфун «Талас» забрав життя 42-х японців

Кількість жертв тайфуну «Талас», що обрушився на Японію минулими вихідними, зросло до 42 чоловік, повідомляє японське агентство Кіодо. Загалом 55 осіб вважають зниклими безвісти. Тайфун «Талас» обрушився на японський острів Сікоку. Циклон рухався в північному напрямку і супроводжувався рясними опадами. Саме зливи стали причиною масштабних руйнувань. Місцеві річки вийшли з берегів і, утворивши потужні потоки, зносили все на своєму шляху. Пориви вітру в епіцентрі тайфуну досягали 108 кілометрів на годині. Вертольоти доставляють продовольство у райони, відрізані від зовнішнього світу в центрі і на заході країни. Поліція, армія і пожежники намагаються дістатися до віддалених поселень, де проживають переважно літні люди. Новий прем’єр-міністр Японії Йосіхіко Нода пообіцяв надати допомогу родичам загиблих і постраждалих. За останні сім років «Талас» став найпотужнішим тайфуном, що обрушився на Японію. Зараз майже дві тисячі японських будинків залишаються без електрики, обірвано понад 20 тисяч ліній електропередач. У постраждалих районах японці відрізані від довколишніх населених пунктів через зсуви, що зійшли на дороги, і зруйновані мости. Через тайфун, що обрушився на Японію, було скасовано сотні авіарейсів. Влада закликає населення дотримуватися особливої обережності поблизу водоймищ, де можливий різкий підйом рівня води внаслідок дощів, а також на гірських шляхах, де збільшується небезпека виникнення зсувів.

Колишній командувач сил НАТО в Афганістані очолив ЦРУ

Відставний генерал Девід Петреус учора офіційно розпочав виконання обов’язків глави Центрального розвідувального управління. Девід Петреус прослужив у збройних силах США 37 років. 31 серпня в Пентагоні відбулася церемонія, присвячена виходу генерала у відставку. Колишній глава ЦРУ Леон Панетта раніше очолив міністерство оборони. Президент США Барак Обама оголосив про кадрові перестановки у сфері безпеки в квітні нинішнього року. На думку багатьох експертів, призначення Петреуса — найбільш суперечливе з останніх кадрових рішень глави Білого дому. Все своє життя він був військовим, досвіду роботи в розвідці у нього немає. На це Обама заявив, що Петреус, «будучи все життя споживачем розвідінформації, знає, що вона має бути своєчасною, точною, а реакція на неї — швидкою». Крім того, Обама вважає, що «виняткове знання Близького Сходу і Афганістану робить його унікальним кандидатом для керівництва відомством у спробах перемогти «Аль-Каїду». Думку президента підтримав і сенат, який одноголосно проголосував за кандидатуру Петреуса.

Прем’єр Туреччини загрожує Iзраїлю санкціями і візитом до сектора Газа

Глава кабінету міністрів Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна запровадить нові санкції проти Ізраїлю. Окрім цього, прем’єр оголосив, що збирається зробити візит до сектору Газа. Раніше Туреччина скоротила співпрацю з Ізраїлем і заявила, що звернеться до Міжнародного суду ООН, де має намір домогтися визнання блокади Ізраїлем сектору Газа протизаконною. Стосунки між двома країнами погіршилися після зупинки Ізраїлем торік флотилії судів, що мали намір прорвати блокаду сектору Газа. При цьому було вбито дев’ятьох турецьких громадян. Міністр закордонних справ Туреччини Ахмед Давутоглу заявив у ефірі турецького телебачення, що Анкара відмовляється прийняти висновки звіту ООН, яка розслідувала цей інцидент і вирішила, що блокада Ізраїлем сектору Газа є законною мірою. Глава МЗС Туреччини зробив цю заяву на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Польщі. Раніше Туреччина вислала з країни ізраїльського посла.

Газета: 
Рубрика: