Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

19 березня, 2003 - 00:00

Прийнято закон про прем’єра Палестинської автономії

Учора парламент Палестинської автономії прийняв закон, який визначає повноваження майбутнього прем’єр-міністра Палестинської автономії. Його було прийнято після того, як парламентарії досягли компромісу з лідером Автономії Ясіром Арафатом з питання про його роль у формуванні Кабінету міністрів. Майбутній прем’єр матиме право призначати та звільняти міністрів, що досі було прерогативою винятково Ясіра Арафата. За словами депутата Ібрагіма Абу Наджі, Ясіра Арафата інформуватимуть про кандидатури нових міністрів, перш ніж склад кабінету подаватимуть на затвердження парламенту. Арафат може давати прем’єр-міністру поради, але не зможе наполягати на тому, щоб прем’єр їх дотримувався. Однак у руках Ясіра Арафата залишається контроль над палестинськими силами безпеки. Крім того, йому належить вирішальний голос у питаннях, що стосуються мирних переговорів з Ізраїлем. Після прийняття парламентом нового закону Арафат повинен підписати його та офіційно запропонувати пост прем’єр-міністра Махмуду Аббасу, одному з керівників Організації визволення Палестини, чию кандидатуру підтримують США та Ізраїль, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Держдума не поспішає ратифікувати договір щодо СНП

Держдума Росії перенесла розгляд питання про ратифікацію російсько-американського договору щодо скорочення стратегічних наступальних потенціалів. Спочатку планувалося, що російський парламент обговорить цей документ — один із головних міжнародних договорів між Москвою та Вашингтоном — 21 березня. Однак учора Рада Держдуми Росії відклала ратифікацію договору щодо СНП на невизначений термін. Як заявив голова думського комітету з питань оборони Андрій Ніколаєв, це пов’язано із загостренням ситуації навколо Іраку. Сенат конгресу США ратифікував цей договір ще 7 березня. Адміністрація Буша назвала цей договір, підписаний під час американсько-російського саміту минулої весни, символом нової ери у відносинах та співробітництві між Росією та США. Відступ у цьому питанні може різко погіршити американсько-російські відносини. Договір про скорочення стратегічних наступальних потенціалів підписали Володимир Путін і Джордж Буш у Кремлі в травні минулого року. Відповідно до цього документа, до 31 грудня 2012 року сумарна кількість боєзарядів у Росії та США не повинна перевищувати 1700—2200 одиниць, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Абхазія просить Росію про асоціацію

Парламент невизнаної Республіки Абхазія у вівторок прийняв звернення до Ради Федерації та Держдуми Росії з проханням підтримати ідею встановлення асоційованих відносин Абхазії з Росією. У зверненні, повідомляє Інтерфакс, зазначено, що після закінчення грузино-абхазького конфлікту за посередництва Росії та ООН, за участю ОБСЄ абхазька та грузинська сторони підписали заяву про заходи щодо політичного врегулювання грузино-абхазького конфлікту від 4 квітня 1994 року, яка зафіксувала факт відсутності державно-правових відносин між Абхазією та Грузією. У зв’язку з цим у Сухумі вважають, що Абхазія має право вступати у договірні відносини з іншими державами. Росія є єдиним гарантом безпеки та економічного процвітання Абхазії, йдеться у зверненні. Така модель взаємовідносин, згідно з текстом звернення, не потребує внесення змін до Конституції як РФ, так і Республіки Абхазія, і може базуватися на договорі. Пропоновані Абхазією параметри договору такі: Абхазія здійснює зовнішню політику, яка скоординована з РФ і не суперечить її інтересам; за взаємною домовленістю РФ здійснює зовнішньополітичне представництво Республіцi Абхазія як міжконсульську допомогу її громадянам. Росія надає допомогу Республікцi Абхазія в питанні вступу до міжнародних організацій. Крім того, Абхазія надає Росії право на розміщення на своїй території військових баз, при цьому Сухумі зобов’язується не укладати будь- які угоди про військову та військово-технічну співпрацю з третіми країнами. Росія забезпечує захист території Абхазії так само, як і своєї території. Охорона зовнішніх кордонів республіки здійснюється спільно з Росією. Абхазія також говорить про намір вступити до валютно-митного союзу з РФ.

Газета: 
Рубрика: