Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

12 лютого, 2003 - 00:00

Кучма і Квасневський зустрінуться завтра

Міністерство закордонних справ України підтверджує, що 13 лютого Україну з робочим візитом відвідає президент Польщі Олександр Квасневський. Як повідомив учора на брифінгу керівник прес-служби українського МЗС Сергій Бороденков, Квасневський зустрінеться з Президентом України Леонідом Кучмою в державній резиденції в Івано-Франківській області. Сергій Бороденков зазначив, що ця зустріч є традиційною, оскільки президенти України та Польщі регулярно зустрічаються на початку кожного року. Леонід Кучма й Олександр Квасневський обговорять актуальні питання двосторонньої співпраці, перспективи євроінтеграції та пропозиції Польщі щодо статусу «сусіда» для України. Крім того, йтиметься про перспективи прискорення будівництва відтинку євроазійського нафтотранспортного коридора Броди — Плоцьк.

Кишинів робить крок назустріч Тирасполю

Міністр реінтеграції Молдови Василь Шова передасть представникам Придністров’я офіційну пропозицію взяти участь у розробці нової Конституції Молдови. Про це стало відомо Інтерфаксу з поінформованих джерел у керівництві країни. Раніше президент Володимир Воронін закликав Придністров’я активно взяти участь у розробці нової Конституції Молдови. «Сьогодні ми не йдемо в Придністров’я зі своїм статутом, ми не вимагаємо беззастережної капітуляції. Ми пропонуємо Придністров’ю стати учасником і співавтором нової Конституції Молдови. Базові принципи конституційного устрою, механізми їх реалізації та приведення в дію ми кладемо в основу нового проекту угоди з Придністров’ям», — наголосив Воронін. Нинішня Конституція Молдови набрала чинності 27 серпня 1994 року. Представники Придністров’я неодноразово зауважували, що закладене в ній формулювання про унітарний характер держави не дозволяє вирішувати придністровську проблему.

Штати засудили ядерні плани Ірану

Сполучені Штати засудили рішення Ірану про початок розробки та збагачення урану, який Тегеран планує використати у своїй ядерній програмі, повідомило Бі-Бі-Сі . Представник американського держдепартаменту Річард Баучер заявив, що у Вашингтона «є дуже серйозні побоювання, що Іран використовує свою нібито мирну ядерну програму, зокрема будівництво реактора в Бушері, як привід для розвитку збройної ядерної програми». Сполучені Штати вважають Іран країною, яка спонсує тероризм, і президент Буш прирахував його минулого року до «осі зла» нарівні з Іраком і Північною Кореєю. Про те, що Іран має власні запаси урану, які вже почали розробляти з метою виробництва ядерного палива, заявив президент країни Мохаммад Хатамі. Тегеран говорить, що його ядерна програма спрямована тільки на виробництво енергії, однак США минулого року оприлюднили супутникові фотографії іранських об’єктів, котрі, як стверджує Вашингтон, можуть бути використані для створення ядерної зброї.

Балі: підозрюваний просить вибачення

Один із головних підозрюваних в організації вибуху в нічному клубі на індонезійському острові Балі публічно визнав свою роль у скоєнні цього теракту і попросив вибачення у сімей загиблих. Алі Імрон, молодший брат головного підозрюваного, Амрозі, заявив, що він кається з приводу скоєного. Імрон заявив, що операція була організована виключно регіональним угрупованням «Джемаа Ісламія» і що жодна інша організація до неї не причетна. «Я клянуся, як мусульманин, що те, що сталося на Балі, справа рук тільки нашої групи», — сказав Імрон. Понад 190 осіб — більшість з них іноземці — загинули, коли дві бомби вибухнули в нічному клубі в курортному місті Кута. Імрона підозрюють у виготовленні двох вибухових пристроїв, а також в тому, що саме він був за кермом авто, на якій більш потужний вибуховий пристрій було доставлено до переповненого туристами і місцевими жителями клубу Sari, повідомило Бі-Бі-Сі .

Газета: 
Рубрика: