Туркменбаші: трохи менше лестощів!
Президент Туркменії Сапармурат Ніязов висловив невдоволення тим, що на республіканському телебаченні показують дуже багато передач, присвячених йому або його родичам. Виступаючи по національному телебаченню, С. Ніязов рекомендував журналістам «багато працювати, зживаючи прийоми та стереотипи старих часів», та якісніше підходити до створення матеріалів. Президент підкреслив, що дивиться всі програми національного телебачення, включно з дитячими, та дає їм оцінку. «Я дивлюся навіть ваші дитячі передачі і від усього серця оцінюю їх. Я не можу зупинитися і вважаю, що обов’язково повинен вам сказати, що добре, а що погано вийшло в передачі. У мене така риса характеру», — сказав Ніязов. Він також застеріг телевізійників від «надмірного і дешевого вихваляння досягнутих успіхів, на що страждає звичайно тональність передач, оскільки багато людей, політики дивляться наше телебачення, а потім дають нам оцінку». «Передачі повинні бути змістовними, сповненими значення. Наша внутрішня та зовнішня політика — миролюбна, добросусідська, спрямована на покращання життя народу. Журналістам треба вчитися відстоювати інтереси держави, роз’яснюючи політику Туркменії, а якщо хтось погано говорить про країну, то одразу треба давати відсіч. Я не маю на увазі, що треба лаятися. Треба давати роз’яснення», — сказав Ніязов.
«Безбожна» конституція Євросоюзу
Президент Європейського конвенту Валері Жискар д’Естен опублікував проект перших 15 статей майбутньої конституції ЄС. Представники Польщі незадоволені тим, що розробники нової європейської конституції не включили до тексту цього документа жодної згадки про Бога або релігію. У тексті документа, наполягають вони, є положення про необхідність поважати національну свідомість інших народів та захищати права людини, зобов’язання підтримувати справедливість та берегти природу. Але в жодному з розділів немає згадки про будь-яке божество, немає посилань на релігійні та, зокрема, християнські ідеали. На згадці про релігію та Бога в конституції ЄС наполягають не тільки католики, але й представники іудейських, мусульманських та протестантських конфесій, повідомило Бі-Бі-Сі .
Вашингтон скорочує «Голос» і «Свободу»
Як повідомили американські засоби масової інформації, радіостанція «Голос Америки» готується припинити мовлення на 10 країн Східної Європи. Фінансування цих програм не закладено до бюджету радіостанції на 2004 рік. До списку мов, передачі якими буде припинено, увійшли: болгарська, чеська, естонська, угорська, латиська, литовська, польська, словенська, словацька, румунська. Істотно скоротиться фінансування української та вірменської служб радіостанції. У свою чергу радіостанція «Вільна Європа» відмовляється від мовлення болгарською, хорватською, естонською, латиською, литовською та словацькою. Крім того, буде скорочено фінансування її вірменської, грузинської, сербської та української служб. «Вільну Європу», як і «Голос Америки», фінансує американський уряд.
Вірменія стала членом СОТ
Рішення про прийняття Вірменії до Світової організації торгівлі (СОТ), схвалене Генеральною Радою СОТ у грудні 2002 року, цього тижня набуло чинності, повідомили агентству Інтерфакс у міністерстві торгівлі й економічного розвитку Вірменії. Вірменія не має жодних зобов’язань з приведення свого законодавства у відповідність із вимогами та нормами СОТ, і воно на сьогодні цілком відповідає міжнародним стандартам, підкреслили у міністерстві. Вірменський уряд домовився з СОТ тимчасово зберегти обсяг державних субсидій сільському господарству. До 2005 року їхній розмір може становити щорічно не більше 10 відсотків від валового сільськогосподарського виробництва, а до 2009 року обсяг субсидій повинен скоротитися до 5% валового сільгоспвиробництва. Крім того, з 2009 року планується відновити ПДВ на місцеву сільгосппродукцію. Членами СОТ є 144 країни, на частку яких припадає загальний торговий обіг у $3 трлн., що становить 97% світової торгівлі. Вірменія вела переговори про членство у цій організації протягом останніх 10 років. Україна, як нещодавно повідомив міністр економіки Валерій Хорошковський, планує вступити до СОТ наступного року.
Америка шукає секретний пристрій із шаттла
За інформацією агентства Рейтер , у районі містечка Бронсон неподалік від кордону Техаса та Луїзіани сотні службовців національної гвардії США разом із агентами ФБР та добровольцями шукають цілком таємний пристрій із космічного корабля «Колумбія», що розбився минулої суботи. Учасники пошукової операції кажуть, що отримали письмовий опис того, як може виглядати пристрій, а також знімок прикріпленої до нього таблички зі словами «Секретна власність уряду». У четвер одна з техаських газет написала, що цей пристрій є важливим елементом системи зв’язку, який передавав кодовані повідомлення з шаттла на Землю і зворотно. Неспокою владі США додає той факт, що багато деталей шаттла розібрали «на сувеніри».
Путін і Воронін об’єднали позиції щодо Тирасполя
Росія і Молдова виступають із єдиних позицій з питання урегулювання придністровського конфлікту, заявив, як повідомляє Інтерфакс , президент Росії Володимир Путін після переговорів із президентом Молдови Володимиром Вороніним. Зі слів російського президента, переговорний процес повинен іти «за активного посередництва Росії, України та ОБСЄ». Кінцевою метою цього процесу, зі слів президента Росії, повинне стати визначення гарантованого статусу Придністров’я при збереженні суверенітету і територіальної цілісності Молдови.
Йорданія встановила «Петріот»
Йорданія встановила три протиракетні системи американського виробництва «Петріот», повідомляє агентство ЕФЕ з посиланням на офіційні йорданські джерела. Ракети, як повідомляється, було надано на прохання короля Йорданії Абдалли II. Це стало частиною підготовки до подолання можливих наслідків конфлікту в Іраку, з яким межує Йорданія. Зі слів джерела ЕФЕ, американські військові пояснять йорданським солдатам порядок використання систем, які розгорнено в Аммані та на півночі Йорданії. Він також заявив, що батареї будуть готові до використання з 15 лютого. Очевидно, цей день і можна вважати умовним початком операції проти Саддама. Йорданія стала третьою країною-сусідом Іраку, де розміщено ці системи. Раніше вони з’явилися в Саудівській Аравії та Кувейті.
Чергові вибори президента Чехії відбудуться 28 лютого
Голова Палати депутатів чеського парламенту Любомир Заоралек у п’ятницю підписав постанову про проведення повторних виборів президента Чехії 28 лютого, повідомило РІА «Новости» . Повторні вибори президента пройдуть у Іспанській залі Празького Граду на загальних зборах обох палат чеського парламенту. Вацлав Гавел, який полишив свій пост 2 лютого 2003 року, залишився без наступника. У цей час частина повноважень президента Чехії тимчасово перейшла до прем’єр-міністра Володимира Шпідля і спікера нижньої палати Любомира Заоралека. Відповідно до конституції країни, кандидата на посаду президента може висунути група парламентаріїв /не менше 10 підписів/. Громадяни Чехії не можуть самі висувати кандидатів на вищий державний пост. У третьому колі президентських виборів на пост голови держави знову балотуватиметься колишній прем’єр, почесний голова Громадянської демократичної партії Чехії Вацлав Клаус. У ході останнього туру виборів 24 січня Клаусу для перемоги не вистачило лише 14 голосів. Представники трьох політичних партій, що входять до правлячої урядової коаліції, намагатимуться висунути єдиного кандидата.