Україна створить об’єднаний батальйон з Грузією
Військові відомства Грузії та України, можливо, найближчим часом почнуть консультації щодо створення об’єднаного батальйону із запобігання техногенним катастрофам, повідомив учора Інтерфаксу посол Грузії у Києві Грігол Катамадзе. «Актуальність створення такого батальйону в Грузії зумовлена проходженням через її територію великих міжнародних нафто- та газопроводів, а також Євразійського транспортного коридору», — сказав посол. За його словами, подібні об’єднані батальйони Україна зараз намагається створити з Угорщиною та Румунією. Посол не виключив, що в ході візиту міністра оборони України Володимира Шкідченка, який почався в п’ятницю, в Тбілісі відбудуться переговори з поставки до Грузії українських систем ППО.
Рига беззастережно підтримає Вашингтон
Латвія підтримає США у війні проти Іраку, навіть якщо на це не буде санкції ООН, передає РІА «Новости» . Про це заявила президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга, виступаючи по Латвійському телебаченню. На її думку, так вчинить більшість країн Європи, у тому числі Німеччина і Франція, які зараз вагаються. Вайра Віке-Фрейберга назвала Ірак державою, небезпечною для всіх. «Це порохова бочка, на якій сидить керівник, який втратив розум», — сказала вона. Необхідність підтримки дій американців проти Іраку Віке-Фрейберга обгрунтувала також тим, що США є країною, яка «найбільшою мірою підтримує Латвію». Президент заявила, що вона поважає думку латвійської інтелігенції, представники якої виступили із заявою проти війни в Іраку. Однак, сказала Вайра Віке-Фрейберга, вона повинна діяти «згідно з інтересами держави». Для координації дій Латвії у воєнній операції, що планується проти Іраку, до США планується направити представника латвійських збройних сил. Уже в середині лютого він поїде до Флориди, де знаходиться Центральний командний штаб американської армії, що координує операції на Близькому Сході.
Двоє німців порушили санкції ООН
Суд у німецькому місті Манхайм визнав двох бізнесменів винними у здійсненні поставок обладнання для виробництва зброї до Іраку і порушенні, таким чином, режиму санкцій ООН. Інженера Бернда Шомпетера було засуджено до п’яти років і трьох місяців ув’язнення за продаж Іраку обсадних труб для бурових свердловин, які використовуються при будівництві установок для запуску ракет великої дальності, здатних нести ядерну, хімічну або біологічну зброю. Другого підсудного, Віллі Хайнца Ріббека, було засуджено на два роки умовно за те, що не повідомив своєму начальству про угоду з продажу цих труб, укладену між його компанією Burgsmueller machine та Шомпетером. Шомпетер зізнався в тому, що доставив труби в Йорданію, де передав їх американському бізнесмену іракського походження. Німецька прокуратура зараз чекає екстрадиції цього бізнесмена, Саїба Абд аль- Амір аль-Хаддада, якого заарештували в Болгарії.
Потужний вибух в Афганістані
Потужний вибух зруйнував міст у 10 кілометрах від міста Кандагар на півдні Афганістану. Жертвами вибуху стали не менш як 16 пасажирів автобуса, що проїжджав у цей момент мостом. Поки що ніхто не взяв на себе відповідальність за цей вибух, однак заступник начальника поліції Кандагара Устад Назір Джан заявив, що це був теракт, організований залишками сил руху Талібан та «Аль-Каїди». Він сказав, що вибух був спрямований проти солдат афганської армії, чий табір знаходиться у кілометрі від моста Рамбасі. Солдати цієї частини, підконтрольної губернатору Кандагара Гул Ага Шерзаю, регулярно патрулюють цю місцевість. На думку заступника начальника поліції Кандагара, бомбу могли підкласти бойовики польового командира Хекматіяра, колишнього прем’єр-міністра, який поклявся воювати проти американських військ на всій території країни. Американське командування дотримується такої самої думки. Міжнародний військовий контингент, керований США, вже брав участь у запеклій перестрілці у гірському районі біля Спін Болдака, на схід від Кандагара, повідомило Бі-Бі-Сі .