Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

30 січня, 2003 - 00:00

До України прибуває президент Болгарії

Сьогодні починається триденний офіційний візит до України президента Болгарії Георгія Пирванова. Цього дня відбудуться україно-болгарські переговори під головуванням президентів України та Болгарії, після чого відбудеться офіційна церемонія підписання документів та зустріч президентів із журналістами. Пізніше Кучма й Пирванов братимуть участь у заключному засіданні форуму представників ділових кіл України та Болгарії. Сьогодні ж удень відбудуться зустрічі Пирванова з прем’єр-міністром України Віктором Януковичем, головою Верховної Ради Володимиром Литвином. Завтра президент Болгарії зустрінеться з міністром закордонних справ України Анатолієм Зленком та мером Києва Олександром Омельченком. Планується, що під час візиту глава болгарської держави покладе квіти до пам’ятного знака жертвам голодомору в Україні 1932—1933 років, могили Невідомого солдата та пам’ятника Святим рівноапостольним Кирилу та Мефодію, відвідає Національний заповідник «Софія Київська» та монетно-банкнотний двір Нацбанку України. У середині дня в п’ятницю болгарський президент вилетить із аеропорту «Бориспіль» до Одеси.

«Яструби» в Ізраїлі попереду

Переконливу перемогу на парламентських виборах, що відбулися в Ізраїлі, отримали прихильники жорсткої лінії стосовно палестинців. Найбільше голосів отримала права партія «Лікуд» прем’єр- міністра Аріеля Шарона, яка буде представлена у кнесеті (парламенті) 37 депутатами. У парламенті попереднього складу вона мала 19 депутатських мандатів. Її головний конкурент — партія соціалістичної орієнтації «Авода» — отримала 19 місць (раніше — 25). Ці дані оголошено на основі підрахунку 99% бюлетенів. Загалом, за підрахунками політологів, у 120-місцевому кнесеті нового складу буде умовно 68 «яструбів» і 52 «голуба». Згідно з ізраїльським законодавством, право сформувати новий уряд буде надано лідеру партії-переможниці — нинішньому прем’єру Шарону. Вчора ж стало відомо, що лідер партії емігрантів із колишнього СРСР «Ісраель Ба-Алія» Натан Щаранський оголосив про відмову від свого депутатського мандата. Він прийняв це рішення після невдачі, якої його партія зазнала на виборах.

Полку мільярдерів прибуло

Учора список найбагатших людей світу поповнився 18-річною Афіною Руссель, спадкоємицею багатства сім’ї Онассісів. На її банківський рахунок вже переведено перший транш спадщини — близько $4 мільярдів. Афіна — єдина спадкоємиця імперії Онассісів — звикла жити у розкоші: навіть плаття для її ляльок шили в будинку моди Крістіана Діора. Однак до останнього часу вона була змушена жити лише на $5 мільйонів на рік — саме стільки Афіна мала право витрачати до повноліття. Журналісти таблоїдів гадають, на що Афіна, яка живе у Бельгії, може витратити своє багатство. Можливо, рішення прийматиме не тільки сама спадкоємиця багатства, але й її бойфренд, старший за Афіну на 12 років, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Берлусконі судитимуть у Мілані



Верховний суд Італії відхилив прохання прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі перенести місце проведення суду над ним із Мілана до іншого міста. Берлусконі звинувачують у тому, що у вісімдесяті роки він брав участь у підкупі суддів. Однак Берлусконі, який заперечує свою провину, заявив, що цей судовий процес не може бути справедливим, оскільки магістратські суди міста керують спрямованою проти нього кампанією. Згідно з новим законом, навколо якого, свого часу, було багато скандалів, італійський прем’єр, як і будь-який інший італієць, має право на перенесення судового процесу до іншого місця, якщо має місце необ’єктивність суддів або упереджене ставлення до підсудного. Однак суд відкинув твердження, що міланські правоохоронні органи необ’єктивні до прем’єра. В постанові йдеться, що суд має продовжуватися в Мілані, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Мугабе не подобається Європі

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС не дійшли згоди з приводу нового пакета санкцій стосовно уряду Зімбабве. За словами представника Греції, це питання було передано на розгляд послам європейських держав з тим, щоб вони знайшли рішення, яке б задовольнило всі держави. Нині діючі санкції передбачають заборону високопоставленим представникам уряду Зімбабве в’їжджати на територію ЄС. Проте Франція запросила прем’єр-міністра Зімбабве Роберта Мугабе взяти участь у роботі франко-африканського саміту, що відбудеться в Парижі в лютому. Це запрошення спричинило різку критику з боку деяких європейських держав. Зокрема, Британія, Швеція та Нідерланди вважають, що Мугабе та його міністрів пускати в Європу не слід. Це рішення було прийнято у зв’язку з хвилею насильства, що прокотилася країною напередодні президентських виборів, які багато хто вважає несправедливими. Офіційно режим санкцій закінчується 18 лютого, рівно за день до початку франко-африканського саміту в Парижі. Французи намагатимуться зробити все, щоб представник Зімбабве взяв участь у його роботі, повідомило Бі-Бі-Сі.

Мілошевича завалили матеріалами

Колишній президент Югославії Слободан Мілошевич поскаржився на відсутність у нього часу для належного вивчення матеріалів на процесі в Міжнародному трибуналі з колишньої Югославії. «Лише за минулий тиждень, поки я хворів, я отримав 40 тис. сторінок документації від трибуналу», — сказав екс-президент, додавши, що раніше сторона обвинувачення передала йому 300 тис. сторінок письмових свідчень та інших матеріалів, а також близько тисячі відеокасет. «Я вас ні про що не прошу, в мене немає жодних ілюзій щодо того, яким чином ви збираєтеся все вирішити, просто я заявляю про це в ім’я рівноправності, за яку ви ратуєте», — заявив Мілошевич. Колишній президент Югославії з самого початку процесу у МТКЮ оголосив цей міжнародний судовий орган нелегітимним і відмовився від допомоги адвокатів. Він сам здійснює свій захист, у зв’язку з чим йому доводиться вивчати безліч необхідних для цього матеріалів.

Газета: 
Рубрика: