Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

23 серпня, 2011 - 00:00

Матвієнко перемагає та йде з посади губернатора...

Губернатор Санкт-Петербурга Валентина Матвієнко виграла муніципальні вибори в Петербурзі. Як повідомляє lenta.ru, в окрузі Петровський Матвієнко набрала 95,61% голосів. Підсумки виборів у районі Красненька річка, де Матвієнко також балотувалася, ще не підбили, але, за словами лідера регіонального відділення «Єдиної Росії» Вадима Тюльпанова, вже можна говорити про те, що губернатор набере там близько 90% голосів. Тепер, як очікується, Валентина Матвієнко залишить посаду губернатора Санкт-Петербурга та перейде до Ради Федерації, де вона займе місце спікера. Раніше Матвієнко заявляла, що 22 серпня, після оголошення офіційних підсумків виборів, вона одразу подасть у відставку. Глава законодавчих зборів міста Вадим Тюльпанов повідомив журналістів агентства, що протягом тижня після складання Матвієнко своїх повноважень у Петербурга з’явиться новий губернатор. Згідно зі статутом міста, спочатку цю посаду обійме віце-губернатор Михайло Осєєвський. Нагадаємо, що наприкінці червня президент Росії Дмитро Медведєв підтримав ідею висунення Матвієнко на посаду голови Ради федерації. Ця посада номінально вважається третьою за значущістю в країні — після президента та прем’єр-міністра.

У гостях у федерального канцлера

Понад 160 тис. німців скористалися можливістю побувати в офісі федерального канцлера Ангели Меркель та 14 міністерств на минулих вихідних. Нагадаємо, що для Німеччини стало традицією проводити подібні дні відкритих дверей, коли громадяни можуть ознайомитися із роботою уряду, поспілкуватися із політиками. Цьогоріч урядовці підготували для дорослих та дітей насичену програму. Тут можна було з перших вуст дізнатися про роботу уряду та послухати оркестр військово-повітряних сил. А також можна було пограти у різноманітні ігри, фотографуватися із канцлером та міністрами, спробувати сили в альпінізмі — залізти на скеледром, посидіти у гелікоптері федерального канцлера, взяти участь у дитячій прес-конференції та спробувати себе в дитячих читаннях у приміщенні канцелярії.

Freedom House: «Занепад України — велика невдача для демократії в цьому регіоні»

«За винятком балтійських держав Україна була єдиною країною з тих, що належали до Радянського союзу, яка отримала статус вільної країни. І її занепад є великою невдачею для демократії в цьому регіоні», — ідеться в спеціальній доповіді «Обіцянка і відновлення: пострадянський ландшафт 20 років потому». Звіт, підготовлений міжнародною неурядовою організацією Freedom House, присвячено 20-й річниці розпаду СРСР. Як зазначено в доповіді, «починаючи з 2005 року, завдяки реформам після мирної помаранчевої революції 2004 року Україна здобула статус вільної країни, однак рейтинг знизився після серій негативних учинків Президента Віктора Януковича після виборів 2010 року». Окремо в документі йдеться про російського прем’єр-міністра Володимира Путіна. Зокрема, він «наполегливо здійснював політику розпалювання націоналізму й створення проблем для сусідніх демократій у різний час, використовуючи тактику залякування щодо Польщі, країн Балтії та України». До того ж, як зауважено у звіті, Путін «показав високу майстерність у галузі інтеграції своєї економічної й енергетичної політики в міжнародні відносини, агресивно наступаючи на інших потенційних постачальників енергії в Європі, а потім, розмахуючи енергетичною зброєю, змушував замовчати європейську критику щодо його все більш репресивного режиму».

Російські опозиціонери створюють новий рух

Російські опозиціонери створюють новий рух під назвою «наХ-наХ: голосуй проти всіх». Учора вранці Замоскворецький суд Москви визнав законною відмову Мін’юсту Росії в реєстрації опозиційної «Партії народної свободи». Пізніше один з лідерів партії Борис Нємцов заявив, що разом з іншими опозиціонерами створює новий рух. Називатися цей рух буде «наХ-наХ: голосуй проти всіх». Учасники нового руху збираються закликати виборців під час грудневих виборів до Держдуми Росії приходити на ділянки й навхрест перекреслювати бюлетені, а також писати на них, що голосують проти всіх. До руху, як повідомляє «Эхо Москвы», увійшли письменники Віктор Шендерович, Дмитро Биков, журналісти Євгенія Альбац, Павло Шеремет, лідер руху на захист Хімкинського лісу Євгенія Чирікова, а також сестра Михайла Ходорковського Олена.

Асад застерігає інші країни...

Президент Сирії Башар Асад застеріг інші країни від військового вторгнення до країни. Про те, що будь-який напад буде відбито, глава Сирії заявив у телезверненні до народу. «Будь-які дії проти Сирії матимуть наслідки більші, ніж вони їх зможуть витримати», — сказав Асад. «По-перше, через геополітичне розташування Сирії й, по-друге, через сирійські можливості. Вони знають лише частину Сирії, але не знають інших регіонів, — зазначив сирійський президент. Асад також додав, що армія та поліція поступово починають брати обстановку під контроль і що режиму нічого не загрожує. Він заявив, що має намір продовжувати курс реформ, але спеціально створеній комісії знадобиться не менш як шість місяців для розробки проекту політичних перетворень. Як повідомлялося раніше, жертвами зіткнень армії та демонстрантів у різних містах Сирії стали 20 людей. Голова Європарламенту Єжі Бузек закликав країни Євросоюзу бойкотувати режим Асада. Сирійського президента підтримує Москва, менш лояльні інші країни. А от США, Велика Британія, Франція та Німеччина закликають Асада піти у відставку й не перешкоджати реформам.

Газета: 
Рубрика: