Мінськ готовий видати візи делегації ОБСЄ
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про готовність Мінська негайно видати в’їздні візи представникам ОБСЄ, повідомляє РІА «Новости» . Таку заяву Лукашенко зробив учора під час зустрічі з американськими конгресменами. «Всім, хто приїде для проведення переговорів, нехай їх буде хоч 100 чоловік, я готовий негайно видати візи», — сказав президент Білорусі. Він знову підтвердив готовність Мінська до ведення переговорів про мандат, терміни та форму перебування консультативно-наглядової групи ОБСЄ в Білорусі. Раніше білоруський лідер неодноразово заявляв, що місія ОБСЄ в період кампанії з виборів президента Білорусі 2001 року відверто підтримувала опозицію. Пізніше білоруська сторона відмовила у продовженні віз усім співробітникам консультативно-наглядової групи ОБСЄ. У листопаді Білорусь залишив останній співробітник цієї організації.
Мексика може стати імпортером нафти
Мексика, що є одним із найбільших світових виробників нафти, може до 2030 року перетворитися на імпортера «чорного золота». Як повідомляє РІА «Новости» , про це йдеться у доповіді Міжнародного агентства з енергетики, поширеній у мексиканській столиці. Як вважають автори доповіді, свого максимуму виробництво нафти в латиноамериканській країні досягне в 2010 році, коли воно становитиме 4,1 млн. барелів щоденно. Ці обсяги збережуться приблизно протягом 10 років, а потім почнеться «значний спад» видобутку. Як наслідок, до 2030 року Мексика вироблятиме лише 2,7 млн. барелів щоденно. Така ситуація пов’язана з падінням продуктивності мексиканських родовищ нафти, що не може бути компенсоване. Нині Мексика видобуває за добу близько 3,257 млн. барелів нафти, з яких щодня відправляє на експорт 1,69 млн. барелів.
У замаху на Туркменбаши звинувачують «найманців»
Генеральний прокурор Туркменістану Гурбанбібі Атаджанова заявила під час виступу по телебаченню, що у спробі замаху на президента країни Сапармурата Ніязова, скоєній минулого тижня, брали участь турецькі та чеченські найманці. За її словами, кожному з них було обіцяно по 25 тисяч доларів у разі вбивства Ніязова. Як повідомляє уряд Туркменістану, у зв’язку з цією справою було заарештовано понад 20 осіб, з них більше половини — іноземці, в тому числі один громадянин США, троє чеченців, шість громадян Туреччини. Під час обшуків у рамках розслідування замаху вилучено близько 40 одиниць різної зброї. У показаних по телебаченню фрагментах допиту підозрюваного Гуванча Джумаєва, він зізнався в участі в замаху на президента. Генпрокурор повідомила, що заарештованим учасникам замаху, а також тим, хто перебуває за кордоном, поки що пред’явлені обвинувачення за шістьма статтями кримінального кодексу Туркменістану, деякі з них передбачають покарання до 25 років позбавлення волі. В організації замаху уряд в Ашгабаті звинувачує колишнього міністра закордонних справ Туркменістану Бориса Шикмурадова, повідомляє Бі-Бі-Сі