Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

27 листопада, 2002 - 00:00

Французькі авіадиспетчери вимагають роботи й пiдвищення платнi

Вчора у Франції пройшов 24-годинний страйк авіадиспетчерів, який наніс серйозну шкоду міжнародним і внутрішнім повітряним перевезенням. Серед головних причин страйку: плани зі створення єдиної європейської системи диспетчерського контролю і передбачуваних звільнень у цій галузі. Тільки один із п’яти рейсів із аеропорту імені Шарля де Голля і аеропорту Орлі підіймався в повітря за розкладом. Найбільше страйк позначився на місцевому авіаз’єднанні і на польотах у сусідні з Францією країни. Трансатлантичні маршрути, а також польоти в Африку і Азію постраждали менше. Крім того авіадиспетчери обслуговували літаки, що пролітають над Францією в інші країни. Десятки тисяч французьких службовців також пройшли маршем по Парижу, вимагаючи підвищення зарплати, припинення звільнень і відмови від планів уряду з приватизації в кількох галузях. Робота громадського транспорту була утруднена, в Парижі закрилися кілька ліній метро. Серед страйкуючих — енергетичні компанії EDF and GDF, повідомляє Бі-Бі-Сі . Серія страйків — найбільша проблема за весь час роботи уряду Жана Раффарена. Правий кабінет загострив відносини з профспілками, запропонувавши програму приватизації держпідприємств, реформу пенсійної системи та скорочення бюджетних витрат.

«Ви не зможете перемогти», — заявив Тоні Блер страйкуючим

Прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер особисто втрутився у конфлікт між страйкуючими пожежниками країни та державою, повідомляє Бі-Бі-Сі . Прем’єр-лейборист у кращих традиціях консервативних урядів сказав, що піти на поступки страйкуючим кабінет не може, — у нього немає на це коштів. Головний довід прем’єра, вже неодноразово озвучений його міністрами, полягає в тому, що пожежники, звісно, роблять важливу роботу, але не більш важливу, ніж інші бюджетники — лікарі, медсестри, поліцейські, вчителі, військові. За підрахунками кабінету, якщо погодитися на вимогу страйкуючих і підвищити їм зарплати на 40%, то аналогічні підвищення всім бюджетникам обійдуться державі у 16 млрд. фунтів стерлінгів (25 млрд. доларів). Прем’єр пояснив, що подібне збільшення зарплат виллється у підвищення податків на третину, а також зростання безробіття. Тоні Блер назвав вимоги страйкуючих «нереальними» і сказав, що єдиний можливий вихід із даної ситуації — переговори між профспілками й урядом.

Путін ветував поправки до закону про ЗМІ

Президент Росії Володимир Путін наклав вето на прийняті Думою і Радою Федерації поправки до закону про ЗМІ, що регламентують роботу преси у кризових ситуаціях. Як передає агентство ІТАР-ТАРС , Путін попросив голів обох палат парламенту створити погоджувальну комісію за участю представників ЗМІ для доопрацювання законопроектів. Раніше у зверненні до президента керівники найбільших російських засобів масової інформації обіцяли виробити власні правила поведінки у надзвичайних ситуаціях, які могли б становити основу нової редакції закону про ЗМІ. На початку листопада відхилені Путіним поправки було схвалено обома палатами парламенту Росії як реакція на висвітлення ЗМІ ситуації із захопленням заручників під час вистави «Норд-Ост». Тоді ж ініціативу законодавців різко розкритикували самі засоби масової інформації та правозахисники.

Туркменбаші звинуватив опозицію

Учора президент Туркменії Сапармурат Ніязов звинуватив в організації замаху на його життя, спроба якого мала місце в понеділок, представників опозиції, що перебувають у вигнанні. У своєму виступі по державному телебаченню Туркменбаші назвав причетними до замаху чотирьох колишніх членів уряду — колишнього міністра закордонних справ Бориса Шихмурадова, колишнього міністра сільського господарства Імамберди Іклимова, колишнього посла Нумухамета Ханамова та колишнього голову Центробанку Худайберди Оразова. Керівник відділу міжнародної інформації апарату президента Сердар Дурдиєв звинуватив у причетності до замаху і неназваних «російських політиків». Офіційної відповіді на звинувачення російська сторона іще не озвучила. Існує дві версії спроби замаху. Урядові джерела повідомляють, що президентський кортеж було обстріляно з автоматичної зброї з вантажного автомобіля, що проїжджав поруч. За іншою версією автомобіль «Камаз», з якого вівся вогонь, відрізав автомобіль Туркменбаші від машини служби дорожнього контролю (СДК) та двох машин супроводження. Також вогонь вівся з автоматів Калашникова, карабіна та пістолета з автомашини БМВ та двох «Газелей». В результаті нападу поранено кілька чоловік, серед них офіцер СДК.Сам Туркменбаші залишився неушкодженим, хоч вiн особисто був за кермом автомобіля. На сьогодні затримано 16 чоловік за підозрою у співучасті в замаху на життя президента.

Газета: 
Рубрика: